Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie kybernetické bezpečnosti – Segment meziročně roste o 13 %, co na růst říkají akcie?

Publikováno
Akcie kybernetické bezpečnosti – Segment meziročně roste o 13 %, co na růst říkají akcie?
Zdroj: depositphotos.com

Podle mnohých jsou informace tou nejcennější komoditou, kterou můžete na tomto světě vlastnit. To si myslí nejen investoři, ale také členové nelegálních organizací, kteří se snaží získat informace v podobě citlivých osobních údajů nebo firemních dat, které poté prodávají třetím stranám. Kvůli kriminální povaze těchto skupin zažívá boj s kybernetickými zločiny boom a my si v tomto článku představíme společnosti, které se na kybernetickou bezpečnost specializují.

To, že segment kybernetické bezpečnosti stoupl do popředí zájmu mnoha společností svědčí i fakt, že v roce 2021 stouply firemní výdaje na kybernetickou bezpečnost o 13 % na 172 miliard USD. Investice do kyberbezpečnosti se ovšem netýkají pouze soukromého sektoru. V USA kongres schválil investice do digitální bezpečnosti pro federální, státní i místní úřady.

Meziroční nárůst výdajů na kybernetickou bezpečnost vzrostl o 13 %.

Ochrana dat se v současné době nejvíce zaměřuje na metody ransomwarem a phishing, které jsou používány především na zaměstnance společností, kteří disponují přístupovými hesly k systémům nebo databázím s informacemi o zákaznících nebo firemních datech. Nyní si již pojďme představit společnosti, které citlivé osobní údaje chrání a pomocí technické a fundamentální analýzy zjistíme, zda mohou být pro investory zajímavé.

1) Zscaler

Tato cloudová bezpečnostní společnost má velmi dobře našlápnuto, co se týče ročních tržeb. Je totiž očekáván meziroční nárůst 62 % na hodnotu 1,1 miliardy USD v letošním roce a na 2 miliardy v roce příštím. Zscaler ovšem nevyplácí svým akcionářům dividendy.

Akcie Zscaler většinu letošního roku konsolidují pod rezistencí na ceně 200 USD za akcii. I když tomu pozitivní fundament a dobré hospodářské výsledky nenaznačují, mohou akcie této společnosti ještě otestovat nejbližší support, na ceně 90 USD, než si to zamíří vzhůru.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Zscaler
Týdenní akciový graf společnosti Zscaler

2) CrowdStrike Holding

Akcie CrowdStrike se nacházejí v klesajícím trendu, který vykazuje vysokou volatilitu. Nejbližší support se nachází na ceně 100 USD, kde figuruje také nejvyšší volume býčího pohybu z let 2020 a 2021. Rovněž trh při svém poklesu nevytvořil žádnou výraznou rezistentní zónu, která by bránila trhu v jeho případném růstu.

Společnost CrowdStrike vykazuje meziroční nárůst tržeb 61,2 % a růst je predikován i do budoucna. Cíl pro letošní rok jsou tržby ve výši 2,23 miliard USD a pro rok 2023 činí 3,1 miliardy dolarů. 71 % akcií této společnosti vlastní institucionální investoři, kteří ovšem dividendy nezískají.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti CrowdStrike Holding
Týdenní akciový graf společnosti CrowdStrike Holding

3) Check Point Software Technologies

Tato společnost nabízí bezpečnostní řešení pro počítačové sítě po celém světě. Dvouletá stabilita jejích akcií je sice zajímavá, ovšem při absenci dividend vcelku pro investory neperspektivní. Každopádně akcie Check Point se v současné době obchodují na spodní hraně konsolidačního pásma, což by mohlo znamenat jistý potenciál k zhodnocení.

Konsolidace akcií je spojena s konzervativním meziročním růstem tržeb, který činí 6,7 %. Společnost tento mírný růst vykazuje již od roku 2017, kdy tržby činily 1,85 miliard USD a postupným růstem cca 100 milionů dolarů ročně, společnost dospěla k současným tržbám 2,3 miliardy USD.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Check Point Software Technologies
Týdenní akciový graf společnosti Check Point Software Technologies

4) Fortinet

Letošní klesající trend byl kupci zamítnut na ceně 45 USD za akcii, odkud se trh po nákupním pohybu opět vrátil k hranici dolů směřující trendové čáry. Akcie Fortinet při svém růstu v roce 2020 za sebou moc supportních zón nezanechaly, což může urychlit případný akciový propad. Největší volume se nachází na ceně 30 USD za akcii, což je od současné ceny poměrně vzdálená cenová hladina.

Fortinet vykazuje meziroční nárůst tržeb 31 %. Cíl pro letošní rok je utržit 4,4 miliardy dolarů a cíl pro příští rok počítá s tržbou 5,3 miliardy dolarů. Společnost je opět většinově vlastněna institucionálními investory, kteří stejně jako v ostatních případech kybernetických akcií, nedostanou dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Fortinet
Týdenní akciový graf společnosti Fortinet

Závěr

Společnosti, zajišťující kybernetickou bezpečnost, mají v zádech silný fundament, který těží ze zvýšené poptávky po tomto IT odvětví. Akcie výše uvedených společností buď v letošním roce konsolidují, nebo se nacházejí v mírném poklesu. Zároveň společnosti očekávají růst svých tržeb. Drobnou vadou na kráse jsou poměrně vzdálené supportní zóny, které z technického pohledu sice nemusejí nic znamenat, ovšem brání tak konfluenci pozitivního fundamentu s přesným časováním vstupů podle technické analýzy.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎