Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie Alphabet (Google) překonaly své dosavadní maximum (all-time high) – Může je něco zastavit?

Publikováno
Akcie Alphabet (Google) překonaly své dosavadní maximum (all-time high) – Může je něco zastavit?
Zdroj: Entrepreneur.com

Alphabet má mezi investory jistě řadu fanoušků. Jeho nesporná nadvláda nad internetovým vyhledáváním mu přináší takřka neomezené množství peněz. V současné době už je však mnohem více než pouze vyhledávač Google. Je široce rozkročený hned v několika lukrativních odvětvích autonomním řízením počínaje a cloudovými technologiemi konče.

Vzhledem k současnému růstu akcií je momentálně velmi náročné ignorovat technologického giganta z Mountain View. Jak to však bude s akciemi Google a jeho mateřskou společností Alphabet vypadat v budoucnu? Může dále růst, přestože se nyní akcie obchodují za historicky nejvyšší cenu? Pojďme se podívat na akcie Alphabet blíže.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Rychlý pohled odhaluje skvělé podnikání

Alphabet je podle výše tržeb čtvrtou největší technologickou společností na světě a jednoznačně má co nabídnout.

Společnost byla založena v roce 2015 během restrukturalizace, kdy se stala mateřskou společností světoznámého vyhledávače a také několika dalších dceřiných společností Google. Nyní (8. 4. 2021) se společnost chlubí tržní kapitalizací přesahující 1,5 bilionu dolarů, 5letým růstem tržeb o 174 % a 150% růstem čistého zisku ve stejném období.

Výsledky hospodaření za 4. kvartál 2020 pak také poskytují více než výmluvný obrázek. Alphabet překonal odhady analytiků o 44 %, když došlo k meziročnímu růstu tržeb o 23,5 %.

Zdroj: s.france24.com
Sundar-Pichai-CEO-google-alphabet
Sundar Pichai, CEO Alphabet (Google)

Generální ředitel Alphabetu, Sundar Pichai, růst zdůvodnil tím, že pandemie zrychlila přechod spotřebitelů na cloudové služby a že se Google dokázal přizpůsobit. „Zejména produkty a podpora společnosti Google byly záchranou sítí pro miliony malých a středních podniků zasažených pandemií,“ doslova poznamenal.

Jakým výzvám musí Alphabet čelit?

Pandemie rozhodně není výzvou, které by musel dnes Alphabet čelit. Spíše naopak. Nově se rozvíjející trendy foukají společnosti silně do plachet. Vrásky na čele vedení společnosti vytvářejí spíše legislativci z Bruselu a Washingtonu.

Soudy v Evropské unii již třikrát Alphabet uznaly vinným z porušování antimonopolních zákonů a uložily mu pokutu v souhrnné výši 9,7 miliardy dolarů.

V USA pak podalo hned několik států i federální ministerstvo spravedlnosti žaloby na Google, ve kterých se tvrdí, že využívá praktiky nekalé soutěže a potlačování konkurence s cílem monopolizace online reklamy. Je přitom možné, že přijdou další problémy.

Agentura Reuters uvedla, že jeden z členů Sněmovny reprezentantů, David Cicilline, se chystá vydat nejméně 10 nových právních předpisů zaměřených na podnikání velkých technologických společností, jako je právě Alphabet. Jedná se přitom o předsedu antimonopolního panelu sněmovního soudního výboru.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Může něco Alphabet skutečně zastavit?

Přes všechny prohrané soudy a potenciální legislativní změny se nezdá příliš pravděpodobné, že by měl růst zisků Alphabetu výrazně zpomalit.

Alphabet je kromě jiného také jednou ze společností, která bude těžit z případného oživení ekonomiky. Začíná konkurovat Airbnb v oblasti cestování, výrazně se zasazuje o vývoj autonomního řízení a je hegemonem online reklamního prostoru. Alphabet tak bude těžit z pozitivního ekonomického vývoje. Jakmile se drobní spotřebitelé i firmy rozhodnou začít opět utrácet, nezřídka skončí právě u produktů a služeb této společnosti.

Zapomínat pak nesmíme ani na lukrativní cloudové podnikání, na jehož rozvoj padlo jenom v posledním čtvrtletí loňského roku 1,24 miliardy dolarů.

Investice by měly dopomoci k tomu, aby se stala právě tato oblast již brzy hlavní dojnou krávou společnosti. Google Cloud přitom už v loňském roce vykázal skvělý růst tržeb ve výši 47 %.

Slovo závěrem

Vzhledem k tomu, že je Alphabet jednou z největších společností na světě, nemůžete předpokládat, že vám jeho akcie přinesou každoročně trojciferný růst. Potenciální investoři však mohou očekávat od Alphabetu stabilní růst, který jim určitě přinese zisk.

Co jiného by koneckonců investor od svých akciových obchodů měl očekávat. Ideální investice by měla slibovat stabilní a dlouhodobý růst a ochránit investora před trvalou ztrátou kapitálu. Tuto charakteristiku Alphabet s největší pravděpodobností splňuje.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎