Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 12. 11. 2021 – Přijde další ATH nebo nás čeká korekce?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulém článku jsme probírali to, že vidíme velké pravděpodobnosti pokračování Bitcoinu na nová ATH. To jsme v tomto týdnu skutečně viděli a Bitcoin si dosáhl až lehce pod neskutečných 70 tis. USD, což byl náš level nejdůležitější rezistence ještě minulý pátek.

Náš scénář, který jsme rozebírali několik týdnů, se tedy dokončil a nyní je otázka, co se bude dít teď. Bitcoin během posledních dní spadnul až na nynějších 64 tis. USD a kolem této ceny se drží. Takže… Co dál?

Situace na denním grafu

Na všech vyšších časových rámcích jsme v silném uptrendu a myslím si, že denní graf je nejvíce vypovídající o celkovém kontextu.

Bullish scénář na denním grafu
Bullish scénář na denním grafu

Bitcoin na denním grafu v tomto týdnu nejen sáhnul na 70 tis., ale také uzavřel nejvyšší denní close historie.

To nám dává signál, že nejpravděpodobnější pohyb vzhůru přijde po breakoutu z aktuálního range, jehož vrchol právě testujeme. Supporty jsou tedy:

  • 64 000 – 63 300 USD
  • 61 600 – 61 300 USD

Toto jsou dvě hlavní úrovně, odkud můžeme vidět silný odraz a pokračování v nastoleném trendu.

Samozřejmě musíme zvážit i možnost, že by se nám měnil trend na denním grafu. Toto samozřejmě je možnost, která jednou přijde a je lepší na ni být připravený, kdyby to náhodou bylo nyní.

bearish scénář Bitcoinu 
Bearish scénář Bitcoinu

Trend by se z mého pohledu otáčel ve chvíli, kdy by Bitcoin zašel až na cca 58 500 USD, tedy opět na spodní stranu range.

Následné pullbacky do aktuálních supportů, by už byly shortovací, protože u BTC bychom mohli očekávat daleko hlubší korekci – k 56 tis. USD, případně až k 50 tis. USD.

Dlouhodobá projekce

Ať už Bitcoin půjde nahoru odtud a bude pokračovat v krátkodobém uptrendu nebo se vrátí na 50 tis. USD, důležité je, že stále bude v uptrendovém cyklu na vyšším časovém rámci. Zde je invalidace až pod 40 tis. USD a je velmi nepravděpodobné, že by se Bitcoin vydal touto cestou.

Dlouhodobě tedy míříme na nová ATH a další větší rezistence, budou až ceny kolem 74 tis. USD. Pokud jste tedy během aktuálního dumpu nabírali swingové pozice, kolem této ceny je možné nastavovat take-profit targety.

Dlouhodobější projekce BTC
Dlouhodobější projekce BTC

Závěr k aktuální situaci

Bitcoin je stále v uptrendu na všech vyšších časových rámcích a na denním grafu pouze testuje supporty.

Zároveň ale splnil všechny naše cíle z předešlých analýz, takže nelze vyloučit pullback vycházející z týdenního grafu, který by BTC zanesl až k 50 tis. USD

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.