Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 24. 6. 2021 – Je to jen shakeout, nebo jdeme dolů?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsme uvažovali, že prvotní bullish pohyb Bitcoinu máme za sebou a návštěva 45 tis. USD je velmi pravděpodobná. Tak jednoduché to bohužel nebylo a jak víme, Bitcoin si sáhnul až na ceny 28 600 USD, čímž vytvořil nové cenové low za posledních několik měsíců.

Analýza Bitcoinu - Výběr stoplossů pod předchozími minimy
Výběr stoplossů pod předchozími minimy

Jak vidíte na grafu, knot dosáhl pod předchozí minima, takže kdokoli tam měl nastavené stoplossy, o tyto pozice přišel a nyní je samozřejmě velká otázka, jestli je to možnost začátku bullish pohybu, anebo přijde pokračování dolů.

Samozřejmě to není tak jednoduché, aby bylo možné vše shrnout do pár slov. Ze všeho nejdříve je potřeba stanovit si nejdůležitější úrovně, kde uvidíme kontext celého tohoto pohybu.

Bitcoin - kontext tohoto pohybu
Bitcoin – kontext tohoto pohybu

Jak vidíme na grafu výše, Bitcoin se většinu doby pohyboval v rangi mezi supportem 32 200 USD a rezistencí 39 200 USD.

V polovině června jsme měli odchylku nahoru, označenou první šipkou. Úterní pohyb tedy může být přesným opakem, a tedy odchylkou pod range.

Vypadá to velmi pravděpodobně, protože nyní opět uzavíráme zpět v rangi.

Bullish scénář
Bullish scénář

Úroveň, která by nám to všechno měla rozseknout, jsou ceny kolem 34 700 USD. Pokud Bitcoin dokáže tuto úroveň překonat, velmi pravděpodobně jdeme na otestování range high, tedy 38 000 USD a postupně velmi pravděpodobně i 45 000 USD, o kterých jsme se bavili v minulých analýzách, že další velký pohyb povede právě sem.

Nicméně vzhledem k tomu, že úterním pohybem k 28,6 tis. USD jsme ztratili tolik levelů, na to nemůžeme sázet.

Zmíněné ceny kolem 35 tis. USD jsou nyní tou nejdůležitější rezistencí. Pokud ji tedy nedokáže BTC překonat, je možné, že BTC vytvoří nižší high a může pokračovat dolů, k 24 tis. USD, kde by byla další důležitá zastávka.

Bearish scénář
Bearish scénář

Závěr k aktuální situaci na BTC

Bitcoin je ve složité situaci, kdy zažíváme už druhou odchylku z range a většině obchodníků ujíždí emoce, protože není jasný kontext trhu.

Tím se situace ještě více znejasňuje. Pokud bych měl určit jeden důležitý level, který bude odpovídat za kaskádu dalších reakcí, pak je to zcela jistě cena 34 700 USD, která působí jako pivot mezi tím, zda Bitcoin opravdu jen udělal odchylku dolů, nebo to byl první trendový pohyb a uvidíme ceny kolem 24 tis. USD.

Více tedy uvidíme pravděpodobně již brzy.

Líbil se vám tento článek?
14
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

krákora

Děkuju za web i jeho obsah. Chodím se sem bavit i vzdělávat.

Nevzažovali jste zamyslet se nad češtinou? Věty jako “Nevidíme na tom nic bullish” nejsou úplně česky… Nepřipadá mi to correctly česky, abych tak řekl. Skoro až takový childish manýr.

Redakce Finex

Dobrý den, Krákoro. Děkujeme za pochvalu, vážíme si toho. Co se týče Vaší výtky na jazykové vyjádření – to vždy záleží na jednotlivých redaktorech a poté na šéfredaktorovi, který články kontroluje. Zrovna u Andreje, jehož článek jste okomentoval, je to jeho vlastní styl, kterým komunikuje nejen v článcích pro náš web, ale také ve svých dalších materiálech, videích a skupinách a nám už nepřísluší ho za to nijak “peskovat”. :-) Nicméně právě v oblasti obchodování kryptoměn jsou slova jako support, bullsih, bearish, apod. poměrně dobře zažitá a používaná i v ne-anglických jazycích – ale chápeme, že ne všem čtenářům to vyhovuje.