Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie Netflix zažívají zlaté časy – kde se zastaví jejich růst?

Akcie Netflix zažívají zlaté časy – kde se zastaví jejich růst?

Řada analytiků z Wall Street si myslí, že Netflix dosáhne ve 2. kvartálu dalšího velkého nárůstu odběratelů. Právě díky pandemii musí řada lidí zůstávat doma a to akciím Netflixu rozhodně svědčí. Jejich cena roste a s tím také obavy z možného pádu. Jaký bude jejich strop?

Cena akcií NFLX se dostala do rekordně vysokého pásma před zveřejněním čtvrtletní zprávy o výnosech, ke které má dojít v příštím týdnu. Poprvé se 7. července jejich cena dotkla 500 USD zde se taky na pár dní usadila. To odpovídá tržní kapitalizaci okolo 219 miliard dolarů.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Netflix Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Netflix získal hlavně díky koronaviru, ale tento potenciál se zmenšuje

Někteří analytici už varovně hrozí prstem, neboť je znepokojuje právě onen příliš prudký nárůst posledních měsíců. Např. Bernie McTeran (analytik společnosti Roseblatt Securities) v úterý řekl klientům, že Netflix těžil z příchodu covidu-19 a projevilo se to v jeho akciích.

Během koronaviru byl nedostatek sportovních událostí i kulturních akcí. Netflix proto reagoval a rychle rozšířil svůj obsah, aby uspokojil vzrůst poptávky.

Zatímco za 2. kvartál 2019 získal jen 2,7 mil. nových odběratelů, letos to bylo 7,5 miliónů a v 1. čtvrtletí to letošního roku to bylo ohromných 15,77 miliónů.

McTeran dodal, že tyto akcie se nyní obchodují na historicky nejvyšší úrovni a to i přes relativně utlumená očekávání růstu v roce 2021. Nyní má problém vidět potenciál pro nějaký větší růst.

Graf zachycující růst ceny akcií Netflixu (NFLX) od září 2019
Graf zachycující růst ceny akcií Netflixu (NFLX) od září 2019 (zdroj: www.Finex.cz)

Důvěra analytiků v další velký růst Netflixu slábne

David Miller (analytik z Imperial Capital) snížil své ohodnocení společnosti Netflix z “outperform” na “neutral”, avšak svou target price (odhad budoucí ceny) nechal na hodnotě 489 dolarů.

Tedy dá se říci, že z nadprůměrně dobré investice snížil hodnocení na průměrnou, přestože ale neočekává výrazný pokles ceny.

Zdůraznil také, že zatímco trhy v posledních 18 měsících, reprezentované například S&P500, vzrostly o cca 26 %, akcie NFLX vyletěly o 81,6 %. Taktéž se shoduje s McTreanem, že za nárůstem stojí covid-19 a tím zavřené téměř všechny jiné možnosti zábavy, jako jsou divadla, sportovní události apod.

Kromě ohromujícího nárůstu nových odběratelů dokázal Netflix také porazit svého konkurenta Disney+

Na druhou stranu Miller udává i jeden dobrý důvod, proč se Netflixu tolik dařilo a mohlo by dařit i nadále. Podle něj se jim úspěšně povedlo diferencovat se od konkurenta Disney+ a uchránit si tak svůj tržní podíl. Zachovali si přízeň svých fanoušku a vytvořili si pevnější pozici na trhu.

Logo Netflix a jeho největšího konkurenta Disney+
Logo Netflix a jeho největšího konkurenta Disney+ (zdroj: wikipedie.cz)
Poznámka

Zda budou depresivní vyhlídky správné nebo ne se dost možná dozvíme už brzy, jelikož 16. července mají být zveřejněny výsledky za druhý kvartál.

Jaký je váš názor na akcie Netflix, myslíte si, že růst bude pokračovat? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Vystudovaný ekonom s vášnivým zájmem o pasivní investování a americké akcie. Zkušenosti nabyté ve finančním sektoru využívá pro vytváření stabilních investičních portfolií. Jeho cílem je dosáhnout finanční svobody prostřednictvím dlouhodobého investičního přístupu. Fanoušek hnutí FIRE a Roberta Kiyosakiho.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.