Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 17. 9. 2020 – Hledáme vrchol

Publikováno

Ahoj tradeři, minulý týden jsem psal o tom, že cena bitcoinu se nachází v akumulační struktuře a půjde otestovat ceny mezi 10900-11300 USD.

A konec minulé analýzy jsem posledně zakončil tímto scénářem, na kterém od té doby nebyla změněná ani čárka:

Scénář pohybu BTC z minuléího týdne
Scénář pohybu BTC z minuléího týdne

A zatím ani není potřeba na analýze nic měnit. Scénář je stále platný. Pojďme si ale přidat několik úrovní, které by nás měly zajímat:

Graf doplněný o důležité cenové úrovně
Graf doplněný o důležité cenové úrovně

Jde především o rezistenci 11 319 – 11 383 USD. Vzhledem k tomu, že Bitcoin pokračuje velmi agresivně nahoru, je možné, že dosáhneme až těchto cenových levelů.

Je dobré mít na paměti, že právě zde se nachází největší prodejní síla.

A pokud Bitcoin nebude reagovat na předchozí rezistence, budou zde medvědi o to silnější.

Dalším důležitým levelem je 11 957,5 USD – zde se nachází invalidace celého scénáře, který počítá s pokračováním směrem dolů.

Pokud by Bitcoin uzavřel denní svíci nad touto cenou, evidentně bude pokračovat daleko výš, vstříc 14 tis. USD. Toto je ale prozatím nepravděpodobné.

Dlouhodobý pohled tedy máme jasný – očekáváme zamítnutí kolem ceny 11 tis, případně potom 11350 USD. A Bitcoin pravděpodobně v rangi kolem cca 11-9 tis. USD zůstane delší dobu.

Situace na 4h grafu

Na kratších časových úsecích dochází k poměrně rychlému nárůstu ceny bez důležitých pullbacků. Bitcoin tedy nedává příležitosti k otevření nových long pozic a pokračuje sám vzhůru.

Toto samozřejmě znamená, že dříve nebo později mu dojde síla.

Pokud to bude dříve, potom se budeme dívat právě na zamítnutí z daily levelu 11 070 USD, a poté ztrátu cenové úrovně 10909 USD.

Takovýto scénář by celkem jistě odstartoval hlubší pullback, minimálně zpět k 10 450 USD, ale pravděpodobně by znamenal i vytvoření dlouhodobějšího swingového vrcholu a posun k 9 400 USD.

Bearish scénář na kratším časovém úseku
Bearish scénář na kratším časovém úseku

Opačný scénář by potom znamenal překonání daily levelu 11 070 USD a posun k výše zmíněné rezistenci kolem 11 350 USD ještě předtím, než BTC vytvoří vrchol.

Bullish a bearish scénář
Bullish a bearish scénář

Jak vidíte, tak hlavní rozdíl je zde jednoduše v reakci na level 10 900 USD. Pokud jej Bitcoin zvládne udržet, tak jsme stále v ustanoveném uptrendu a není důvod pro cestu dolů. Naopak ztráta tohoto levelu značí ztrátu momenta a rychlé vykrvácení.

Tether – půjde o game changer?

Technicky Bitcoin nemá žádný důvod odtud jít na nová maxima nad 12 500 USD. Spíš vypadá na tvorbu range/lehkého downtrendu. Je tu ale jedna metrika, kterou jsme sledovali už v dřívějších analýzách a nyní začíná být opět velmi relevantní.

Jde o zásoby mincí USDT uvolněných do cirkulace.

Porovnání vývoje ceny BTC a zásoby USDT
Porovnání vývoje ceny BTC a zásoby USDT

Na grafu vidíme na svíčkovém grafu vyjádřenou cenu BTC/USD. Přes tento graf je přeložená modrá linka, která označuje zásobu USDT. Jak vidíte, tak v minulých měsících obě linky velmi dobře korelovaly a ať už začala jako první růst kterákoli z nich, druhá ji následovala.

Během posledních 17 dní počet USDT mincí v oběhu vyrostl o neskutečných 50 %, až na aktuálních téměř 15 miliard coinů.

Pokud by se historie opakovala, tak cena BTC může zásadně vyskočit právě z toho důvodu, že na trh přichází nákupní síla v podobě nově vytištěných Tetherů.

Závěr

Technicky je střednědobý scénář na Bitcoinu naprosto jasný – máme zde pouze dvě úplně jasné zóny, a to 10900-11070 USD a 11320-11380 USD.

Ve chvíli, kdy se BTC dostane do těchto zón, tak bychom měli zpozornět a hledat potenciální slabost. Když se objeví a Bitcoin ztratí bullish strukturu na kratších časových rámcích, máme high vytvořené a pravděpodobně jdeme zpět pod 10tis. USD.

Je tu pouze jedna fundamentální věc, která má potenciál přebít i takto krásný technický scénář, a to je obrovský tisk nových Tetherů, kterých během dvou týdnů vzniklo 5 miliard. To je obrovská nákupní síla, která se může projevit do trhu právě rychlým a agresivním růstem ceny Bitcoinu, tak, jak jsme to viděli například během první poloviny roku 2019.

Z toho důvodu je dobré mít na očích také invalidační level, který je při denním uzávěru nad cenou 11 958 USD.

Líbil se vám tento článek?
9
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.