Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 7. 2. 2020 – 10 000 USD jako bod zlomu – co očekávat dál?

Ahoj tradeři! V analýze minulého týdne jsem varoval před možnou korekcí na trhu kryptoměn – ta sice přišla, ale v daleko menší míře, než jsem čekal.

Z ceny 9 350 USD jsme se podívali na minimum 9 080 USD, místo očekávaných 8 900 USD. Korekce byla tedy daleko plošší – tedy sice méně hluboká, zato roztažená v čase.

Zároveň jsem v minulé analýze říkal, že je pro býky důležité, aby měsíční svíce uzavřela nad cenou 9 153 USD, což se podařilo a morning star je tedy na měsíčním grafu vytvořená.

Dlouhodobě by měl být Bitcoin dále bullish, což je sentiment, který najdete v obou předchozích analýzách.

vytvořená svíčková formace morning star
Analýza Bitcoinu – Vytvořená svíčková formace morning star

Z hlediska struktury mě nyní zaujal právě level 9 074 USD, který je jedním z nejdůležitějších v celé struktuře za posledního půl roku a vypadá to, že jej Bitcoin konečně překonal a během této korekce potvrdil jako support.

Tento obrázek tedy vypadá hodně bullish.

Bitcoin - překonání a otestování důležité cenové hladiny
Překonání a otestování důležité cenové hladiny

Pokud se ale podíváme na kratší časový úsek, zjistíme, že příliš malá korekce si také bere svoji daň – protože díky tomu se začne supportní trendovka příliš uzavírat a vzniká formace rising wedge, což je typicky znamení pro přechod do další korekce.

Pokud bychom se tedy soustředili na technicky nejpravděpodobnější scénář, graf naprosto jasně křičí možností dokončování 5. vlny ve formě ending diagonal (právě zmíněné rising wedge), kde by nás mohlo čekat ještě několik dní stagnace/lehkého růstu do zóny 9 944-10 100 USD a odtud propad dolů.

Target wedge je kolem ceny 8 800 USD, což je shodou okolností také neotestovaný cenový level, a zároveň neotestovaný 200-denní klouzavý průměr. Jde tedy o silnou konfluence zónu, která si cenu nakonec přitáhne. Dříve nebo později.

Scénář dokončování 5.vlny a korekce k 8800 USD. 
Scénář dokončování 5.vlny a korekce k 8 800 USD.

Jak jsem ale zmínil na začátku článku, Bitcoin je v silné bullish struktuře na všech vyšších časových rámcích. Proto jakýkoliv prodej/short je jen chytání korekce a je třeba být opatrný.

Při dokončování takovéto formace chcete hledat minimálně některé z těchto faktorů:

  • Klesající objemy při dosahování 10k
  • Klesající momentum pohybu, anebo naopak rychlou pumpu, která je opět rychle stažena dolů.
  • Jako potvrzení slouží breakdown supportní trendové linie
  • Medvědí divergenci i na kratších časových úsecích

Pohybujeme se ale přeci jen na trhu kryptoměn, proto je dobré mít vždy představu i o “netechnickém” jednání trhu a co v takovém případě očekávat.

Zde půjde především o rezistenční trendovku rising wedge. Pokud bude porušená směrem nahoru, jde o bearish formaci, na kterou trh reaguje pumpou a porušuje tuto formaci. To by bylo velmi bullish a pravděpodobně bychom se vydali dále, vstříc 11 tis. USD.

Bullish -
Bullish – “netechnický” scénář

Závěr k analýze Bitcoinu

Bitcoin roste už delší dobu bez výrazné korekce, ale trend zároveň není nijak extrémně silný. Určitě jej tedy nemůžeme přirovnat k začátku roku 2019, zároveň ale neodpovídá ani typické korekci v rámci bearish trendu. Potýkáme se zde tedy s něčím úplně novým z hlediska posledních 2 let.

Podle mého názoru jde o začátek bullish cyklu, ale vzhledem k tomu, že jde zatím jen o první vlnu z low na 6 500 USD, nejsou pohyby tak výbušné a trh by se měl chovat v rámci možností technicky.

Považuji tedy za pravděpodobnější technický scénář, tedy postupné dosažení 10k a odtud výraznější pohyb dolů pro otestování alespoň 8 800 USD, což je konfluence zóna několika silných faktorů.

Zároveň ale chci druhým scénářem upozornit, že nějaká šílená pumpa nahoru je také možná, proto je třeba sledovat zmíněné ukazatele a až na základě nich se rozhodovat, jaké kroky dále podniknu.

Líbil se vám tento článek?
5
2

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.