Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo equa bank
Equa bank spořicí účet HIT – Recenze, úroky, podmínky
logo equa bank
HIT spořicí účet
logo equa bank

Equa bank spořicí účet HIT – Recenze, úroky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 14. 11. 2023 | Veronika Cvejnová
Poznámka

K finální fúzi Equa bank s Raiffeisenbank došlo 14. 11. 2022. Od 1. 10. 2022 byla ukončena možnost založit si nový účet u Equa bank. Veškeré služby jsou již poskytovány pod značkou Raiffeisenbank.
 
Banka slibuje, že zachová stávající produkty a bude fungovat stejně, jak byli klienti zvyklí. Dle banky nepřijdou ani o výhodné podmínky spoření. S přechodem se ale přesto pojí určité nepříjemnosti – číslo účtu sice klientům zůstává stejné, ale mění se číslo za lomítkem. Nově budou klienti používat 5500.
 
Místo spořicího účtu banky Equa bank Raiffeisenbank nabízí spořicí účet HIT PLUS. Podívejte se na více informací o tomto produktu v naší recenzi.

Základní informace o HIT spořicí účet

Běžný úrok 0,1 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 3 % p.a.
Sjednání online Ano
Běžný účet podmínkou Ano

Equa bank nabízí spořicí účet HIT bez poplatku za otevření a vedení. V případě splnění podmínky můžete získat bonusovou sazbu “až” 3 % p.a. Pokud máte již běžný účet od Equa bank, můžete si spořicí účet otevřít přímo v internetovém bankovnictví. Banka na účtu nepožaduje minimální vklad.

Spořicí účet HIT je možné otevřít pouze v českých korunách. Není možné na něm nastavit trvalý příkaz nebo povolení k inkasu. Na účtu lze provádět tuzemské i zahraniční transakce, které jsou však zpoplatněné.

Poznámka

TIP: Podmínkou pro otevření spořicího účtu HIT je založení běžného účtu od Equa bank, jehož vedení je zdarma.

Recenze Equa bank

Nevíte, co od Equa bank čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Equa bank pod svým názvem působí v České republice od roku 2011, ale její historie sahá mnohem dál. Prezentuje se jako jednoduchá a uživatelsky přívětivá banka. Svým klientům nabízí širokou škálu finančních produktů, bezhotovostní služby a je uznávaná pro své nízké poplatky.

Od roku 2022 Equa bank spadá pod finanční instituci Raiffeisen Bank International AG. Equa se pyšní více než 500 000 klienty a 73 oceněními. Součástí její nabídky služeb jsou běžné a spořicí účty, víceměnové platební karty, hypotéky, termínované vklady, spotřebitelské půjčky, pojištění a podnikatelské úvěry. Disponuje více než 50 obchodními místy a v provozu má 16 bankomatů s možností vkladů.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o Equa bank a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může spořicí účet HIT od Equa bank nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na spořicím účtu HIT

Základní úroková sazba na spořicím účtu HIT činí 0,1 % p.a. Vklady do 200 000 Kč však lze zhodnotit bonusovou sazbou, a získat tak celkem úročení až 3 % p.a.

Jak získat bonusovou sazbu? Stačí provést 3 platby kartou měsíčně nebo mít aktuální hodnotu investice k poslednímu dni v měsíci alespoň 50 000 Kč.

 • Úroková sazba u vkladů do 200 000 Kč: 0,1 % p.a.
 • Úroková sazba u vkladů nad 200 000 Kč: 0,1 % p.a.
 • Maximální bonusová úroková sazba: 3 % p.a.

Equa bank také nabízí spořicí účet MAX, který má však aktuálně nízkou úrokovou sazbu 0,1 % p.a. Zajímavou maximální úrokovou sazbu nabízí také spořicí účet EXTRA od Equa bank, která činí 4 % p.a.

Poznámka

TIP: Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2023!

Sazebník poplatků u spořicího účtu Equa bank

Za zřízení ani vedení spořicího účtu u Equa bank neplatíte žádné poplatky. Stejně tak převody mezi účty u Equa bank a internetové bankovnictví jsou zdarma. Zpoplatněné jsou tuzemské odchozí úhrady (9 Kč), odchozí SEPA nebo Europlatby (9 Kč) a zahraniční platby (příchozí 29 Kč, odchozí 299 Kč). Poplatek také zaplatíte za měsíční výpis poštou (29 Kč).

S penězi ze spořicích účtů můžete volně nakládat kdykoliv a jakkoliv chcete, aniž byste přišli o výhodnou úrokovou sazbu. To je hlavní rozdíl mezi spořením a termínovanými vklady, přičemž termínovaný vklad se úročí během sjednané doby a nelze jej v tu dobu vybrat (přišli byste o zhodnocení).

 • Vedení účtu: 0 Kč
 • Převody mezi účty u Equa bank: 0 Kč
 • Internetové bankovnictví: 0 Kč
 • Příchozí platba z jiné banky: 0 Kč
 • Odchozí tuzemská úhrada: 9 Kč
 • Měsíční výpis poštou: 29 Kč
 • Odchozí úhrada – SEPA platba nebo Europlatba: 9 Kč
 • Příchozí úhrada – zahraniční platba: 29 Kč
 • Odchozí úhrada – zahraniční platba (s poplatkem OUR mohou být účtovány další poplatky třetích stran): 299 Kč

Do aktuálního ceníku Equa bank můžete nahlédnout na stránkách equabank.cz.

Založení a přehled o spořicím účtu

Spořicí účet HIT od Equa bank si lze založit pouze k běžnému účtu, a to na pobočce nebo online z pohodlí domova. Založení trvá přibližně 5 minut a je zdarma.

Pro založení online musíte mít běžný účet od Equa bank nebo si jej založit (možné na pobočce nebo online). Poté se stačí přihlásit do internetového bankovnictví a v sekci “Přehled” kliknout na záložku “Žádosti/nabídky”. Následně vyberte Spořicí účet HIT a žádost potvrďte autorizačním SMS kódem. Případně se zastavte na jakékoliv z poboček Equa bank.

Účet lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví equabanking.cz nebo v mobilní aplikaci. K přihlášení potřebujete pouze své přihlašovací číslo, heslo a autorizační kód.

Pokud nechcete pokaždé vypisovat heslo a SMS kód, můžete používat mobilní aplikaci a nastavit si v ní autorizační telefon pro ověřování. Následně budete zadávat jen přihlašovací číslo a stejně tak, jak se přihlašujete do mobilní aplikace, potvrdíte notifikaci na mobilu.

Pro koho je spořicí účet HIT vhodný?

Ačkoliv spořicí účet HIT nabízí bonusovou úrokovou sazbu, stále však celkový úrok nedosáhne ani na inflaci. Stojí tedy za zvážení, zda má smysl si tento spořicí účet sjednávat.

Mezi výhody patří nulové poplatky za sjednání a vedení účtu i převody mezi účty u Equa bank. Účet lze snadno sjednat online, není požadován minimální vklad a peníze si můžete kdykoliv vybrat. Pokud ale chcete své finance skutečně zhodnotit, vyzkoušejte spíše investování.

Nezaujal vás spořicí účet HIT? Podívejte se například na spořicí účet Banky Creditas, který aktuálně nabízí zajímavé úročení.

Hodnocení Finex.cz

Spořicí účet s nízkou bonusovou sazbou

Spořicí účet HIT od Equa bank nabízí založení i vedení bez poplatků. Účet lze sjednat online nebo na pobočce, přičemž je podmínkou sjednání běžného účtu. Banka k účtu poskytuje bonusovou úrokovou sazbu v případě splnění jedné z podmínek. Vzhledem k tomu, že je bonusový úrok i tak velmi nízký, tento spořicí účet vám finance nezhodnotí. Můžete jej využít na odkládání peněz bokem, ale neočekávejte jejich významné zúročení.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt spořicí účet HIT

Obecné informace o produktu
Jméno produktuHIT spořicí účet
PoskytovatelEqua bank
Typ účtu Spořicí účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK
Sjednání online
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Přihlašovací číslo, heslo a autorizační kód / přihlašovací číslo a potvrzení notifikace
iOS aplikace
Android aplikace
Pásmové úročení
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad0 Kč
Běžný úrok 0,1 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 3 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek0 Kč
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokBonusový úrok lze získat u vkladů do 200 000 Kč při splnění jedné z těchto podmínek: 3 platby kartou nebo aktuální hodnota investičního produktu alespoň 50 000 Kč.
Další podmínkyNejsou
VkladyDo 200 000 Kč 0,1 % p.a.
VkladyNad 200 000 Kč 0,1 % p.a.
Maximální výše spořeníBez omezení
Připisování úrokůMěsíčně
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.equabank.cz/dulezite-dokumenty/urokove-sazby
Sazebník poplatkůhttps://www.equabank.cz/dulezite-dokumenty/sazebnik-poplatku
Ohodnoťte produkt HIT spořicí účet
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat