Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Analýza: 4 důvody, proč začala cena BTC stagnovat

Publikováno
Analýza: 4 důvody, proč začala cena BTC stagnovat

Zdá se, že extrémně překoupený trh spolu s dalšími faktory zastavily slibně se rozvíjející situaci na trhu s Bitcoinem. Přijmutí ceny pod hodnotou 4912 dolarů by mohlo potvrdit nerozhodnost trhu na týdenním grafu a otevřít dveře k nástupu medvědího trhu až k hodnotě cca 4500 dolarů. Poté by se dle situace ukázalo, zda bude pokles ještě pokračovat.

Jedná se o podobný vzorec chování, jaký už tato kryptoměna zaznamenala v minulosti, například v roce 2015. Nejvýznamnější kryptoměna byla v minulém týdnu poměrně volatilní, přičemž se pohybovala v pásmu mezi 5347 dolary a 4912 dolary, aby zavřela na úrovni 5162.

Graf BTC
Změna za 24h
-0,67 %
Aktuální cena
$66 218

Jak píše web CoinDesk, zdá se, že se růst ceny zastavil především díky těmto faktorům:

Extrémně překoupený Bitcoin

14denní index relativní síly (RSI) největší kryptoměny, široce sledovaný technický ukazatel, vyskočil 2. dubna nad hodnotu 70. Signalizoval tak extrémně překoupené podmínky na trhu, jak cena Bitcoinu skočila o více než 18 % na maxima přesahující 5000 dolarů.

S dále stoupající cenou až na 4,5měsíční maximum 5345 dolarů se RSI zvýšil až na úroveň 90, což je nejvyšší hodnota od neustále omílaného prosince 2017. Extrémně překoupený trh obvykle signalizuje následnou reakci – návrat nebo konsolidaci ceny, jak jsme tomu svědky i v současné době.

Graf ceny bitcoinu - přichází pád ceny?
Graf ceny bitcoinu – přichází pád ceny? (Zdroj: TradingView)

Klesající objemy obchodů

Denní objem zobchodovaných bitcoinů dohromady na všech kryptoměnových burzách, jak jej vypočítal CoinMarketCap, se 2 dubna zdvojnásobil na 21 miliard dolarů, což potvrdilo změnu trendu po proražení klíčové rezistence 4236 dolarů a následnému růstu na 5000. Naproti tomu, když Bitcoin vystoupal na své 4,5měsíční maximum, objemy obchodů klesly na 17 miliard dolarů.

Při zpětném pohledu už tak není překvapující pokles na páteční minimum o hodnotě 4912 dolarů. I když se Bitcoin o víkendu částečně zotavil ze ztrát a přidal ke své ceně téměř 200 dolarů, objemy obchodů dále klesaly až na 10 miliard dolarů, což signalizuje, že by mohlo jít o pouhý krátkodobý záchvěv naděje kryptooptimistů. Dojde nyní k throwbacku a spadne cena?

Snaha trhu o vytlačení spekulantů

Finanční trhy často testují důvěru kupujících tím, že se neustále přibližují k dřívější rezistenci, než se obrátí k velkému býčímu úprku a podobná situace se zde pravděpodobně odehrává.

Bitcoin například prorazil při cestě vzhůru hodnotu svého 100denního klouzavého průměru už 19. února a pak tuto hodnotu ještě několikrát testoval v následujících dnech až do 4 března, než se vydal opět na cestu vzhůru. Podobně se cena Bitcoinu chovala i kolem psychologické hranice 5000 dolarů.

V současnosti se nachází hodnota 200denního klouzavého průměru na hodnotě 4527 dolarů. Pokud bude proražen support ležící na úrovni 4912 dolarů, mohou investoři očekávat pokles až k hodnotě zmiňovaného 200denního klouzavého průměru. To by mohlo představovat skutečnou zkoušku jejich víry v Bitcoin.

Stav Fear and Greed indexu

BTC Fear and Greed index
Aktuální BTC Fear and Greed index

Index Fear and Greed je v těchto dnech rovněž na velice vysoké úrovni, což značí chamtivost trhu a Fear Of Missing Out, neboli strach z toho, že se nezúčastním.

Každý prudký nárůst ceny přitáhne další investory, kteří se na nárůstu chtějí svézt, což žene cenu ještě výše. Teď však již pár dní cena BTC stagnuje a klesají objemy zobchodovaných bitcoinů. To by mohlo přejít v další prodeje a pád ceny.

Dalším technickým ukazatelem, který predikuje pád ceny je nově vzniklý NVT Indikátor. Na historických datech je patrné, že v situacích podobných dnešku trh reagoval prodejem a snížením ceny.

Jak to bude dál, to je nejasné. My se však přikláníme k možnosti dalšího poklesu až na ceny okolo 3000 USD v následujících týdnech. Na naší predikci se nic nezměnilo.

Jaký máte názor vy? Dejte nám vědět níže v komentářích!

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Ondra

Radši trochu nakoupím ještě teď aby mi neujel vlak :) ale taky počkám až to trochu klesne

Marťas

Jen ať to rupne, na 3000 beru hypošku a sypu to tam :-)