Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin + Ethereum] Analýza 5. 11. 2021 – V listopadu na nová ATH?

Publikováno

Ahoj tradeři, v poslední analýze jsme se dívali na Bitcoin lehce pod 60 tis. USD a naše očekávání bylo, že potvrdíme bullish strukturu a cena bude růst. Toto očekávání bylo splněné, když během začátku týdne Bitcoin dosáhl 64 tis. dolarů a na denním grafu vytvořil vyšší high.

Níže můžete vidět bullish scénář z poslední analýzy vs realita posledního týdne:

Scénář z poslední analýzy
Scénář z poslední analýzy

Jak vidíme, tento scénář se plní do puntíku, a tak v této chvíli není důvod ho jakkoliv měnit. Bitcoin má na denním grafu bullish strukturu a je možné očekávat pokračování ve směru trendu na další psychologickou hranici kolem 70 tis. USD.

S tímto scénářem jde samozřejmě ruku v ruce možnost invalidace, na kterou nesmíme zapomenout. Bullish scénář by se nám tedy vyvrátil, pokud přijde:

  • Denní close níže než 60 900 USD;
  • nebo i knot pod cenou 59 400 USD.

V těchto případech by naše bullish projekce platná nebyla a v krátkodobém horizontu by se BTC mohl podívat až k 56 000 USD, nebo dokonce 50 000 USD. Supporty jsou vyznačené na grafu níže.

Invalidace a dlouhodobé supporty Bitcoinu 
Invalidace a dlouhodobé supporty Bitcoinu

Jak je na tom Ethereum?

Spousta lidí vyhlíží, kdy se konečně začnou hýbat i altcoiny – v čele s Ethereem, které svůj silný uptrend již započalo. Když se podíváme na graf, tak má trend naprosto jasný a přehledný.

Pokud tento uptrendový cyklus má pokračovat, Ethereum stále může mít ještě menší pokles ceny, k levelům 4 400 a 4 300 USD, kde se nacházejí důležité supporty. Odtud je možné očekávat další pohyb vzhůru, pravděpodobně k psychologické hranici 5 000 USD.

Možný obchodní scénář Etherea 
Možný obchodní scénář Etherea

Tento pohyb samozřejmě do velké míry závisí na tom, co udělá král celého trhu – Bitcoin. Kryptoměnový trh má mezi coiny vysokou míru korelace, takže pokud bychom viděli pokles Bitcoinu na 50 tis. USD, tento uptrend se samozřejmě neudrží ani u ETH.

Závěr k aktuální situaci

Bitcoin v této chvíli drží na týdenním i denním timeframu technický uptrend. Jediné, co je proti směru trendu, jsou nízké timeframy, takže z hlediska pravděpodobností bychom spíše měli vidět další bullish tlak vstříc 70 000 USD.

Nicméně nic není nemožné a vzhledem k nerozhodnosti na nízkých timeframech je tu i možnost většího propadu k 56 a 50 tis. USD před finálním růstem.

Pokud je náš předpoklad růstu správný, příležitosti jsou na altcoinech, kde Ethereum má velmi pěkně etablovaný uptrend, ve kterém by mělo pokračovat. Pokud by ale přišla vlna růstu, očekávám, že se to ještě výrazněji dotkne středně velkých projektů, které stále zůstávají v podhodnoceném stavu na podobných cenách jako v letní korekci.

Líbil se vám tento článek?
13
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.