Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akciový trh předpovídá výsledky prezidentských voleb přesněji než experti!

Mark Hulbert tvrdí, že americký akciový trh je nejlepším ukazatelem toho, zda současná strana v úřadu vyhraje americké prezidentské volby.

Publikováno
Akciový trh předpovídá výsledky prezidentských voleb přesněji než experti!
Zdroj: depositphotos.com

Americký akciový trh je jedním z nejlepších ukazatelů toho, zda současná strana v úřadu vyhraje prezidentské volby v USA. Tvrdí to Mark Hulbert, který se svou firmou Hulbert Ratings sleduje a audituje investiční zpravodaje.

Vzhledem k rozporuplným zprávám z elektronických trhů s předpověďmi, na které se mnozí dosud obraceli pro spolehlivé predikce, je dobré vědět, že existuje spolehlivější indikátor.

Mnoho dřívějších fanoušků zažilo zklamání nad výstupy predikčních trhů.

Například průzkum několika nejznámějších trhů s předpověďmi na začátku tohoto týdne ukázal, že pravděpodobnost znovuzvolení prezidenta Joe Bidena, se aktuálně pohybuje od 38 % až po 76 %.

Tak široký rozsah je skutečně těžké brát vážně.

Index Dow předpovídá výsledek voleb

Hulbert zkoumal jiné ekonomické a finanční ukazatele i měřítka sentimentu. Analyzoval americký akciový trh, ekonomiku měřenou reálným HDP, Index důvěry spotřebitelů od Conference Board a Průzkum spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity.

V každém případě se zaměřil na jejich změny od začátku roku ke dni voleb. Pouze jeden — akciový trh — byl významně korelován s šancí aktuálně úřadující strany na vítězství (na úrovni 95% spolehlivosti, kterou statistici často používají k určení, zda jde skutečně o opakovaný vzorec).

To, co zjistil, je shrnuto v následujícím grafu.

Zdroj: hulbertratings.com
Graf Dow Jones a volby
Graf znázorňující korelaci mezi výkonem Dow Jones Industrial Average a pravděpodobností znovuzvolení úřadujícího prezidenta

K jeho vytvoření rozdělil všechny prezidentské volby od založení Dow Jones Industrial Average v roce 1896 do čtyř stejně velkých skupin na základě jeho výnosu od začátku roku do dne voleb.

Jak můžete vidět, pravděpodobnost, že současná strana v úřadu udrží Bílý dům, roste spolu s výkonem nejstaršího amerického indexu.

Na základě historických korelací a cenového nárůstu Dow Jones do dne, kdy Hulbert data analyzoval (+ 5,6 %) má Biden šanci na znovuzvolení 58,8 %.

Do voleb je ještě celkem daleko a tak je možné, že jeho šance vzrostou, pokud akciový trh poroste, ale stejně dobře je možné, že se nakonec tyto volby zařadí do kategorie víc v levé části grafu, pokud Dow nebude růst podle předpokladu, nebo klesne a Bidenova šance bude nižší.

Vývoj Dow od začátku roku

I kdyby elektronické trhy s předpověďmi neposkytovaly tak rozporuplné zprávy, stále by bylo těžké prokázat, že jejich úspěšnost je lepší než u akciového trhu.

Bez velkého vzorku nejde dokázat, že vzorec splňuje tradiční standardy statistické významnosti.

Například Iowa Electronic Markets (IEM), jeden z nejstarších takových trhů, začal v roce 1988. Takže jeho historie zahrnuje pouze devět prezidentských voleb.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.