Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 13. 11. 2020 – Bitcoin v rezistenci. Jaký bude další silný pohyb?

Publikováno

Ahoj tradeři, v analýze z minulého týdne jsme si řekli několik podstatných bodů:

  • Bitcoin by měl dosáhnout rezistence 16 150 – 16 600 USD a zde se na několik dní, případně týdnů zastavit. Je zde také možné vytvoření maxima před testem důležitých supportů.
  • Pokud by BTC nyní, nebo po konsolidaci překonal rezistenci 16 600 USD, tak bude pokračovat v uptrendu až k 19 tis. USD
  • Indikátory vypadaly v minulém týdnu celkem přehřáté a fear and greed index byl na 2. nejvyšší hodnotě od začátku jeho existence. Toto se zatím nezměnilo.

S/R úrovně jsou krásně vidět na tomto týdenním grafu

[Bitcoin] Analýza 13. 11. 2020 – Bitcoin v rezistenci. Jaký bude další silný pohyb?
Nejdůležitější supporty a rezistence na BTC

Toto všechno je nyní ještě aktuálnější, než před týdnem, protože se pohybujeme přesně podle modelu, který jsem v poslední analýze nastínil. Se vším tedy dále souhlasím a v dnešní analýze si pouze scénář aktualizujeme.

Hlavní scénář, který jsem předložil, byl, že se několik dní budeme pohybovat kolem 15 tis USD. Poté přijde finální leg nahoru, právě do zóny 16 150 – 16 500 USD. Následně bychom měli vidět prudký návrat k 15k, který bude ukazovat na začínající konsolidaci.

Tento prvotní pohyb dolů by bylo velmi nebezpečné obchodovat, takže zatím to beru jako scénář, který budeme pouze sledovat. A až pokud tento pohyb proběhne, bude možné na něm zakládat obchody.

Vypadalo by to asi takto:

Základní scénář BTC/USD
Základní scénář BTC/USD

Tento scénář vychází čistě z toho, že se nám tímto způsobem Bitcoin na rezistencích letos zachoval již 2x, takže je velmi pravděpodobný podobný průběh.

Fraktály můžete vidět vyznačené na následujícím grafu:

Fraktální podobnost s předchozími dvěma základnami v roce 2020
Fraktální podobnost s předchozími dvěma základnami v roce 2020

Kam se trh vydá potom?

Samozřejmě nikdy nemůžeme s naprostou jistotu vědět, co se bude dít po dokončení konsolidační struktury, ale určitě chci připomenout dvě důležité úrovně ve struktuře trhu, a to měsíční levely na cenách:

  • 13 900 USD
  • 11 650 USD

Toto jsou historicky velice důležité S/R levely, které zatím nebyly potvrzené jako supporty. Jak víme z března tohoto roku, Bitcoin může jít velmi daleko, ale pro retestování důležitých hladin si nakonec stejně najde příležitost.

Osobně si myslím, že by bylo velmi zdravé, kdyby BTC šel rovnou z konsolidace na 13 900 USD a pravděpodobně si otestoval i 11 650 USD.

Takový pohyb by sice vymazal 30 % aktuální hodnoty, ale otestoval by všechny důležité úrovně, které se nyní nacházejí pod aktuální cenou.

Jak jsem ale zmínil výše, pokud nejprve překoná rezistenci 16 600 USD, může bez problému proběhnout finální pumpa, do které naskočí všichni retail investoři.

Toto by mohlo jít až k 19tis. USD, kde je další rezistence. Myslím si, že nad tuto úroveň se jen tak nedostaneme. Naopak, odtud by měl následovat hluboký pullback až ke zmíněným neotestovaným supportům.

Možné pohyby BTC po dokončení konsolidace
Možné pohyby BTC po dokončení konsolidace

Situace u altcoinů

Jak jsem zmínil i v analýze minulého týdne, tak pokud se můj hlavní scénář vyplní, nebude to Bitcoin, na kterém přijdou nejzajímavější obchodní příležitosti, ale altcoiny.

Krásně to můžeme vidět na grafu ETH/BTC, kde Ethereum můžeme brát jako zástupce většiny altcoinů.

Vidíme, že Ethereum nyní dosáhlo velmi důležitého supportu a v minulém týdnu jsme měli velmi silný pohyb nahoru. Aktuálně probíhá pullback k supportům, odkud je možné očekávat reakci a pokračování v bullish pohybu k 0,0327 a 0,0367 BTC.

scénář ETH/BTC
Aktuální scénář ETH/BTC

Závěr

Od minulého týdne se toho mnoho nezměnilo – Bitcoin jde krásně podle našeho scénáře a pokud do toho býci opravdu silně nekopnou, měli bychom v tomto scénáři zůstat i dále.

Pro jeho potvrzení bychom ještě do konce týdne měli vidět silný pohyb dolů, zpět k 15tis. USD, který všechny nakloní na bearish stranu. Reálně to ale bude pouze ukázka, že trh přechází do fáze konsolidace a pro všechny, kteří nyní čekají v USDT, to bude skvělá příležitost nakoupit altcoiny.

Právě proto, že pokud se potom volatilita Bitcoinu uklidní, altcoiny dostanou prostor a půjdou dosáhnout svých targetů.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.