Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Výsledky Google za 4. kvartál 2020. Zisk na akcii Alphabet překonal odhady analytiků o 44 %!

Publikováno
Výsledky Google za 4. kvartál 2020. Zisk na akcii Alphabet překonal odhady analytiků o 44 %!
Zdroj: Entrepreneur.com

Alphabet, mateřská společnost Google, navázal svými hospodářskými výsledky za Q4 2020 na další technologické giganty Apple, Amazon a Microsoft, a dokonce se mu podařilo výrazně překonat odhady analytiků.

Alphabet vykázal za čtvrté čtvrtletí roku 2020 zisk na akcii (EPS) ve výši 22,30 dolaru, což je o 44 % lepší výsledek, než očekávali analytici, kteří predikovali společnosti EPS ve výši 16,40 dolaru. Také se jedná o významný meziroční nárůst oproti loňským 15,35 dolarů.

Poznámka

Nejedná se přitom o první případ, kdy se podařilo společnosti z kalifornského Mountain View překonat očekávání. Ve třetím čtvrtletí překonal odhady o 40 %.

Kromě růstu ziskovosti se podařilo Alphabetu zvýšit i tržby, které dosáhly hodnoty 46,43 miliardy dolarů a v meziročním srovnání vzrostly o 23,5 %. Vzhledem k tomu, že zisk na akcii vzrostl meziročně o 45 %, je zřejmé, že se Alphabetu daří zvyšovat ziskovou marži.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Co můžete od Alphabetu očekávat nyní?

Akcie Alphabet hned druhý den po oznámení hospodářských výsledků výrazně rostly. Asi není nutné blíže představovat společnost a možná se na tomto místě spíše hodí srovnání s největšími technologickými akciemi zmíněnými v úvodu.

Alphabet není vyloženě podhodnocená akcie, z hlediska ceny akcie vůči zisku. Pohybuje se však na podobné úrovni jako jeho další technologičtí konkurenti, s výjimkou Amazonu, který je výrazně dražší. Mimo jiné odpovídá ohodnocení Alphabetu přibližnému průměru amerického akciového trhu.

ROE (návratnost vlastního kapitálu) společnosti, které na dlouhém časovém horizontu obvykle odpovídá růstu společnosti (bez vyplacených dividend), se pak dlouhodobě drží na úrovni 17 %, což je obecně vysoce nadprůměrné číslo. Nastavíme-li však Alphabetu zrcadlo v podobě dalších technologických gigantů, je nejnižší.

Vývoj ukazatele ROE společností Apple, Alphabet a Microsoft.
Vývoj ukazatele ROE společností Apple, Alphabet a Microsoft. Zdroj: Macrotrends

Budoucí vývoj konkrétních akcií samozřejmě nelze zjednodušit na porovnání pouhých dvou ukazatelů. Na jejich základě je však zjevné, že ze zmíněných akcií se jeví nejlépe akcie Apple.

Nelze ale popřít, že je Alphabet svým zaměřením a diverzifikovaným portfoliem produktů a služeb také společností s potenciálem, která bude pravděpodobně ještě několik příštích let dosahovat nadprůměrného růstu a rozhodně stojí za bližší studium.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎