Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 26. 3. 2021 – Jsme na důležitém supportu. Kam dál?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsem nastínil dva scénáře a způsob, jakým je možné je obchodovat. Proběhnul ten více bearish scénář, kdy se Bitcoin dostal na důležitý support, který právě zpracovává.

Další pohyby zatím nejsou nijak potvrzené, ale v dnešní analýze si právě ukážeme jednoduchou metriku, pomocí které poznáme, zda se trend opět obrací na bullish a můžeme tedy otevírat long pozice. Nejprve se ale podívejme na kontext pohybu Bitcoinu.

Důležité cenové hladiny ceny BTC
Důležité cenové hladiny ceny BTC

Jak vidíme, Bitcoin asi v polovině března dosáhl nového maxima kolem cen 62 tis. USD a nyní je v procesu vytváření vyššího minima. Pokud se toto potrdí, měl by nás dříve či později čekat návrat na původní ATH a pravděpodobně i na úrovně “dalšího bullish targetu”, tedy ceny kolem 65 tis. USD

V minulé analýze jsem určoval jako nejpravděpodobnější dno kolem cen 51 500 – 50 000 USD, což se zatím ukazuje jako silná reakční zóna, ze které máme zatím pohyb o 6 % nahoru. Zatím ale Bitcoin rozhodně není ze všeho venku

Kdy se potvrdí obrat do bullish trendu? 

Poslední dobou sleduji, že uzávěry denních svící jsou na trhu kryptoměn extrémně důležité, proto je potřeba sledovat právě tento časový úsek. To nám zároveň dává svobodu v tom, že stačí jeden pohled za den, abychom viděli, jestli je Bitcoin nyní bullish, nebo je třeba ještě čekat. 

Obecně se dá říct, že aby se na Bitcoinu mohl obrátit trend, potřebujeme vidět překonání předchozího swing high. Pokud se zaměříme na situaci tak jak je, tak je třeba, aby Bitcoin uzavřel nad levelem 54 340 USD.

Pokud se to stane, potom bychom měli mířit minimálně k vyznačeným levelům kolem 57 500 – 59 000 USD, pravděpodobně i výše.

Bullish scénář Bitcoinu
Bullish scénář Bitcoinu

Jak bude trend pokračovat? 

Pokud by se potvrdila tato bullish možnost, tak bych neočekával okamžitý růst ceny na nová maxima. Během tohoto pohybu dolů je Bitcoin o dost víc bearish než v předchozích měsících. Je velmi nepravděpodobné, že by pokračoval ve stejně silném bullish pohybu pořád do nekonečna.

Daleko spíše uvidíme uzavírání ceny do zužujícího se range, což může trvat klidně i několik týdnů. 

Dlouhodobější scénář pohybu ceny BTC
Dlouhodobější scénář pohybu ceny BTC

Je možný i bearish scénář? 

Samozřejmě. Celou dobu se zde bavíme pouze o možnosti, že se Bitcoin dokáže dostat z aktuálního downtrendu a uzavřít denní svíci nad 54,4 tis. USD. 

Pokud by se toto ale nepotvrdilo, další supporty, na kterých se cena BTC může zastavit, jsou: 

  • 48 300 USD 
  • 45 000 USD

S tím, že pokud chceme zůstat v bullish možnosti, nesmí BTC uzavřít denní svíci pod prvním supportem, tedy 48 300 USD.

Pokud by se to stalo, očekával bych takovýto scénář a směřování až k 40-38,5k USD.

Bearish scénář Bitcoinu
Bearish scénář Bitcoinu

Můj osobní názor je, že tak 70-80% pravděpodobnost stojí pro bullish scénář, ale měli bychom být připravení právě i na tuto druhou možnost. A obchodovat pouze to, co na grafu opravdu je, ne naše mentální projekce. 

Dominance Bitcoinu

Bitcoinová dominance nám už 2 měsíce zůstává v uzkém rangi, kdy tvoří nižší maxima a vždy se vrací na ten stejný support – 60 %. 

Zde stojí pravděpodobnosti pro proražení dolů. Sedí to do našeho bullish obrázku BTC – pokud se Bitcoin dostane do range 59-50k, tak dostanou altcoiny po delší době opět prostor pro pořádnější nadechnutí a můžeme vidět výrazné oživení tohoto trhu

První support dominance by měl být o 3 % níže,  tedy na 57 %.

Altcoiny pravděpodobně brzy čeká oživení
Altcoiny pravděpodobně brzy čeká oživení

Závěr

Bitcoin šel velmi přesně podle našeho scénáře z minulého týdne, takže můžeme očekávat, že v tomto trendu bude i pokračovat. Abychom dostali potvrzení, chceme vidět denní uzávěr nad 54,4 tis. USD (dle ceny na Binance).

Graf dominance zatím ukazuje stále range, ale pokud se odehraje bullish scénář Bitcoinu, potom máme prostředí, které bude výrazně přát altcoinům a ty by měli jak v USD, tak BTC hodnotě nabírat hodnotu. 

Opět se tedy v dalším týdnu vyplatí spíše soustředit na altcoinové obchody a Bitcoin brát pouze jako ukazatel kontextu.

Líbil se vám tento článek?
24
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.