Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Akcie kybernetické bezpečnosti - Segment meziročně roste o 13 %, co na růst říkají akcie?

Akcie kybernetické bezpečnosti - Segment meziročně roste o 13 %, co na růst říkají akcie?

Akcie kybernetické bezpečnosti - Segment meziročně roste o 13 %, co na růst říkají akcie?
Zdroj: depositphotos.com

Podle mnohých jsou informace tou nejcennější komoditou, kterou můžete na tomto světě vlastnit. To si myslí nejen investoři, ale také členové nelegálních organizací, kteří se snaží získat informace v podobě citlivých osobních údajů nebo firemních dat, které poté prodávají třetím stranám. Kvůli kriminální povaze těchto skupin zažívá boj s kybernetickými zločiny boom a my si v tomto článku představíme společnosti, které se na kybernetickou bezpečnost specializují.

To, že segment kybernetické bezpečnosti stoupl do popředí zájmu mnoha společností svědčí i fakt, že v roce 2021 stouply firemní výdaje na kybernetickou bezpečnost o 13 % na 172 miliard USD. Investice do kyberbezpečnosti se ovšem netýkají pouze soukromého sektoru. V USA kongres schválil investice do digitální bezpečnosti pro federální, státní i místní úřady.

Meziroční nárůst výdajů na kybernetickou bezpečnost vzrostl o 13 %.

Ochrana dat se v současné době nejvíce zaměřuje na metody ransomwarem a phishing, které jsou používány především na zaměstnance společností, kteří disponují přístupovými hesly k systémům nebo databázím s informacemi o zákaznících nebo firemních datech. Nyní si již pojďme představit společnosti, které citlivé osobní údaje chrání a pomocí technické a fundamentální analýzy zjistíme, zda mohou být pro investory zajímavé.

1) Zscaler

Tato cloudová bezpečnostní společnost má velmi dobře našlápnuto, co se týče ročních tržeb. Je totiž očekáván meziroční nárůst 62 % na hodnotu 1,1 miliardy USD v letošním roce a na 2 miliardy v roce příštím. Zscaler ovšem nevyplácí svým akcionářům dividendy.

Akcie Zscaler většinu letošního roku konsolidují pod rezistencí na ceně 200 USD za akcii. I když tomu pozitivní fundament a dobré hospodářské výsledky nenaznačují, mohou akcie této společnosti ještě otestovat nejbližší support, na ceně 90 USD, než si to zamíří vzhůru.

Týdenní akciový graf společnosti Zscaler
Týdenní akciový graf společnosti Zscaler
Zdroj: tradingview.com

2) CrowdStrike Holding

Akcie CrowdStrike se nacházejí v klesajícím trendu, který vykazuje vysokou volatilitu. Nejbližší support se nachází na ceně 100 USD, kde figuruje také nejvyšší volume býčího pohybu z let 2020 a 2021. Rovněž trh při svém poklesu nevytvořil žádnou výraznou rezistentní zónu, která by bránila trhu v jeho případném růstu.

Společnost CrowdStrike vykazuje meziroční nárůst tržeb 61,2 % a růst je predikován i do budoucna. Cíl pro letošní rok jsou tržby ve výši 2,23 miliard USD a pro rok 2023 činí 3,1 miliardy dolarů. 71 % akcií této společnosti vlastní institucionální investoři, kteří ovšem dividendy nezískají.

Týdenní akciový graf společnosti CrowdStrike Holding
Týdenní akciový graf společnosti CrowdStrike Holding
Zdroj: tradingview.com

3) Check Point Software Technologies

Tato společnost nabízí bezpečnostní řešení pro počítačové sítě po celém světě. Dvouletá stabilita jejích akcií je sice zajímavá, ovšem při absenci dividend vcelku pro investory neperspektivní. Každopádně akcie Check Point se v současné době obchodují na spodní hraně konsolidačního pásma, což by mohlo znamenat jistý potenciál k zhodnocení.

Konsolidace akcií je spojena s konzervativním meziročním růstem tržeb, který činí 6,7 %. Společnost tento mírný růst vykazuje již od roku 2017, kdy tržby činily 1,85 miliard USD a postupným růstem cca 100 milionů dolarů ročně, společnost dospěla k současným tržbám 2,3 miliardy USD.

Týdenní akciový graf společnosti Check Point Software Technologies
Týdenní akciový graf společnosti Check Point Software Technologies
Zdroj: tradingview.com

4) Fortinet

Letošní klesající trend byl kupci zamítnut na ceně 45 USD za akcii, odkud se trh po nákupním pohybu opět vrátil k hranici dolů směřující trendové čáry. Akcie Fortinet při svém růstu v roce 2020 za sebou moc supportních zón nezanechaly, což může urychlit případný akciový propad. Největší volume se nachází na ceně 30 USD za akcii, což je od současné ceny poměrně vzdálená cenová hladina.

Fortinet vykazuje meziroční nárůst tržeb 31 %. Cíl pro letošní rok je utržit 4,4 miliardy dolarů a cíl pro příští rok počítá s tržbou 5,3 miliardy dolarů. Společnost je opět většinově vlastněna institucionálními investory, kteří stejně jako v ostatních případech kybernetických akcií, nedostanou dividendy.

Týdenní akciový graf společnosti Fortinet
Týdenní akciový graf společnosti Fortinet
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Společnosti, zajišťující kybernetickou bezpečnost, mají v zádech silný fundament, který těží ze zvýšené poptávky po tomto IT odvětví. Akcie výše uvedených společností buď v letošním roce konsolidují, nebo se nacházejí v mírném poklesu. Zároveň společnosti očekávají růst svých tržeb. Drobnou vadou na kráse jsou poměrně vzdálené supportní zóny, které z technického pohledu sice nemusejí nic znamenat, ovšem brání tak konfluenci pozitivního fundamentu s přesným časováním vstupů podle technické analýzy.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo