Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Altcoiny] Analýza 14. 7. 2023 – Altcoiny ožily! Kde jsou příležitosti?

Publikováno

Ahoj tradeři, trh za posledních 24 hodin ožil díky zprávám o rozhodnutí soudu ohledně XRP. Po téměř 3 letech jsme se dočkali rozuzlení ve prospěch Ripplu, tedy že XRP není cenný papír.
To samo o sobě neznamená mnoho, ale vzhledem k tomu, jaké obavy způsobily regulatorní zásahy v posledním roce, jsme viděli, že větší kapitál se stále bojí vstupovat do altcoinů právě z obavy, že by v USA mohly být prohlášené za neregistrované cenné papíry.

Ripple tímto soudem tedy nastavil precedens, ke kterému je možné se obracet v případě jakýchkoli dalších žalob, takže včerejší novinky nejsou zanedbatelné. Jde o deriskování celého altcoinového trhu od ETH přes DeFi až po alternativní L1 blockchainy a další.

Reakci na trhu již vidíme, ale věřím, že toto je pouze začátek širší altcoinové rally, o které jsem zde psal v předchozích článcích. Pojďme se tedy podívat na nějaké příležitosti.

Ethereum

Zatímco Bitcoin (BTC) byl v posledních měsících vnímaný jako naprosto bezpečný z pohledu regulací, u ETH jsme doteď naprostou jistotu neměli. Včerejšími novinkami se tento sentiment změnil a v této chvíli věřím, že je jen otázka času, než uvidíme například žádosti o ETH spotové ETF, což Ethereu může přinést podobně silný narativ růstu, jako má v posledních týdnech Bitcoin.

Technicky jsme se odrazili ze supportů a měla by být otevřená cesta vstříc 2 270 USD a případně i 2 690 USD, o kterých jsme se tu dříve také bavili.

Scénář ETH 
Scénář ETH/USDT

Chainlink

Chainlink (LINK) se pohybuje do strany mezi cenami 5-9 USD již více než rok. Během posledních obřích regulatorních zásahů si sáhnul na nová minima a nyní, pokud uzavřeme týdenní svíci kdekoli nad 6.65 USD, otevírá se cesta pro dosažení range high (kolem 9 USD) a poté potenciálně rozjezd trendu až na 11 a 14 USD.

Scénář LINK/USDT 
Scénář LINK/USDT

Maker

Maker DAO (MKR) token je na tom o něco jinak, vzhledem k tomu, že již do uptrendu vstoupil v minulých týdnech. Cena je velmi pravděpodobně tlačená jednak přicházejícím updatem “Maker Endgame” a také faktem, že v posledních měsících téměř zdvojnásobil svoji revenue, takže z hlediska zisků protokolu je token nyní velmi levný.

Uvidíme jestli na altcoinech dostaneme nějaký retracement, ale support kolem 830 USD vypadá jako vhodná oblast pro odraz.

Support na MKR/USDT 
Support na MKR/USDT

Závěr

Včerejší novinky ohledně XRP rozhodně není vhodné brát na lehkou váhu, protože deriskují nejen XRP token, ale i zbytek altcoinového trhu. První oddech po regulatorní zátěži máme za sebou a je třeba sledovat týdenní uzávěry. Pokud dopadnou dobře, vidím jako velmi pravděpodobné, že během léta uvidíme pokračující rally altcoinů.

Připojte se k Blockspace!

Členové skupiny Blockspace každodenně získávají aktuální informace z trhů a technické i fundamentální analýzy široké škály aktiv. Kromě traderů nejsou opomenuti ani hodleři, kteří se mohou inspirovat sdíleným portfoliem skupiny.

Na Discordu, kde veškerá komunikace probíhá, členové dále najdou pravidelné livestreamy, vysokoúrokové příležitosti v DeFi, upozornění na kryptoměnové airdropy a samozřejmě nechybí ani vzdělávací materiály. Skupinu je možné vyzkoušet na 7 dní zdarma. Zkuste to!

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.