Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 15. 10. 2021 – Začíná pořádný bull market?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulém týdnu jsme se bavili o dvou scénářích a vypadá to, že se nám velmi brzy potvrdí ten, který predikuje další růst kurzu bitcoinu. V čem spočíval?

Hlavní je pro nás nyní překonání tzv. swing high, které vedlo k celému propadu na 30 tis. USD. Toto je jediná metrika, díky které potom budeme moci říci, že jsme v oficiálním bull marketu a opět se podle toho chovat.

Bullish scénář
Bullish scénář

Jak vidíme z obrázku, swing high (uzávěrem denní svíce) je na hodnotě 58 862 USD. Pokud tedy uzavřeme denní svíci nad tímto levelem, Bitcoin by opravdu měl mít vyhráno a s větší či menší korekcí postoupit na nová ATH.

Jaká bude korekce?

Když se řekne, že máme na dosah pokračování bull marketu, přirozeně to vzbudí FOMO, tedy strach z uniklých příležitostí na trhu. Takže pokud ještě někdo nemá nakoupeno, jaké budou ty nejlepší možnosti?

Bitcoin se evidentně pohybuje stále na velkých rezistencích, takže bez ohledu na to, jak moc nám bude potvrzovat bullmarket, korekce by měla přijít.

Pravděpodobné scénáře pohybu BTC
Pravděpodobné scénáře pohybu BTC

Jak vidíme z grafu, máme zde dva hlavní levely, které by při případné korekci měly působit jako hlavní supporty:

  • 51 750 – 52 700 USD
  • 48 750 USD

Toto jsou dva prakticky jediné levely, které nás mohou odrazit zpět nahoru a kde je možné hledat long pozice.

Samozřejmě je možné, že Bitcoin bude ultra-bullish a uvidíme proražení rezistence rovnou. poté by bylo možné použít aktuální rezistenci (60 tis- 58,7 tis. USD) jako support, který by měl Bitcoin odrazit na nová maxima. Toto v téhle chvíli zůstává ale méně pravděpodobnou variantou.

Silný bullish scénář
Silný bullish scénář

Závěr k aktuální situaci

Bitcoin má za sebou 3 silně růstové týdny, za které se zhodnotil o 50 % od lokálního minima. Samozřejmě je možné, že v této krasojízdě bude pokračovat a brzy uvidíme trojciferné zhodnocení.

Trh se ale typicky hýbe v cyklech, proto osobně očekávám spíše ochlazení, kdy bychom mohli z aktuálních rezistencí vidět korekci o 10-15 %. Primární a hlavní support nyní sleduji na cenách 52660-51750 USD a budu v této zóně hledat vstupy do dlouhodobých long pozic.

Líbil se vám tento článek?
14
3

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.