Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 2. 7. 2021 – Bitcoin na supportu. Jak toho využít?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsme se bavili o tom, že kritické úrovně k překonání pro býky jsou kolem 35 000 USD. Jejich překonání je klíčové pro vytvoření vyššího high, což by mohlo dostat Bitcoin do bullish struktury.

V dnešní analýze se na to podíváme s odstupem znovu, vysvětlíme si implikace toho, co se stalo, a kam může sahat potenciální další pohyb Bitcoinu.

porušená bearish struktura
Porušená bearish struktura BTC

Když se díváme čistě na krátkodobou strukturu, evidentně jsme se dostali z bearish trendu tím, jak BTC vytvořil vyšší high (jak jsme psali v minulém článku).

Aby mohl trend pokračovat, je tu jedna zcela jasná podmínka – Bitcoin musí udržet zónu 33400-32200 USD. Toto je ten nejzásadnější support ze všech, a pokud někdo sází na růst ceny Bitcoinu, toto je zóna, kde čekají jeho nákupní příkazy (případně jsou již vyplněné vzhledem k tomu, že jsme vrchní část zóny otestovali.

Jak vysoko může Bitcoin jít?

Klíčové slovo v předchozím odstavci je, že jde o krátkodobou strukturu. Na vyšších časových rámcích se díváme stále na range, takže Bitcoin se pohybuje do strany. Zatím tedy nejde predikovat že by šel někam dál než na hlavní distribuční část range, což je 38-39 tis. USD.

To je target, který je na grafu níže vyznačený křížkem. Až v případě, že tuto rezistenci překonáme, se můžeme bavit o vyšších targetech, jako 45 tis, nebo 55 tis. USD.

target a invalidace pravděpodobného pohybu BTC
Target a invalidace pravděpodobného pohybu BTC

Jak vidíme na grafu, invalidace celého pohybu je pod 30 tis. USD, kde už bychom opět přecházeli do vysoce bearish pohybu a na 90% bychom mířili ke 24 tis. USD za Bitcoin. Jakékoli obchodování tohoto scénáře by tedy mělo probíhat za použití stoplossu.

Jak s altcoiny?

Bitcoinová dominance si stále drží svůj trend a právě nyní testuje důležitý support. Pravděpodobnější je, že tento support udrží a v dalším týdnu uvidíme pohyb k hlavní rezistenci, tedy k 51-53%, což by znamenalo pohyb o cca 5-7 procentních bodů výše.

Altcoinový trh tedy ještě není ideální na tradingové vstupy.

Bitcoin dominance zůstává v uptrendu
Bitcoin dominance zůstává v uptrendu

Závěr

Bitcoin potvrdil náš bullish scénář z minulého týdne. Tím pádem se aktuální pullback stává obchodovatelným a máme vysokou pravděpodobnost, že se v dalších dnech podíváme na cenu 38-39 tis. USD, kde je další důležitá rezistence. Na té bychom měli vybírat profity z long obchodů – a naopak se zde nabízí i skvělé místo pro otevření short tradů. O tom ale případně v dalším článku, pokud těchto úrovní dosáhneme.

Nejdůležitější cenou je pro nás invalidační level pod 30 tis. USD, který by ukazoval, že Bitcoin není dost silný na pohyb vzhůru k rezistencím a že nás čeká spíše velký pohyb dolů, na 24 tis. USD, případně ještě níže.

Líbil se vám tento článek?
17
2

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.