Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Alchemy Pay připravuje virtuální kryptokarty s podporou předních platebních gigantů

Publikováno
Alchemy Pay připravuje virtuální kryptokarty s podporou předních platebních gigantů
Zdroj: BTCmanager.com

Alchemy Pay (ACH), přední poskytovatel krypto platebních technologií a zároveň hybridní kryptofiatová platforma, zavádí kryptoměnové virtuální karty, které budou přijímány v platebních sítích Visa a Mastercard.

Tyto zbrusu nové platební karty by měly akceptovat až 40 kryptoměn včetně Bitcoinu a budou propojitelné s digitálními peněženkami Google Pay a PayPal. Provádět platby bude možné v sítích Visa, Mastercard a na platformách Amazon a eBay.

Společnost Alchemy Pay dokončila vývoj produktu a zahájila beta testování na několika klíčových trzích. Plné dokončení projektu je plánováno na konec roku 2021, nebo začátek roku 2022.

Společnost Alchemy Pay tímto projektem odpověděla na rostoucí poptávku po transakcích s kryptokartami, což kryptoburzám umožňuje nabízet celou řadu služeb a také pomáhá tradičním institucím integrovat řešení související s kryptoměnami, uvedla společnost.

Alchemy Pay a další partnerství

Společnost Alchemy Pay minulý týden spojila síly i s největší světovou kryptoburzou Binance, aby dohromady vytvořily platební most mezi krypto a fiat měnami. V rámci této spolupráce odemkne Binance kryptoměny u obchodních partnerů Alchemy Pay v 18 zemích světa. Nová funkce bude k dispozici prostřednictvím platební aplikace Binance Pay.

Kryptoměny v sítích Visa a Mastercard

Tito přední platební giganti již nějakou dobu usilovně pracují na podpoře plateb kryptoměnami a uzavírají nejrůznější partnerství s kryptospolečnostmi z celého světa. Důvodem je jejich velmi pozitivní vztah ke kryptoměnám a vize toho, že je potřeba celý bankovní sektor transformovat. Digitální měny jsou dle jejich názoru tou nejlepší cestou.

Na oficiálních stránkách společnosti Visa dokonce stojí:

Věříme, že digitální měny mají potenciál rozšířit hodnotu digitálních plateb na větší počet lidí a území.

Aktuální možnosti

Visa ani Mastercard nyní ještě neumožňují práci s bitcoiny, ale podporují stablecoiny, jejichž hodnota je přímo vázaná na americký dolar a běží zároveň na blockchainu Etherea. Uživatelé tak mohou provádět transakce bez nutnosti vybírat kapitál a směňovat ho za digitální mince. Zatímco VISA již podporuje stablecoin USDC, Mastercard zatím pokračuje v testování.

Společnost Visa rovněž v minulem roce uzavřela partnerství s přední kryptoburzou Coinbase. Výsledkem bylo vydání debetní karty, s níž mohou uživatelé burzy utrácet své prostředky z kryptoměnových peněženek dostupných na Coinbase u všech terminálů VISA (pokud to zákony dané země povolují).

Přijetí BTC a dalších kryptoměn

Společnost VISA spolupracuje s několika kryptoměnovými peněženkami a platformami, přičemž jen za první pololetí roku 2021 prý díky krypto-kartám sítí proběhly transakce za více než 1 miliardu dolarů. Dle generálního ředitele firmy je na řadě i přijetí Bitcoinu do sítě VISA, která dnes podporuje 160 fiat měn.

Podobné prohlášení provedla i společnost Mastercard, kdy v jednom z rozhovorů uvedla, že do konce tohoto roku budou prodejci moci přes běžné karty Mastercard akceptovat kryptoměny a zákazníci s nimi budou moci platit bez přepočtu a konverze na jinou měnu.

PayPal

Ani platební služba PayPal nezůstává v kryptoprostoru pozadu. Funkci nakupovat, držet a prodávat kryptoměny z loňského roku doplnila letos v březnu i nová služba „Checkout with Crypto“, prostřednictvím níž mohou američtí uživatelé využít vybrané kryptoměny jako formu platby.

Ano, jedná se zatím o omezení na Ameriku, nicméně rozšíření do dalších zemí je v plánu. PayPay aktuálně v Americe podporuje placení pomoci bitcoinu, bitcoinu cash, etheru nebo litecoinu.

Závěr

Kryptoprostor je rychle se rozvíjející odvětví, ve kterém nikdo nechce zůstávat pozadu. Naopak inovace, zavádění nových možností pomoci blockchainových technologií, digitalizace, decentralizace, transparentnost a nová partnerství připravují cestu budoucnosti, ve které je transformace stávajícího bankovního sektoru z jistého pohledu přínosem nejen pro uživatele kryptoměn, ale i pro celý zbytek světa.

Líbil se vám tento článek?
10
0

Autor

Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o toto odvětví začala aktivně a blíže zajímat. Jsou to již čtyři roky, co sleduji nejrůznější novinky a fundamentální vlivy, o nichž následně píšu články v několika internetových magazínech. Ráda také monitoruji trhy s digitálními aktivy, dlouhodobě hodluji i investuji do začínajících projektů. Svět kryptoměn může být i nebezpečný, ale zároveň nabízí to, co dosavadní finanční systém nedokáže. Proto věřím, že jsou decentralizované technologie včetně kryptoměn budoucností.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.