Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Binance slaví 5 let od založení, BTC je nyní možné tradovat zdarma!

Publikováno
Binance slaví 5 let od založení, BTC je nyní možné tradovat zdarma!
Zdroj: blazetrends.com

Binance, největší kryptoměnová burza co do objemu obchodování, slaví 5 let od svého založení v roce 2017. Bezpochyby se jedná o jednu z burz s největším záběrem jak do marketingu, tak i do množství aktivních uživatelů. Řadě jejích rivalů se v nynějším bear marketu nedaří, což dokládá např. snižování stavů.

Binance jde opačným směrem a nové zaměstnance naopak nabírá. Nedávno jsme mohli být svědky také nové propagace celého BNB Chainu, ekosystému vytvořeného burzou Binance. K oslavám jejího výročí si Binance pro své uživatele připravila poslední zajímavou novinku.

Co si Binance pro své uživatele nachystala?

Binance od svého založení rostla astronomickým tempem a rychle ovládla trh s jedinečným přístupem a obchodním modelem. Není tedy překvapením, že právě tato burza jako úplně první odstraní ze své platformy poplatky za obchodování Bitcoinu.

Od 8. července 16:00 našeho času, v rámci oslav výročí burzy, již nebudou účtovány poplatky na bitcoinových párech s fiat měnami a na několika párech se stablecoiny ve spotovém obchodování.

Od poplatků bude osvobozeno všech 13 obchodovaných párů:

 • BTC/AUD,
 • BTC/BIDR,
 • BTC/BRL,
 • BTC/BUSD,
 • BTC/EUR,
 • BTC/GBP,
 • BTC/RUB,
 • BTC/TRY,
 • BTC/TUSD,
 • BTC/UAH,
 • BTC/USDC,
 • BTC/USDP,
 • BTC/USDT.

Dle oznámení Binance platí nulové poplatky jak pro strany maker, tak i taker, a budou platné na neurčito. Poplatky budou kompletně vynulovány a proto se v nich nebudou ztrácet žádné další slevy (např. odečet BNB nebo vouchery).

Poplatky před výročím

Ještě před pár dny si firma Binace účtovala poplatek 0,1 % za zrealizování obchodu. S využitím nativní měny ekosystému, BNB, bylo ovšem možné na poplatcích získat dodatečnou slevu.

Použitím tohoto aktiva jako platidla se poplatek dodatečně sníží o 25 %, což znamená, že poplatky burzy Binance za obchodování byly mezi konkurencí nejnižší i před jejich úplným vynulováním.

Vyjádření na Twitteru

Na svém Twitteru se prezident a CEO americké pobočky Binance k oznámení vyjádřil a společně s ním i další představitelé. Všichni očekávají zvýšení zájmu o obchodování BTC a růst uživatelů na své platformě.

Současná situace trhu

Odstranění poplatků na tak velké burze může zajisté vést ke krátkodobému zvýšení zájmu, nicméně nesmíme zapomenout, že situace na trhu je stále pochmurná. Nastavení sentimentu je dlouhodobě v zóně extrémního strachu.

Konsolidace kolem 20 000 dolarů v toleranci +- 2 000 dolarů trvá již necelý měsíc a s fundamentálním vývojem trhu, zejména skrze zvyšované úrokové sazby centrálních bank i přes možnou recesi, není krátkodobá budoucnost příliš perspektivní.

Je tedy otázkou, zdali se Binance snaží zvýšit obchodovaný objem na své platformě i z tohoto důvodu a bojuje tak proti upadající aktivitě obchodníků. Ať už je důvod rozhodnutí vedení burzy jakýkoliv, jedná se jednoznačně o skvělý marketingový tah.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.