Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 6. 11. 2020 – Silný finish BTC a kdy dostanou prostor altcoiny?

Publikováno

Ahoj tradeři, Bitcoin nestačí překvapovat svojí silou – od minulého týdne prorazil důležitou rezistenci (13 700 USD), na kterou jsem upozorňoval, a od té doby si připsal téměř 2500 USD.

Dnes se tedy podíváme na důležité body struktury, a poté na dva důležité indikátory

Struktura týdenního grafu

Na grafu níže vidíte pár jednoduchých levelů, které jsou nyní jsou ty jediné, které by nás měly zajímat. V minulém týdnu jsme se soustředili především na cenu 13 700 USD, protože šlo o nejdůležitější rezistenci.

Když byl tento level proražen, tak vidíme, že z roku 2017 na grafu není žádná bližší struktura, než na cenách kolem 16 tis. USD.

Není tedy divu, že přišel silný pohyb nahoru – jednoduše po proražení rezistence přišel pohyb k další nejbližší rezistenci.

Důležité S/R úrovně na týdenním grafu
Důležité S/R úrovně na týdenním grafu

Obecně tedy lze říct:

  • Mezi cenami 16 100 USD a 16 500 USD můžeme očekávat zastávku růstu a minimálně kratší konsolidaci, případně vytvoření swingového maxima
  • Po proražení této rezistence by následoval pohyb na další rezistenci 18 800 USD
  • Při zamítnutí z rezistence dává smysl pullback k neotestovaným supportům na úrovních 13 700 USD a 11 900 USD.

Cyklické klouzavé průměry

Pokud sledujete mé analýzy pravidelně, tak víte, že jako jedny z mála indikátorů používám čas od času cyklické klouzavé průměry – 21 WMA a 200 DMA.

Tyto často působí jako ukazatele, jestli je Bitcoin v bullish, nebo bearish trendu a působí jako supporty/rezistence tohoto dlouhodobého trendu.

Tzn pokud se nacházíme v bullish trendu, Bitcoin se k těmto dvěma indikátorům vrací a testuje je jako supporty. V této chvíli se klouzavé průměry nachází na cenách:

  • 21 WMA: 11 055 USD
  • 200 DMA: 10 250 USD
Klouzavé průměry 21WMA (žlutě) a 200 DMA (modře)
Klouzavé průměry 21WMA (žlutě) a 200 DMA (modře)

Jak vidíme, cena Bitcoinu je nyní asi o 40 % výše, než úroveň již zmíněných klouzavých průměrů. Toto je velmi silná odchylka a může ukazovat na to, že cena BTC by mohla být nadhodnocená.

Fear and Greed index

Možná jste už postřehli, že indikátor strachu a chamtivosti panující na trhu se dostal dnes do extrémních čísel – aktuálně vidíme hodnotu 90, která signalizuje extrémní chamtivost investorů a nadhodnocení ceny BTC.

Fear and Greed index
Fear and Greed index

Ikdyž nám tento indikátor dává důležité informace a v historii se osvědčil, je potřeba také říct, že zatím jej známe pouze z prostředí, kde jsme něměli takto silný uptrend. Nacházíme se tedy v nové situaci, kde nemůžeme jistě vědět, jak je indikátor relevantní.

Co to pro Bitcoin znamená?

Když si to shrneme, tak Bitcoin se bezpochyby nachází v uptrendu, ale je v této chvíli nadhodnocený a může se stát, že po dosažení rezistence na úrovních 16 100 – 16 500 USD půjde otestovat supporty níže.

Historicky nejdůležitější úroveň je nyní kolem 12-11,5 tis. USD, kterou Bitcoin dříve vícekrát testoval zespodu jako rezistenci, ale nyní po proražení nepřišlo žádné potvrzení jako supportu.

Dříve nebo později ale k těmto cenám přijde pullback, což bude ideální nákupní příležitost, na kterou spousta investorů nyní čeká.

Vidíme, že klouzavé průměry jsou také velmi blízko tohoto supportu, takže v zóně kolem 12k se setkává více důležitých faktorů a zvyšuje tak šance otestování.

Nejdůležitější support, který spojuje více důležitých faktorů
Nejdůležitější support, který spojuje více důležitých faktorů

Jak probíhá obrat trendu?

Jak jsem zmínil na začátku, Bitcoin se nachází blízko důležité rezistence. Po takto silném uptrendu ale nemůžeme čekat, že by se jí dotkl a mohl během jednoho dne spadnout na zmíněný support.

V případě obratu krátkodobého trendu, budeme stejně nejprve sledovat několik dní, nebo pravděpodobně i týdnů konsolidace.

To, co tedy můžeme očekávat od budoucnosti, je tedy nejspíš vytvoření základny pod 16tis. USD a krátkodobé snížení volatility. Až potom se rozhodne, co bude následovat.

Scénář nejbližších dní až týdnů
Scénář nejbližších dní až týdnů

Na tomto scénáři je nejdůležitější, že když Bitcoin dokončí svoji část trendu a přechází do prostředí se sníženou volatilitou, tak dostávají prostor altcoiny.

To, co tedy bude v dalších týdnech tradingově nejzajímavější, jsou s velkou pravděpodobností altcoiny. Ty konečně dostanou prostor se nadechnout a opět uvidíme tento trh ožít.

Závěr

Hlavní pohyby na Bitcoinu v rámci tohoto silného trendu jsou již za námi. BTC je na důležitých rezistencích a spíš se připravuje na fázi stagnace, případně pullbacku k supportům. Pokud se tam stane, tak investorsky jsou úrovně kolem 12 tis. USD velmi dobrou úrovní pro nákup.

Hlavní zisky se nyní ale budou pravděpodobně budovat na altcoinovém trhu, takže to je oblast, na kterou dává smysl se nyní obchodně zaměřit.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.