Finex.cz logo
Menu
Finex » Investiční fondy » Apple se stal nejnenáviděnější akcií globálních akciových fondů – Které akcie se naopak těší velké oblibě?

Apple se stal nejnenáviděnější akcií globálních akciových fondů – Které akcie se naopak těší velké oblibě?

Apple se stal nejnenáviděnější akcií globálních akciových fondů – Které akcie se naopak těší velké oblibě?
Zdroj: Mywabashvalley.com

Pět z osmi největších akcií na světě – Apple, Microsoft, Tesla, Amazon a Berkshire Hathaway – byly podle Bank of America v červenci nejméně oblíbené akcie investičních fondů.

Bank of America ve svém průzkumu přiblížila investorům 10 akcií, do kterých světoví manažeři fondů investují místo Applu, Amazonu, Tesly a dalších mega-caps. Může být jejich nákup cestou, jak překonat výkonnost trhu jako celku?

Apple a Microsoft pak byly v červenci celosvětově vůbec nejvíce podváženými akciemi – jejich podíl na celkově spravovaných aktivech fondů se snižoval.

Změny ve velikosti pozic akciových podílových fondů – nejoblíbenější/nejméně oblíbené akcie.
Změny ve velikosti pozic akciových podílových fondů – nejoblíbenější/nejméně oblíbené akcie.
Zdroj: bofaml.com

Fondy redukují své pozice v USA ve prospěch evropských trhů

Fondy v červenci snížily své akciové pozice o 32,5 miliardy dolarů. Významní správci fondů přitom odprodávali americké akcie (- 3,3 mld. dolarů), a především akcie rozvíjejících se trhů (- 22,6 mld. dolarů) a asijské akcie (- 15,3 mld. dolarů). Vinu na tomto poklesu nesou především čínské akcie, protože všemocná vláda této země nadále drtí důvěru investorů v nezávislost místního akciového trhu.

Investiční fondy snížily svou expozici vůči Číně již šestý měsíc po sobě, protože se regulační zásahy rozšířily už nad rámec technologického sektoru.

Dlouhodobé investiční fondy naopak zvýšily svou expozici vůči akciím v Evropě o 6,9 miliardy dolarů a v Japonsku o 1,8 miliardy dolarů. K přílivu prostředků do evropských akcií došlo navzdory tomu, že Bank of America koncem července snížila hodnocení akcií tohoto regionu z pozitivního na neutrální.

Změny relativní váhy jednotlivých akcií dle regionů v investičních portfoliích největších světových fondů.
Změny relativní váhy jednotlivých akcií dle regionů v investičních portfoliích největších světových fondů
Zdroj: bofaml.com

Investiční Fondy pak byly v červenci nejvíce nakloněny sektorům globálních komunikačních služeb a globálních průmyslových podniků, kde zvýšily expozici o 8,4 miliardy dolarů, respektive 9,6 miliardy dolarů. Své pozice naopak snižovaly v sektorech energetiky, financí a materiálů. Silnější globální zisky a vyšší výnosy z dluhopisů by mohly vyvolat obrat v tomto trendu.

Změny relativní váhy jednotlivých akcií dle sektorů v investičních portfoliích největších světových fondů.
Změny relativní váhy jednotlivých akcií dle sektorů v investičních portfoliích největších světových fondů
Zdroj: bofaml.com

Kterým akciím naopak největší investiční fondy věří?

Níže je uvedeno 10 akcií, které jsou podle Bank of America stále více nadvážené u dlouhodobých investičních fondů, spolu s jejich krátkou charakteristikou a vývojem ceny akcií za posledních 12 měsíců.

Aby se akcie dostaly na tento seznam, musely být v držení alespoň 50 fondů s průměrnou váhou alespoň 0,15 % a s průměrným denním objemem obchodování přes 10 milionů dolarů. Celková dolarová hodnota těchto investic musela navíc činit minimálně 500 milionů dolarů.

1. MercadoLibre

Akcie společnosti MercadoLibre, která je na špičce v oblasti e-commerce v Latinské Americe, vzrostly za posledních 10 let o téměř 2 700 %. Společnost se sídlem v Argentině byla založena před více než dvaceti lety a svou výhodu prvního hráče využila k expanzi do 18 latinskoamerických zemí.

Vývoj ceny akcií MercadoLibre za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

2. Enterprise Products Partners

Enterprise Products Partners, která patří mezi poměrně bezpečné dividendové akcie, je ropná a plynárenská společnost. Ropné produkty netěží, nýbrž se zaměřuje na přepravu a skladování ropy, zemního plynu a jejich derivátů. Společnost vyplácí již 22 let dividendu, jejíž výnos momentálně činí více než 7 % ročně.

Vývoj ceny akcií Enterprise Products Partners za posledních 12 měsíců.
Vývoj ceny akcií Enterprise Products Partners za posledních 12 měsíců
Zdroj: google.com/finance

3. Kornit Digital

Izraelská Společnost Kornit Digital vyvíjí, navrhuje a prodává digitální tisková řešení pro segmenty módy, oděvů a bytových dekorací v textilním průmyslu. Dodává své produkty a služby do celého světa. Řešení společnosti zahrnují digitální tiskové systémy, inkousty a další spotřební materiál, související software a služby.

Vývoj ceny akcií Kornit Digital za posledních 12 měsíců.
Vývoj ceny akcií Kornit Digital za posledních 12 měsíců
Zdroj: google.com/finance

4. Sea Limited

Další zajímavou investiční příležitostí dle největších investičních fondů jsou akcie Sea Limited. E-commerce podnik působící pro změnu na trhu jihovýchodní Asie se kromě online prodeje věnuje také oblasti gamingu. Právě herní platforma Sea Limited pak v současné době stále financuje doposud ztrátové podnikání v oblasti e-commerce, které ovšem nabízí velmi zajímavý růstový potenciál.

Vývoj ceny akcií Sea Limited za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

5. HDFC Bank

HDFC Bank poskytuje širokou škálu bankovních a finančních služeb jednotlivcům i podnikům v Indii, Bahrajnu, Hongkongu a Dubaji. Kromě klasických bankovních a úvěrových služeb zprostředkovává i obchodování s cennými papíry, investování do zlata atd. K 31. březnu 2021 měla 5 608 poboček a 16 087 bankomatů ve 2 902 městech. HDFC Bank byla založena v roce 1994 a sídlí v indické Bombaji. Cena akcií HDFC Bank za poslední rok vzrostla o více než 40 %.

Vývoj ceny akcií HDFC Bank za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

6. Centre Testing

Centre Testing poskytuje zkušební, kalibrační, inspekční a certifikační služby v Číně i na mezinárodni úrovni. Působí ve čtyřech segmentech: Life Science, Trade Guarantee, Consumer Goods a Industrial Test. Mezi služby společnosti patří testování nebezpečných látek, detekce bezpečnosti, testování bezpečnosti životního prostředí, analýza spolehlivosti a poruch elektroniky a mnoho dalšího. Společnost Centre Testing byla založena v roce 2003 a sídlí v čínském Shenzhenu.

Vývoj ceny akcií Centre Testing za posledních 12 měsíců.
Vývoj ceny akcií Centre Testing za posledních 12 měsíců
Zdroj: finance.yahoo.com

7. Ryanair

Irský low-cost letecký přepravce utrpěl (podobně jako celý letecký průmysl) významné ztráty v důsledku pandemie koronaviru. Během loňského léta se akcie Ryanair propadly o přibližně 50 %, od začátku letošního roku však výrazně rostou. V posledních měsících patří společnost rovněž k velmi oblíbeným investicím největších globálních investičních fondů.

Vývoj ceny akcií Ryanair za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

8. IMCD

Společnost IMCD distribuuje, uvádí na trh a prodává speciální chemické látky a přísady. Působí na domácím trhu v Nizozemsku i zbytku Evropy. Dále svou činnost rozvíjí také na Středním východě, v Africe, Severní a Jižní Americe a v asijsko-pacifickém regionu. Společnost byla založena v roce 1995 a sídlí v nizozemském Rotterdamu. Za posledních 12 měsíců vzrostla cena akcií společnosti o více než 80 %.

Vývoj ceny akcií IMCD za posledních 12 měsíců.
Vývoj ceny akcií IMCD za posledních 12 měsíců
Zdroj: google.com/finance

9. Misumi Group

Misumi Group se celosvětově zabývá automatizací výroby a výrobou lisovacích komponentů. Nabízí mechanické komponenty, včetně hřídelí a ozubených řemenic, a lokalizační a měřicí zařízení. Společnost rovněž dodává součásti kovových lisů/plastových forem. Misumi Group byla založena v roce 1963 a sídlí v Tokiu v Japonsku.

Vývoj ceny akcií Misumi Group za posledních 12 měsíců.
Vývoj ceny akcií Misumi Group za posledních 12 měsíců
Zdroj: google.com/finance

10. Mercari

Mercari se zabývá plánováním, vývojem a provozem online tržiště Mercari v Japonsku, Spojených státech a Velké Británii. Jedná se tak o 3. e-commerce společnost na tomto seznamu. Její tržiště umožňují jednotlivcům nakupovat a prodávat nové i použité zboží, například elektroniku, šperky, oblečení a obuv. Společnost se rovněž zabývá plánováním, vývojem a správou internetových služeb. Mercari bylo založeno v roce 2013 a sídlí v Tokiu v Japonsku.

Vývoj ceny akcií Mercari za posledních 12 měsíců.
Vývoj ceny akcií Mercari za posledních 12 měsíců
Zdroj: google.com/finance

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo