Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » 3 zajímavé akcie, které jsou většinou investorů přehlížené

3 zajímavé akcie, které jsou většinou investorů přehlížené

3 zajímavé akcie, které jsou většinou investorů přehlížené
Zdroj: world-grain.com

Najít v současném finančním prostředí nové investiční příležitosti přinejmenším není snadné. Sledování doporučení analytiků, kteří jsou ve svých odhadech dlouhodobě úspěšní, je však jedním ze způsobů, jak najít zajímavé akcie, které mohou být investorskou komunitou přehlíženy.

Služba TipRanks, která se zabývá předpověďmi analytiků, se pokouší určit nejúspěšnější z nich. Jedná se o profesionály s nejvyšší úspěšností a nejvyšším průměrným výnosem na jedno hodnocení, přičemž oba ukazatele zohledňují počet hodnocení zveřejněných jednotlivými analytiky.

Zde jsou 3 akcie, které podle nejúspěšnějších analytiků Wall Street investoři pravděpodobně přehlížejí.

1. Squarespace

Vývoj ceny akcií Squarespace za posledních 6 měsíců.
Vývoj ceny akcií Squarespace za posledních 6 měsíců.
Zdroj: finance.yahoo.com

Navzdory dobrým výsledkům společnosti Squarespace za druhé čtvrtletí analytik Ken Wong ze společnosti Guggenheim očekává určité obavy investorů. V souladu se svým optimistickým přístupem však Wong ponechal společnosti zabývající se tvorbou webových stránek a hostingu doporučení pro nákup.

Přestože snížil cílovou cenu ze 70 na 60 dolarů, stále zde vidí prostor pro 35% růst v následujícím roce.

Squarespace vykázalo tržby ve výši 196 milionů dolarů (meziroční nárůst o 31 %), oproti odhadům ve výši 189 milionů dolarů. Je však třeba poznamenat, že většina nárůstu pocházela z příspěvku společnosti Tock, kterou Squarespace získala na začátku tohoto roku. Přesto se Wong domnívá, že zmírnění růstu společnosti ve 3. čtvrtletí investory nezklame. Na celý rok společnost ve skutečnosti zvýšila svůj výhled tržeb o 6 milionů dolarů na interval 772 až 780 milionů dolarů.

Analytik vidí dlouhodobě budoucnost Squarespace pozitivně, přičemž si myslí, že v listopadu společnost představí promyšlenější plán růstu. „Očekávám, že se investoři zaměří na komentáře týkající se změny ve struktuře příjmů, dalších příležitostí k monetizaci, podrobností kolem akvizice a integrace společnosti Tock a dalších potenciálních akcelerátorů dlouhodobého růstu,“ komentuje.

V současné době Ken Wong vykazuje 68% úspěšnost a 27,1% průměrnou návratnost na hodnocení.

2. Trade Desk

Vývoj ceny akcií Trade Desk
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Po zveřejnění výsledků Trade Desk za druhé čtvrtletí Laura Martinová z Needhamu investorům říká, že existuje několik faktorů zvyšujících hodnotu společnosti, které jsou dosud podceňované. V souladu se svým optimistickým postojem potvrdila pětihvězdičková analytička nákupní doporučení.

Martinová navíc ponechala cílovou cenu 100 dolarů beze změny, což znamená 21% růstový potenciál.

Jaké existují faktory zvyšující hodnotu akcií Trade Desk? V první řadě Martinová poukazuje na technologické řešení Unified ID 2.0. Podle analytičky je toto řešení důležité pro vytvoření konkurenční výhody v oblasti cílení reklamy – efektivnější řešení než pouhé sbírání cookies. Kromě toho příjmy z videoreklamy ve výši 106 milionů dolarů tvořily pouze 38 % celkových příjmů za 2. čtvrtletí. Z toho 84 milionů dolarů, tj. 80 %, tvořily příjmy z televizního vysílání. V oblasti video reklamy se tak nabízí Trade Desku výrazný prostor pro růst.

Martinová navíc vyzdvihuje skutečnost, že dohoda se společností Walmart může Trade Desku přinést v roce 2022 výrazný zdroj příjmů – až miliardu dolarů. Společnost vydělá na dohodě s Walmartem tím, že získá přístup k reklamním rozpočtům společností, které umisťují své produkty do regálů Walmartu.

Jedná se o 100% nový zdroj příjmů Trade Desku. Ten si z tohoto nového zdroje příjmů bude účtovat svou běžnou 20% sazbu z ceny realizované reklamy. „Walmart se snaží napodobit Amazon, který ve 2. čtvrtletí 2021 vykázal 7,3 miliardy dolarů příjmů z marketingových aktivit a Trade Desk může z této snahy výrazně benefitovat," vysvětluje Martinová.

Díky dosažení 63% úspěšnosti a 26,2% průměrné návratnosti na hodnocení se Laura Martinová umístila na 130. místě z více než 7 000 analytiků sledovaných serverem TipRanks.

3. Plug Power

Vývoj ceny akcií Plug Power za posledních 6 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Analytik společnosti Oppenheimer Colin Rusch vidí společnost Plug Power jako lídra v oblasti rozšiřování vodíkového ekosystému. Špičkový analytik proto setrvává ve svém doporučení koupit tyto akcie.

Analytikova 12měsíční cílová cena na úrovni 62 dolarů naznačuje, že by mohly akcie Plug Power nabízet 140% potenciál růstu.

„Vzhledem k tomu, že společnost překonala očekávanou výši tržeb za 2. čtvrtletí 2021 a zvýšila výhled tržeb na rok 2021, věřím, že dělá správná rozhodnutí, protože vytváří základy pro růst vodíku jako paliva v dopravě. Domnívám se, že Plug Power buduje silnou a loajální základnu zákazníků, která pomůže společnosti rozvíjet partnerství v oblasti smluv o odběru vodíku i vozidel," uvedl Rusch.

Díky využití automatizace, úsporám z rozsahu a zkušenému týmu vedoucích pracovníků může Plug Power dosáhnout významného snížení nákladů na výrobky. Vedení poznamenalo, že v současné době probíhá instalace mnoha zařízení, a očekává, že v roce 2021 budou z továren vyexpedované vodíkové palivové články o výkonu 250 MW.

Pozoruhodné je, že společnost tento měsíc také zahájila práce na svém třetím závodě na výrobu vodíku. Vzhledem k tomu, že kombinovaná výrobní kapacita se mezi těmito třemi závody zvýší na 75 tun denně, analytik tvrdí, že tento objem poskytuje kritický objem produkce vodíku pro umožnění přijetí vodíkových palivových článků pro komerční vozidla.

S ohledem na všechny tyto skutečnosti společnost zvýšila svůj výhled hrubých tržeb za rok 2021 ze 475 milionů dolarů na 500 milionů dolarů, přičemž konsenzuální odhad činí 474 milionů dolarů. Společnost přitom počítá s objednávkami palivových článků o výkonu 250-500 MW.

Colin Rusch, který se v žebříčku TipRanks umísťuje na 10. místě, se může pochlubit 64% úspěšností a 65% průměrnou návratností svých hodnocení.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo