Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo equa bank
Equa bank běžný účet – Recenze, poplatky, podmínky
logo equa bank
Equa bank běžný účet
logo equa bank

Equa bank běžný účet – Recenze, poplatky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 14. 11. 2023 | Veronika Cvejnová
Poznámka

K finální fúzi Equa bank s Raiffeisenbank došlo 14. 11. 2022. Od 1. 10. 2022 byla ukončena možnost založit si nový účet u Equa bank. Veškeré služby jsou již poskytovány pod značkou Raiffeisenbank.
 
Banka slibuje, že zachová stávající produkty a bude fungovat stejně, jak byli klienti zvyklí. Dle banky nepřijdou ani o výhodné podmínky spoření. S přechodem se ale přesto pojí určité nepříjemnosti – číslo účtu sice klientům zůstává stejné, ale mění se číslo za lomítkem. Nově budou klienti používat 5500.

Základní informace o Equa bank běžný účet

Typ účtu Běžný účet
Sjednání online Ano
Poplatek za vedení účtu 0 Kč

Equa bank má ve své nabídce běžný účet zdarma a bez podmínek, který lze sjednat online za pár minut. Patří k nejlépe hodnoceným účtům v České republice a získal mnoho zajímavých ocenění v soutěžích Zlatá koruna, Finparáda.cz či Bankovní index.

Součástí účtu jsou zdarma výběry ze všech bankomatů doma i ve světě, bezkontaktní a multiměnová platební karta Mastercard. Za nákupy můžete platit bezkontaktně i prostřednictvím svého mobilního telefonu pomocí Google Pay nebo Apple Pay.

Poznámka

TIP: K běžnému účtu si můžete zdarma založit Spořicí účet HIT od Equa bank s maximálním úrokem 3 % p.a. (při splnění podmínek pro získání bonusové sazby).

Recenze Equa bank

Nevíte, co od Equa bank čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Equa bank pod svým názvem působí v České republice od roku 2011, ale její historie sahá mnohem dál. Prezentuje se jako jednoduchá a uživatelsky přívětivá banka. Svým klientům nabízí širokou škálu finančních produktů, bezhotovostní služby a je uznávaná pro své nízké poplatky.

Od roku 2022 Equa bank spadá pod finanční instituci Raiffeisen Bank International AG. Equa se pyšní více než 500 000 klienty a 73 oceněními. Součástí její nabídky služeb jsou běžné a spořicí účty, víceměnové platební karty, hypotéky, termínované vklady, spotřebitelské půjčky, pojištění a podnikatelské úvěry. Disponuje více než 50 obchodními místy a v provozu má 16 bankomatů s možností vkladů.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o Equa bank a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může běžný účet od Equa bank nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí běžný účet od Equa bank?

Součástí běžného účtu je bezkontaktní platební karta MasterCard zdarma (vybírat můžete mezi standardní a zlatou kartou), moderní internetové a mobilní bankovnictví i neomezené výběry z bankomatů v České republice a ve světě zdarma.

V Equa bank za otevření a vedení běžného účtu nic neplatíte, navíc si k němu můžete zdarma otevřít účet také v EUR a USD nebo zdarma založit spořicí účet HIT s úrokem až 3 % p.a.

Platit nákupy a vybírat z bankomatů můžete snadno a bezkontaktně mobilním telefonem pomocí Google Pay nebo Apple Pay. K účtu Equa bank si také lze zřídit kontokorent bez poplatků do výše 100 000 Kč. Běžný účet je úročen sazbou 0 % p.a.

Poznámka

TIP: S běžným účtem od Equa bank můžete také neomezeně nakupovat díky funkci odložená platba s názvem PlatímPak, a to ve více než 6 100 e-shopech. Platbu zdarma si můžete odložit až na 30 dní.

K běžnému účtu náleží bezkontaktní a multiměnová platební karta Mastercard. Vybrat si můžete mezi standardní a zlatou kartou.

Vedení standardní karty Debit Mastercard je zdarma a součástí jsou výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí bez poplatků.

Vedení zlaté karty Debit Mastercard Gold je zpoplatněné, v ceně karty je navíc možnost pravidelného investování, pojištění karty a osobních věcí, celoroční cestovní pojištění a bonusové programy.

Sazebník poplatků – běžný účet

Otevření i vedení účtu je zdarma. K běžnému účtu v korunách si můžete zdarma otevřít také účet v EUR a USD. Standardní převody v ČR a v celé eurozóně jsou bez poplatku. Zdarma jsou také výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí. Součástí účtu je dále také vydání a vedení platební karty Mastercard.

Naopak zpoplatněný je měsíční výpis poštou (29 Kč), prioritní odchozí domácí úhrada (29 Kč), prioritní SEPA nebo EURO platba (29 Kč), vedení Zlaté karty Premium (99 Kč/měsíčně) nebo výběr hotovosti na pobočce banky (99 Kč).

Poplatky běžný účet

 • Měsíční vedení účtu: 0 Kč
 • Debetní karta Mastercard: 0 Kč
 • Zlatá karta Premium: 99 Kč
 • Výběry z bankomatů v ČR a v zahraničí: 0 Kč
 • Vklad hotovosti v CZK / EUR, USD: 0 Kč / 0,5 % z vložené částky
 • Internetové a mobilní bankovnictví: 0 Kč
 • Příchozí a odchozí tuzemské platby: 0 Kč
 • Příchozí / odchozí úhrada v rámci EHP
  v měně EUR: 0 Kč
 • Provedení trvalého příkazu, SEPA platby a inkasa: 0 Kč
 • Elektronický měsíční výpis: 0 Kč
 • Výpis zaslaný poštou: 29 Kč

Do aktuálního ceníku Equa bank můžete nahlédnout na stránkách Equabank.cz.

Jak založit běžný účet u Equa bank?

Běžný účet Equa bank si můžete založit na kterékoliv pobočce Equa bank nebo online z pohodlí domova. Založení účtu trvá přibližně 5 minut, smlouvu vám doručí kurýr na vámi uvedenou adresu. Ke sjednání potřebujete občanský průkaz a číslo účtu u vaší původní banky. Účet je možné založit již od 15 let.

K účtu si vyberete typ platební karty, zadáte své telefonní číslo, osobní a zákonné údaje, nahrajete potřební doklady a žádost elektronicky podepíšete.

K založení běžného účtu u Equa bank si můžete zdarma zřídit také spořicí účet HIT s úrokovou sazbou až 3 % p.a. (při splnění podmínek pro získání bonusové sazby). Peníze na spořicím účtu máte kdykoliv k dispozici.

Běžný účet – přihlášení na účet

Peníze můžete spravovat v moderním internetovém bankovnictví equabanking.cz nebo v mobilní aplikaci. K přihlášení potřebujete pouze své přihlašovací číslo, heslo a autorizační kód.

Pokud nechcete pokaždé vypisovat heslo a SMS kód, můžete používat mobilní aplikaci a nastavit si v ní autorizační telefon pro ověřování. Následně budete zadávat jen přihlašovací číslo a stejně tak, jak se přihlašujete do mobilní aplikace, potvrdíte notifikaci na mobilu.

Pro koho je běžný účet vhodný?

Běžný účet od Equa bank je vhodný pro všechny, kdo chtějí využívat komplexní a přehledné bankovní služby, které jsou téměř bez poplatků. Hlavní výhodou je moderní internetové bankovnictví a mobilní aplikace, výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí bez poplatků a možnost vše ohledně financí spravovat online.

Nezaujal vás běžný účet od Equa bank? Zajímavou alternativou může být například účet Tom Plus od Monety Money Bank, jehož vedení je též zdarma bez podmínek. Stejně jako běžný účet od Equa i tento nabízí výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma, navíc je v ceně účtu další debetní karta pro disponenta a možnost čísla účtu na přání.

Hodnocení Finex.cz

Účet bez poplatků a bez podmínek

Běžný účet od Equa bank je účet s vedením zdarma bez podmínek, u kterého neplatíte za běžné služby. Součástí účtu jsou výběry z bankomatů v ČR i ve světě zdarma. K běžnému účtu v korunách si můžete zdarma otevřít také účet v EUR a USD. Standardní převody v ČR a v celé eurozóně jsou též bez poplatku. Účet lze sjednat online z pohodlí domova a obsluhovat prostřednictvím moderního internetového nebo mobilního bankovnictví. Běžný účet od Equa bank nabízí bankovní služby bez zbytečných poplatků. Bude vyhovovat všem, kdo hledají bankovní účet se vším všudy, a zároveň levně.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt Běžný účet

Obecné informace o produktu
Jméno produktuEqua bank běžný účet
PoskytovatelEqua bank
Typ účtu Běžný účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, EUR, USD
Účet je určený proBěžné občany
Sjednání online
Minimální vklad 0 Kč
Úrok0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 99 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ0 Kč
Výběr z bankomatu EU 0 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU0 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 9 Kč
Fyzický bankovní výpis29 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí299 Kč
Zahraniční platba příchozí29 Kč
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platba29 Kč
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetDebit Mastercard
Platební karta k účtu 1 debetní karta Mastercard
Poplatek za kartu 0 Kč / 99 Kč
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 99 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Přihlašovací číslo, heslo a autorizační kód / přihlašovací číslo a potvrzení notifikace
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Max. výše kontokorentu100 000 Kč
Další informace
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.equabank.cz/dulezite-dokumenty/urokove-sazby
Sazebník poplatkůhttps://www.equabank.cz/dulezite-dokumenty/sazebnik-poplatku
Ohodnoťte produkt Equa bank běžný účet
1
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat