Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Analýza: Vojenské, obranné a vesmírné akcie. Morálně pokřivený segment, nebo skvělá možnost pro investici?

Publikováno
Analýza: Vojenské, obranné a vesmírné akcie. Morálně pokřivený segment, nebo skvělá možnost pro investici?
Zdroj: depositphotos.com

Obranné akcie, které emitují společnosti podnikající ve vojenském segmentu, mohou být pro mnoho investorů nepřijatelné a to z pochopitelných morálních důvodů. Pravdou ovšem je, že tento segment také generuje mnoho novinek, které jsou aplikovány například v letecké a pozemní dopravě. V tomto článku si představíme jednoduchou možnost, jak investovat do obranných akcií pomocí pomocí ETF, a také se blíže podíváme na dvě akcie, jejichž potenciál růstu budeme vyhodnocovat na základě technické a fundamentální analýzy.

Obranné akcie jsou diverzifikované

Společnosti, které emitují obranné akcie, mají obvykle širší podnikatelské portfolio. Například společnosti uvedené v tomto článku působí částečně i ve vesmírném segmentu, kde se snaží uplatnit znalosti a výsledky svého vývoje směrem, který může lidstvu pomoci ve zkoumání neznámého.

Asi tou nejjednodušší možností, jak investovat do diverzifikovaných obraných akcií, je pomocí veřejně obchodovaného fondu ETF. Při výběru ETF je potřeba se ujistit, zda fond vykazuje pozitivní výkonnost. Takovým ETF může být například HANetf Future of Defense UCITS ETF. Toto ETF je tzv. indexové, tedy kopíruje hodnotu indexu EQM NATO+ Future of Defence index.

FUTURE OF DEFENCE INDEX: Tento index sleduje společnosti po celém světě, které se svou podnikatelskou činností řadí mezi obranné nebo vojenské akcie. Index obsahuje akcie jak členských, tak nečlenských států NATO.

Nyní se již pojďme podívat na vybrané akcie společností. Možná pro některé investory bude překvapením například výše dividendy, stabilita tržeb nebo například cena, za kterou je možné obranné akcie pořídit.

1) Northrop Grumman

Tato společnost podniká v oblasti letecké obrany. Northrop Grumman vygenerovala meziroční růst tržeb 8,36 % s tím, že tržby této společnosti jsou v čase konstantní a pohybují se od roku 2020 okolo 38 miliard dolarů. Tato společnost již 19 let zvyšuje své dividendy, jejichž kvartální hodnota v současnosti činní 1,87 USD za akcii.

Akcie Northrop Grumman začátkem letošního roku prorazily hodnotu rostoucí trendové čáry, čímž se dostaly do klesajícího trendu. Nejbližší supportní úroveň se nachází na ceně 400 USD, kde vznikla konfluence s 61,8 % Fibonacciho retracementu. Pod touto cenovou zónou se také nachází silné volume, čehož akcie mohou využít minimálně ke zpomalení svého cenového poklesu.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Northrop Grumman
Měsíční akciový graf společnosti Northrop Grumman

2) General Dynamics

Akcie General Dynamics vytvořily technickou formaci dvojitý vrchol, jejíž cenová maxima vznikla vždy na přelomu posledních dvou let. Po vytvoření této formace akcie klesaly až na hodnotu nejbližšího supportu na ceně 200 USD. Hodnota supportu sice nebyla naplno testována, ale trh otočil směrem vzhůru v její těsné blízkosti. Z tohoto důvodu se může snížit její podpůrná schopnost a v případě dalšího testu může trh klesnout pod její hodnotu.

Společnost General Dynamics generuje stabilní tržby a v nadcházejících letech se očekává jejich mírný růst. O tom svědčí i meziroční růst tržeb o 6,29 % s tím, že pro letošní rok se predikují tržby okolo 42,5 miliardy USD. General Dynamics patří k dividendovým aristokratům s 28 lety růstu svých dividend. Poslední oznámená kvartální dividenda činní 1,32 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti General Dynamics
Měsíční akciový graf společnosti General Dynamics

Závěr

Obranné akcie nemusí být pro mnoho investorů tím aktivem, které by vyhledávali. Morální důvody jsou v tomto ohledu pochopitelné, ovšem obranné akcie nabízejí mnohem více, než pouze vojenské zaměření. Většina společností působí také ve vesmírném sektoru, což je jistě zajímavější obor, než vojenství. Do obraných akcií je možné investovat například pomocí HANetf Future of Defense UCITS ETF, které sleduje Future of Defence index. Akcie společností uvedených v článku vykazují menší ústup ze svých maxim, ovšem s pozitivními predikcemi růstu do budoucna.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎