Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Novinky » Kryptoměnové aktuality: Coinbase spouští své akcie, jaký bude dopad na BTC?

Kryptoměnové aktuality: Coinbase spouští své akcie, jaký bude dopad na BTC?

Kryptoměnové aktuality: Coinbase spouští své akcie, jaký bude dopad na BTC?
Zdroj: Currency.com

V dnešním týdenním přehledu ze světa kryptoměn se podíváme na nedávný důležitý krok společnosti Coinbase, dále si povíme o vlivu těžařů na cenu Bitcoinu, a také na to, jaké dění okolo kryptoměn panuje v Indii.

SEC schválil úpis akcií Coinbase

Logo Coinbase

Tímto se Coinbase stává první kryptoměnovou burzou/směnárnou na světě, která něčeho takového dosáhla. Je ale pravděpodobné, že tento model bude následovat více kryptoměnových směnáren.

Již v létě roku 2020 se spekulovalo o tom, že Coinbase tento krok učiní. Spekulace byly potvrzené v prosinci roku 2020 a v minulém týdnu byl prvotní úpis akcií Coinbase schválen americkou komisí pro cenné papíry.

Co tento akt může znamenat pro Bitcoin? Pokaždé, když SEC uzná a schválí nějakou společnost, znamená to, že se zvýší poptávka po produktech, která tato společnost nabízí.

Načasování tak nemůže být lepší, protože v tuto chvíli dynamicky roste zájem o kryptoměny ze stran nejen jednotlivých investorů, ale také institucí a korporací, které služeb Coinbase využívají.

Závěrem můžeme konstatovat, že toto jsou další pozitivní zprávy pro další vývoj světa kryptoměn. Nejen, že máme první veřejně obchodovatelnou směnárnu, ale i načasování činí tuto událost něčím, co může působit jako katalyzátor k vyšším cenovým hladinám.

Těžaři a cena Bitcoinu

Poslední týden jsme také mohli být svědky poměrně hlubokého poklesu ceny, přičemž Bitcoin neudržel cenovou hladinu 47 000 USD a propadl se až na hodnotu 44 000 USD.

Bitcoin tak zaznamenal pád o více než 25 % ze svého dosavadního maxima na úrovni 58 000 USD.

Vývoj ceny bitcoinu během února 2021
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Tato korekce mohla být způsobena těžaři, kteří prodávali své Bitcoiny, které nakoupili na cenového hladině 30 000 USD. K takový prodejům docházelo v průběhu posledních dvou měsíců, což je možné z tzv. on-chain analýzy vyčíst.

Je zřejmé, že těžaři jsou velkými hybateli trhu a jejich sentiment může dramaticky určit kurz cenových hladin. V době psaní tohoto článku se sentiment těžařů jeví spíše bullish, můžeme tedy začít očekávat posílení ceny Bitcoinu a jiných kryptoměn.

Indie: opravdu zabavují autority kryptoměnové peněženky?

Indické autority zamířily svoji pozornost na hardwarové peněženky. Ačkoli v Indii není naprostý zákaz používání kryptoměn, tak jejich používání komplikuje fakt, že se jedná o zemi, kde v tomto oboru nepanují zrovna přívětivá pravidla.

kryptoměnová peněženka trezor
První model hardware peněženky Trezor

Ačkoli je ještě brzy na to, potvrdit, zda indická vláda opravdu hardwarové peněženky svým občanům zabavovala, tak jistě můžeme prohlásit, že ohlasy které tyto hrozby vyvolávají jsou více než prudké.

Mnozí zastánci kryptoměn jsou toho názoru, že takový postoj vládních orgánů jen poukazuje na to, jak vlády a řídící orgány na digitální měny pohlíží.

Je více než jasné, že vláda činí všechno možné, aby kryptoměnám v daném regionu znemožnila větší adopci. Otázkou ale zůstává, do jakých dimenzí svůj postoj požene. Zejména když je znatelné, že tamní populace o kryptoměny stojí.

greyscale

Grayscale vyhlíží altcoiny

Jedním z největších hráčů na poli kryptoměn, Grayscale, prohlásil, že se zaměří i na další altcoiny, které ještě ve svém portfoliu nemá. Celkem jich má nově vyhlídnuto 23, mezi kterýmé patří AAVE, BAT, ADA, EOS, COSMOS, DOT a další. 

Generální ředitel Grayscale, Michael Sonnenshein, prohlásil: "Jakožto společnost, která si dala za cíl propojit starý trh s trhem digitálních měn, tak je naši povinností představit našim klientům další způsoby diverzifikace svého portfolia."

Grayscale je v tomto poli velikým hráčem a rovněž je také i velkým hybatelem sentimentu. Bude zajímavé ještě sledovat, co tyto kroky učiní nejen s danými altcoiny, ale také ve světě institucionálních kryptoměnových investorů.

Švýcarská banka nabízí kryptoměny

134letá banka Bordier & Cie SCmA začala svým klientům nabízet obchodování kryptoměn, jako jsou Bitcoin, Ethereum a Tezos.

Dle banky totiž kryptoměny představují velice zajímavý prvek investorského portfólia. Instituce také prohlašuje, že se Bitcoin jeví jakožto alternativou ke zlatu a také tvrdí, že Bitcoin může být použit jakožto ochrana vůči inflaci.

Mezi další banky, které do světa digitálních měn již zavítaly, patří třeba JP Morgan, Deutsche bank, Maerki Baumann & Co. nebo InCore Bank. V budoucnu se ale jistě můžeme dočkat i dalších. Je to jen otázka času, banky totiž takto činí na základě zvýšené poptávky z řad svých klientů. A poptávka je zatím dlouhodobě na rostoucím trendu.

Etsy momentálně nebude přijímat platby v kryptoměnách

Prosperující e-commerce společnost Etsy prohlásila, že momentálně neuvažuje o tom, že by zahrnula Bitcoin jakožto formu platidla. Dle prezidenta společnosti, Joshe Silvermanna, zatím nebude společnost přijímat platby v kryptoměnách nebude, jelikož zájem jejich klientů není tak velký.

Nicméně prezident společnosti také prohlásil, že sám Bitcoin držel po dobu 7 let, a chápe, že může být Bitcoin považován za držitele hodnoty jako například zlato. Toto prohlášení padlo v rozhovoru s CNBC Squawk Box.

"Osobně jsem držel bitcoin po dobu 6 nebo 7 let. Vím, že Bitcoin může být považován za zajímavého držitele hodnoty. K tomu abychom však zavedli platby v kryptoměnách, tak potřebujeme větší poptávky ze strany klientů," uvedl.

Závěrem můžeme považovat sentiment okolo kryptoměn stále za pozitivní i přesto, že jsme byli svědky poměrně hluboké korekce, která je však pro celý trh velice zdravá, ale také úplně běžná.

Mnoho zkušených traderů se shoduje na tom, že jsme již dosáhli lokálního dna, a tím pádem dojde opět ke stabilizaci a následnému růstu ceny.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$63 964
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 282
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$493,4
Aktualizováno 26.10.2021 20:25

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo