Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 11. 9. 2020 – Bitcoin v akumulaci – na jak dlouho?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsem psal o tom, že na kurzu Bitcoinu můžeme čekat návštěvu levelů 10 000 – 9 450 USD, což jsou velmi silné supporty, a odtud velmi pravděpodobně pohyb nahoru. Buď jako pokračování trendu, nebo aspoň hlubší korekci před dalším pohybem dolů.

Pohyb Bitcoinu je nyní pomalejší, takže zatím stihla proběhnout pouze první část predikce, a to návštěva supportu a zastavení se na něm.

Abychom měli z čeho vycházet, pojďme si opět ukázat, co se na těchto cenách nachází a proč jde o důležité úrovně.

Hlavní supporty Bitcoinu
Hlavní supporty Bitcoinu

Jak vidíte na grafu výše, v těchto úrovních se nachází 3 velmi důležité supporty z vyšších časových rámců. Zároveň mezi 9 850 – 9 615 USD máme stále otevřený gap z grafu CME futures a k tomu ještě cenu podpírá 21W MA, který je na ceně 9 845 USD.

Toto všechno jsou extrémně důležité supporty, na které cena musí reagovat. Zatím na ně reaguje tak, že se od nich celý týden odráží vzhůru směrem k 10 500 USD. Toto je ale úroveň, kterou Bitcoin kurz zatím nedokázal překonat.

Odrazy Bitcoinu od supportu během posledního týdne
Odrazy Bitcoinu od supportu během posledního týdne

Co čekat dál?

Bitcoin v posledním týdnu začal tvořit range. A když se podíváme na strukturu tohoto range, celkem jasně vidíme již 3 pokusy o proražení dolů, které skončily vždy jen o kousíček níže, než předchozí low. A poté byly opět vytažené nahoru.

Výběr likvidity v akumulačním rangi
Výběr likvidity v akumulačním rangi

Velmi pravděpodobně tedy šlo o výběr stoplossů příliš brzkých longařů. A naopak market makeři zde akumulují své long pozice.

Tuto tezi podporuje také graf z tensorcharts, kde vidíme při posledním rychlém pohybu dolů také vyplnění většího množství nákupních pozic.

Vyplnění nákupních příkazů
Vyplnění nákupních příkazů
Poznámka

Poznámka: Barevné řádky představují množství umístěných objednávek v orderbooku v danou chvíli. Čím výraznější barva, tím větší množství objednávek. Žlutá tedy značí obrovský objem nákupních příkazů.  A právě několik žlutých řádků během posledního knotu dolů zmizelo – tedy ordery byly vyplněné.

Je tedy velká pravděpodobnost, že cena z aktuálního range vyrazí směrem nahoru, kde bude testovat rezistence na cenách 10 760 USD, 10 950 USD, 11 070 USD a případně i 11 320 USD.

Krátkodobý plán pohybu ceny BTC
Krátkodobý plán pohybu ceny BTC

Pokud se poté podíváme na dlouhodobější obrázek, tak si osobně nemyslím, že jsme našli úplné dno korekce, ale nejspíš budeme ještě nějakou dobu pokračovat dolů.

Níže najdete nejpravděpodobnější plán dlouhodobého pohybu. Detaily potom budou záležet na dalším vývoji.

Dlouhodobý plán vývoje Bitcoinu
Dlouhodobý plán vývoje Bitcoinu

Závěr

Pro spekulanty začne v dalších týdnech velmi zajímavé období, protože cena pravděpodobně ještě neurčí žádný dlouhodobý trend, ale bude vysoká volatilita mezi cenami 11 000 – 9 000 USD.

S tím, že má perspektiva je krátkodobě bullish k 11tis. USD, poté otočka dolů a otestování důležitých supportů kolem 9.5 tis. USD.

Rozhodně jsme daleko od toho, abychom toto mohli nazvat dnem korekce, takže pro nakupující na dlouhodobé držení toto určitě ještě není dobrá zóna.

Líbil se vám tento článek?
14
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.