Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie tohoto výrobce softwaru vyletěly přes noc o 17 %!

Čtvrtletní výsledky Adobe překonaly očekávání a k tomu společnost poskytla pozitivní výhled i informace o integraci umělé inteligence. Akcie po delší době výrazně vyletěly vzhůru.

Akcie tohoto výrobce softwaru vyletěly přes noc o 17 %!
Zdroj: depositphotos.com

Adobe zveřejnilo čtvrtletní výsledky a výhled na zbytek fiskálního roku. Zisky a příjmy tohoto giganta v oblasti softwaru pro design překonaly očekávání Wall Street a výhled byl rovněž optimistický.

Akcie Adobe po zveřejnění zprávy prudce vzrostly. V poobchodní fázi obchodování zaznamenaly 17% nárůst.

Aktuální vývoj ceny akcií Adobe

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ADBE Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Za čtvrtletí končící 31. května vykázala společnost zisk na akcii (EPS) ve výši 4,48 USD, což překonalo očekávání analytiků ve výši 4,39 USD.

Tržby společnosti rovněž překonaly očekávání, když dosáhly 5,31 miliardy USD oproti předpokládaným 5,29 miliardy USD. To znamená výrazný 10% meziroční nárůst tržeb.

Výsledky podtrhly silnou pozici Adobe na trhu a jeho provozní efektivitu.

Pozitivní výhled na zbytek roku

Nadšení investorů podpořila výhledová prohlášení Adobe. Společnost předpověděla, že upravený zisk na akcii za třetí fiskální čtvrtletí (končící se srpnem 2024) bude činit 4,50 až 4,55 USD.

Tržby by se měly pohybovat v rozmezí 5,33 až 5,38 miliardy USD. Analytici očekávali o něco nižší hodnoty, přičemž jejich očekávání byla stanovena na 4,48 USD upraveného zisku na akcii a 5,4 miliardy USD tržeb.

Pro celý fiskální rok společnost zvýšila svůj výhled a nyní předpokládá upravený zisk na akcii v rozmezí 18,00 až 18,20 USD a tržby v rozmezí 21,40 až 21,50 miliardy USD.

Jedná se o zvýšení oproti předchozí prognóze vydané v březnu, která předpokládala upravený zisk na akcii ve výši 17,60 až 18,00 USD a tržby ve výši 21,30 až 21,50 miliardy USD.

Analytici očekávali celoroční upravený zisk na akcii ve výši 18,02 USD a tržby ve výši 21,46 miliardy USD.

Integrace umělé inteligence se daří

Závazek Adobe k inovacím je patrný z nedávného vývoje v oblasti umělé inteligence (AI). Klíčovým bodem výsledků společnosti byla její divize Digital Media, která zahrnuje předplatné Creative Cloud.

Čisté nové roční opakované tržby tohoto segmentu dosáhly 487 milionů USD, čímž výrazně překonaly konsensus ve výši 437,4 milionu USD. To svědčí o silné poptávce zákazníků po sadě kreativních nástrojů Adobe i o udržení zákaznické základny.

David Wadhwani, prezident divize Digital Media, vyjádřil optimismus ohledně její budoucnosti. Prohlásil:

“Jsme nadšeni zrychlujícím se tempem inovací v rámci divize Digital Media a potěšeni přijetím funkcí umělé inteligence i její brzkou monetizací v rámci služeb Document Cloud a Creative Cloud, včetně našich stěžejních aplikací, služeb Firefly a Express.”

V průběhu čtvrtletí společnost oznámila dostupnost služby Firefly pro fine tuning, což je samostatná webová aplikace založená na generativní umělé inteligenci.

Tato služba je určena k poskytování obrazového obsahu, který je v souladu se směrnicemi značky klientů, a ukazuje zaměření Adobe na integraci pokročilých schopností AI do nabídky svých produktů.

Předplatitelé služby Creative Cloud stále častěji aktualizují své plány, aby měli přístup k funkcím Firefly. Tento trend naznačuje rostoucí zájem a závislost na nástrojích založených na AI mezi zákazníky Adobe.

Srovnání s konkurencí

Dobré výsledky a pozitivní výhled společnosti kontrastují s některými jejími kolegy v softwarovém odvětví. Společnosti jako SentinelOne, UiPath a Veeva nedávno snížily svůj celoroční výhled tržeb s odkazem na ekonomické problémy a zvýšený důraz na vývoj AI.

Generální ředitel Adobe, Shantanu Narayen, však analytiky ujistil, že na výkonnost společnosti nemají vliv žádné významné ekonomické změny, které by stály za zmínku.

Před zveřejněním čtvrtečního prohlášení akcie Adobe od počátku roku klesly o 23 %. Index S&P 500 mezitím vzrostl přibližně o 14 %.

Vývoj akcií Adobe od začátku roku ve srovnání s S&P 500

Aktuální cena
Změna
Gladstone Land / LAND
Načítání
Načítání
Načítání
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání

Pozitivní výsledková zpráva a optimistické pokyny poskytly akciím Adobe tolik potřebný impuls, který navýšil důvěru investorů ve strategické směřování společnosti a její růstové vyhlídky.

Uvažujete o investování do akcií Adobe? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.