Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 10. 4. 2020 – Stojíme na prahu medvědího trendu?

Publikováno

Ahoj tradeři.

V minulé analýze jsme si nastínili dva scénáře, které je možné obchodovat – jeden byl bearish, při kterém by se cena neměla dostat nad 7 000 USD a druhý byl bullish, kdy bychom měli vidět jasný breakout úrovně 7 000 USD a postup k 8 000 USD.

Bitcoin se ale rozhodl neřídit ani podle jednoho z hlavních scénářů – v posledním týdnu velice slabě překročil úroveň 7 000 USD, jen aby dnes ráno spadl zpět pod ni. Pojďme si tedy znovu vytyčit důležité úrovně a podívat se na scénáře.

Aktuálně nejdůležitější supporty a rezistence na grafu BTC/USD
Aktuálně nejdůležitější supporty a rezistence na grafu BTC/USD

Na grafu výše vidíme:

  • 200týdenní klouzavý průměr na ceně 5 625 USD
  • 200denní klouzavý průměr na ceně 8 069 USD
  • 100týdenní klouzavý průměr + otevírací cenu roku 2020 na cenách 7 077 a 7 163
  • důležitý horizontální support na ceně 6830, jakožto předchozí vrchol range

Všechny tyto úrovně jsou důležité a dále v článku si vysvětlíme proč.

Nejblíže je nyní cena právě otevírací ceně tohoto roku – ve chvíli, kdy se cena dostala nad ni, začal být trh velmi optimistický. Bohužel v pohybu chyběly nákupní objemy, a proto cena spadla zpět.

Pravděpodobně tedy šlo o falešný pohyb nahoru a z hlediska struktury by měla cena pokračovat dolů, potenciálně až k 200týdennímu MA. Potvrzením tohoto scénáře bude denní uzávěr pod 6 830 USD.

Jediná šance pro pokračování v býčím trendu by bylo uzavření denní svíce opět nad 7 163 USD, ale v této chvíli je to velmi nepravděpodobné.

Aktuální scénáře pohybu ceny Bitcoinu
Aktuální scénáře pohybu ceny Bitcoinu

Analýza na základě formací

Když se podíváme na vytvořenou cenovou formaci, tak vidíme rising wedge, což je bearish formace, jakmile cena prorazí  supportní trendovku. To se dnes ráno stalo.

Target této formace je na ceně 5 800 USD, ale osobně se budu dívat na celou zónu mezi 6 000 – 5 500 USD jako cílovou zónu. Tato totiž obsahuje jak 200týdenní klouzavý průměr zmíněný výše, tak fibonacciho hladiny, a zároveň neotestované supporty.

Případný pullback zpět k proražené supportní trendovce rising wedge krásně vychází na zpětné otestování otevírací ceny letošního roku (7 163 USD).

Proražená supportní trendovka rising wedge a její target
Proražená supportní trendovka rising wedge a její target

Převrácený graf Bitcoinu

Již v několika předchozích analýzách jsem psal o tom, že očekávám propad ceny BTC, je tudíž na místě se zeptat, jestli nezůstávám ve svém názoru příliš dlouho, ikdyž by trh mohl dávat jiné signály.

To je něco, co je vždy dobré zkontrolovat – k tomu používáme právě převrácení grafu.

Převrácený graf BTC/USDT
Převrácený graf BTC/USDT

Na převráceném grafu vidíme naprosto ukázkovou strukturu falling wedge s breakoutem. Ani zde není pochyb, že cena by měla jít zpět nahoru (tedy k nižším cenám).

Závěr k této analýze

Vzhledem k vytvořené formaci rising wedge a dnešnímu silnému pohybu dolů, je Bitcoin všemi měřítky pravděpodobně na začátku mědvědího trendu, který by měl mít target minimálně v zóně 6 000 – 5 500 USD, případně i níže.

Potvrzení by přicházelo při proražení supportu kolem 6 800 USD. Naopak jeho invalidace by byla při překonání ceny 7 163 USD.

Líbil se vám tento článek?
8
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.