Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akciový trh by mohl raketově vzrůst, jakmile Federální rezervní systém dosáhne konce cyklu zpřísňování

Publikováno
Akciový trh by mohl raketově vzrůst, jakmile Federální rezervní systém dosáhne konce cyklu zpřísňování
Zdroj: depositphotos.com

Federální rezervní systém během minulého roku agresivně zvýšil svou referenční úrokovou sazbu ve svém boji proti inflaci. Nejaktuálnější projekce Federálního výboru pro volný trh sice očekávají brzké snížení inflace, avšak na posledním meetingu Powell nijak nezmínil, že se cyklus zvyšování sazeb blíží ke konci. Trh však očekává pokles sazeb již v roce 2024 nebo ke konci letošního roku, a pokud se neplete, je to pro akciový trh dobré znamení.

Podle Charles Schwab od roku 1970 vzrostl index S&P 500 během 12měsíčního období po cyklu zvyšování sazeb v průměru téměř o 15 %. Index S&P 500 je aktuálně v 13% propadu, což znamená, že 15% růst by jej vynesl na nová maxima. Pokud by se tak stalo, níže pro vás máme 2 zajímavé akcie, které vám mohou pomoci na tomto růstu vydělat.

1. Software Paycom

Paycom Software poskytuje software pro řízení lidského kapitálu (Human Capital Management – HCM) malým a středním podnikům. Jeho základem je mzdový software, ale jeho sada HCM obsahuje také nástroje pro získávání talentů, řízení času i práce a celkově řízení lidských zdrojů. Stručně řečeno, Paycom umožňuje malým a středním podnikům řídit celý životní cyklus zaměstnance pomocí jediné platformy. To dává společnosti konkurenční výhodu, protože mnoho organizací v současné době spoléhá na kombinaci softwaru od různých dodavatelů.

Navzdory ekonomické situaci dosáhl Paycom v loňském roce solidních finančních výsledků a počet zákazníků zvýšil o 8 % na 36 600. Míra udržení příjmů dosáhla solidních 93 %, což znamená, že si společnost udržela drtivou většinu svých zákazníků. Tržby vzrostly o 30 % na 1,4 miliardy USD a zisk vyskočil o 44 % na 4,84 USD na akcii. Tento úspěch naznačuje silnou dynamiku růstu, který management odůvodňuje svým novým mzdovým softwarem.

Paycom nedávno spustil Beti (Better Employee Transaction Interface), což je první samoobslužný mzdový software v odvětví HCM. Beti je efektivnější hlavně automatizací mezd tím, že vyžaduje, aby zaměstnanci kontrolovali a schvalovali své výplatní pásky před dokončením. To zlepšuje provozní efektivitu a snižuje množství času, který správci stráví řešením problémů s výplatami. Pro lepší pochopení, organizace s tisícovkou zaměstnanců obvykle vynakládá 250 000 USD na ročních nákladech souvisejících s řešením chyb ve mzdové evidenci.

Při pohledu do budoucna investoři mohou očekávat stabilní růst Paycomu, jelikož společnost obsadila pouhých 5 % svého oslovitelného trhu. Nedávno také otevřela několik nových prodejních kanceláří, které by měly pomoci udržet růst tržeb. Obecněji řečeno, inovace jako Beti – produkt, díky kterému se Paycom dostal na seznam nejinovativnějších podniků světa Fast Company – by měl Paycom udržet na vrcholu odvětví HCM.

Aktuálně se tyto akcie obchodují za cca 12,3násobek tržeb, což je sleva ve srovnání s tříletým průměrem 21,1násobku tržeb. To vytváří svým způsobem velmi atraktivní nákupní příležitost pro trpělivé investory s dlouhodobějším záměrem.

2. PayPal Holdings

PayPal Holdings se loni potýkal s vysokou inflací a nepříznivými směnnými kurzy spolu se ztrátou eBay. Tyto negativní vlivy vedly k nevábným finančním výsledkům. Tržby konkrétně vzrostly o 9 % na 25,4 miliardy USD v roce 2022, avšak zisk klesl o 10 % na 4,13 USD na akcii.

Vedení však očekává, že opatření na snížení nákladů povedou k růstu zisků v roce 2023 až o 18 % a PayPal by neměl mít problém znovu urychlit expanzi tržeb v příznivějším ekonomickém prostředí, kdy spotřebitelé více utrácejí.

PayPal provozuje jednu z největších platebních brán na světě s 432 miliony aktivních účtů a podle webu Statista má vedoucí 42% podíl na trhu ve zpracování online plateb. Tento úspěch pramení z velké části z jeho oboustranné sítě, jejíž podstata je nejen spolupráce zpracovatelů plateb s obchodníky, ale PayPal poskytuje finanční služby obchodníkům i spotřebitelům. To mu pomohlo vybudovat důvěru na obou stranách transakcí.

Uvedené zároveň vede k vyšším konverzním poměrům a lepší prevenci podvodů. Generální ředitel Dan Schulman říká, že “PayPal má nejnižší ztrátovost v oboru a nejvyšší míru schvalování.

Nedávné partnerství PayPalu s firmou Apple by mu mohlo pomoci získat podíl na offline trhu. Apple Wallets budou v USA brzy podporovat karty se značkami PayPal a Venmo, což znamená, že držitelé karet budou moci nakupovat všude, kde je akceptována služba Apple Pay. To by mohlo mít významný účinek na akcie PayPal, protože Apple Pay je s velkým náskokem nejoblíbenější mobilní peněženkou v obchodech v USA.

S ohledem na uvedené se očekává, že příjmy z digitálních plateb porostou o cca 21 % ročně a do roku 2030 dosáhnou ohromných 361 miliard dolarů, uvádí Grand View Research. PayPal by tím měl získat vítr do plachet svých akcií, které se nyní obchodují za cca 3,2násobek tržeb, což je sleva z tříletého průměru 8,7násobku. Zdá se tak, že právě nyní je vhodná doba na nákup těchto akcií.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
7
4

Autor

Vystudovaný ekonom s vášnivým zájmem o pasivní investování a americké akcie. Zkušenosti nabyté ve finančním sektoru využívá pro vytváření stabilních investičních portfolií. Jeho cílem je dosáhnout finanční svobody prostřednictvím dlouhodobého investičního přístupu. Fanoušek hnutí FIRE a Roberta Kiyosakiho.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎