Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Banka HSBC vstupuje do metaverse ve spolupráci s The Sandbox

Banka HSBC vstupuje do metaverse ve spolupráci s The Sandbox

Banka HSBC vstupuje do metaverse ve spolupráci s The Sandbox
Zdroj: forkast.news

Metaverse je stále ožehavějším tématem a postupně se této příležitosti chytají další společnosti. Z hlediska technické stránky se vedle Microsoftu, který s firmou Qualcomm vyvíjí novou čipovou sadu upravenou pro metaverse, na poli virtuální reality angažuje i Apple. Největší veřejně obchodovaná společnost na světě zase vytváří aplikace pro virtuální setkávání (HMD).

První finanční institucí vstupující do metaverse, která mimo jiné tento segment ohodnotila na bilionovou příležitost, byla největší banka na světě, JPMorgan Chase. Ta si tam již dokonce otevřela salonek, konkrétně v Decentralandu. Při vstupu do salonku návštěvníky přivítá digitální portrét Jamieho Dimona, který se promění v podobu šéfa kryptoměnového oddělení banky.

Vstup HSBC do odvětví

Londýnská banka se na účet digitálních aktiv vyjadřovala dříve poměrně negativně, proto se kryptoměnová komunita v celku podivovala, že HSBC navázala spolupráci se společností The Sandbox, čímž se stane první bankou působící v této virtuální realitě. S oznámením přišla společnost Animoca Brands, tvůrce a mateřská společnost The Sandbox, a vyjádřila se následovně:

"Banka si od spolupráce slibuje řadu příležitostí pro virtuální komunity po celém světě, aby se zapojily do spolupráce s globálními poskytovateli finančních služeb a sportovními komunitami v metaversu The Sandbox," stojí ve vyjádření.

HSBC bude v metaversu nakupovat virtuální nemovitosti v podobě pozemků LAND. V prohlášení uvádí, že je využije k zapojení sportovních a herních nadšenců.

Zajímavé je, že HSBC ještě v lednu minulého roku zablokovala obyvatelům Spojeného království převody finančních prostředků z burz na jejich bankovní účty – zajímavý posun v nakládání s kryptoměnami.

The Sandbox

The Sandbox se stává hřištěm pro velké hráče, kteří začínají zkoumat metaverse poháněné dávkou euforie ze strany retailu. Vedle HSBC se přidává i Paris Hilton. V návaznosti na tyto oznámení nativní token SAND společnosti The Sandbox připsal zhruba 8 %. V době psaní článku se token obchoduje za 3,2 USD, což je podstatně méně než jeho historické maximum stanovené v listopadu.

Vývoj ceny kryptoměny SAND
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
BTC
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Příslib otevřeného virtuálního světa, který vlastní jeho tvůrci a jež může obývat kdokoli s připojením k internetu, nezůstal bez povšimnutí dalších společností. Značky typu Nike, Red Bull, McDonald's či Walmart rychle sjednávají ochranné známky pro použití v podobných virtuálních světech.

Meta (Facebook)

Facebook je toho asi nejlepším příkladem. Zuckerbergem vedené impérium sociálních sítí přejmenovalo celou svou firmu na Meta, čímž vyslalo jasný signál a dalo najevo ambice se soustředit na metaverse. Oculus, firma patřící Facebooku, specializující se na prodej hardwaru a softwaru pro virtuální realitu, prodala v roce 2021 na 10 milion kusů brýlí Oculus Quest.

Během konference Facebook Connect se Zuckerberg zmínil o investicích ve výši 10 miliard dolarů do virtuální reality pro rok 2022. Zda Zuckerbergovo rozhodnutí pro koncentraci na metaverse bylo správným rozhodnutím se ukáže až s plynutím času, nicméně již v minulosti šéf Facebooku dokázal, že je schopný predikovat trendy a chování uživatelů.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+1,52%
Aktuální cena
$16 411
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
+2,43%
Aktuální cena
$1 209
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-1,4%
Aktuální cena
$294,9

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 79 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo