Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » 5 nejnadějnějších akcií na druhou polovinu roku 2022 - Znáte je všechny?

5 nejnadějnějších akcií na druhou polovinu roku 2022 - Znáte je všechny?

5 nejnadějnějších akcií na druhou polovinu roku 2022 - Znáte je všechny?
Zdroj: depositphotos.com

Pro akcie to byl zatím velmi těžký rok. Ke konci minulého týdne S&P 500 klesl o více jak 12 % a technologický Nasdaq 100 klesl o více jak 19 %, to vše navzdory nedávnému růstu. Za dlouhodobým propadem stojí několik faktorů, včetně ruské invaze na Ukrajinu a navazujícího čtvrtletí záporného růstu HDP, ale největší překážkou byla inflace. Ceny neustále rostou, měsíc po měsíci, tempem, které nepamatujeme za posledních 40 let. Pokud však budete pečlivě vybírat, můžete narazit na tituly se zajímavým potenciálem.

V tomto článku vám představíme 5 zajímavých akcií, které si určitě zaslouží vaši pozornost. Než byste se ale vrhnuli do jejich nakupování, mějte na paměti, že situace na trhu se neustále vyvíjí. Rovněž byste každou akcii měli podrobit své vlastní analýze, abyste se ujistiti, že chápete rizika, potenciál a další specifické faktory dané investice.

1. Visa Inc. (V)

Zvýšená globální poptávka po cestování pozvedla giganta kreditních karet – akcie Visa. Tato společnost v roce 2022 obratně překonává širší trh, přestože cena akcií víceméně přešlapuje. Ve třetím fiskálním čtvrtletí společnosti Visa překonal objem přeshraničního cestování úrovně z roku 2019 poprvé od vypuknutí pandemie.

Přeshraniční objem je důležitou metrikou, jelikož Visa vydělává více na přeshraniční transakci než na domácích. Přeshraniční objem vzrostl meziročně o 40 % v minulém čtvrtletí, což přispělo k 19% skokovému nárůstu příjmů a 33% nárůstu zisku na akcii (EPS). Prostřednictvím zpětného odkupu akcií a dividend společnost Visa v minulém čtvrtletí vrátila akcionářům 3,3 miliardy dolarů.

Vývoj akcií Visa v letošním roce
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

2. Microsoft Corp. (MSFT)

Nejhodnotnější společnost na tomto seznamu s tržní kapitalizací cca 2,2 bilionu dolarů – akcie Microsoft, Big Tech gigant a zároveň další mezi potencionálními akciemi k nákupu na rok 2022. Navzdory své velikosti Microsoft nadále stabilně roste, přičemž tržby v posledním čtvrtletí vzrostly hned o 12 %.

Microsoft má portfolio slibných digitálních produktů, včetně svého všudypřítomného operačního systému Windows a softwaru Microsoft Office. Mezi novější investice za poslední desetiletí patří akvizice LinkedIn v roce 2016 za 26,2 miliardy dolarů a vznik její cloudové pobočky Azure, z nichž druhá zaznamenala v minulém čtvrtletí 40% meziroční nárůst tržeb.

Akcie Microsoft se však obchoduje s prémií přibližně 30násobkem zisku (P/E poměr). Ve snaze zvýšit svůj vliv v lukrativním videoherním průmyslu oznámil Microsoft v lednu nákup vývojáře videoher Activision Blizzard Inc. (ATVI) 69 miliard dolarů, což by v případě schválení bylo jeho největší akvizicí vůbec a Microsoft by se tak stal třetí největší herní společností na světě.

Vývoj akcií Microsoft v letošním roce
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

3. Alphabet Inc. (GOOG, GOOGL)

Další ohromnou Big Tech firmou na seznamu je mateřská společnost Google, Alphabet, s 1,6 bilionem dolarů. Přestože akcionáři od začátku roku zažívají pokles ceny akcií, samotné společnosti se i nadále daří a tržby ve druhém čtvrtletí vzrostly o 13 %. Generální ředitel Sundar Pichai propagoval sílu vlajkového vyhledávacího produktu Alphabet spolu s růstem v Google Cloud jako hnací sílu.

"Investice do AI a výpočetní techniky, které jsme v průběhu let provedli, pomáhají učinit naše služby zvláště hodnotnými pro spotřebitele a vysoce efektivní pro podniky všech velikostí," řekl Pichai.

V polovině července se společnost Alphabet podrobila rozdělení (split) akcií v poměru 20 ku 1, čímž se vlastnictví celých akcií stalo finančně dostupnější pro individuální investory. Stejně jako u některých dalších klesajících akcií na tomto seznamu byl Google neúměrně zasažen tím, že je technologickým titulem v prostředí klesajících trhů.

Vývoj akcií Alphabet v letošním roce
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

4. Medifast Inc. (MED)

Medifast je s 1,5 miliardami dolarů nejmenší akcií na tomto seznamu. Medifast je společnost zabývající se hubnutím s multi-level marketingem s desítkami tisíc prodejců, kteří distribuují její jídelní plány a produkty.

Akcie MED by na současných úrovních měly nabízet mimořádnou hodnotu. Kromě toho vyplácejí dividendu 4,6 % a obchodují se za něco málo přes 10násobek budoucích zisků. Medifast je trvale zisková a používá pouze 45 % zisku na výplatu dividend, výplatní poměr tak stále nabízí potenciál pro další zvýšení výplat dividend. Od začátku tohoto roku zvýšila výplatu o 15 %, Zatímco inflace a spotřebitelská nálada ovlivnily výsledky v tomto roce, společnost byla v minulém čtvrtletí stále schopna zvýšit tržby o 15 %.

5. Meta Platforms Inc. (META)

Akcie Meta Platforms, dříve známé jako Facebook, je další velké technologické jméno, jehož akcie bojují pod tíhou rostoucích úrokových sazeb, negativních PR zpráv a přesunu od růstovým k hodnotovým akciím. Ale samotný obchod také zpomaluje, ve druhém čtvrtletí META oznámila svůj vůbec první meziroční pokles čtvrtletních příjmů, které klesly o 1 %. Navíc očekává další pokles ve třetím čtvrtletí v důsledku zhoršení ekonomických podmínek a oslabení výdajů na reklamu.

Po celou dobu společnost investuje miliardy do metaverse v odvážné dlouhodobé sázce, která vyžaduje krátkodobé oběti na zisku. Analytici očekávají, že rok 2023 přinese návrat k růstu tržeb i zisků. Zatím však mezitím existuje jen málo krátkodobých katalyzátorů kromě potenciálního cenového dna, které by mohli využít hledači výhodných nabídek, aby získali klasiku ze Silicon Valley s méně než 14násobkem PE.

Vývoj akcií Meta Platforms (Facebook) v letošním roce
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Pro investování do technologických akcií můžete využít tyto ověřené brokery:

Favorit redakce
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
  • Nákup a prodej akcií a ETF bez poplatku
  • Dobrá zákaznická podpora v češtině
  • Při obchodování menších objemů jsou větší poplatky (kromě akcií a ETF)
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo

RoboMarkets

★ 92 %

U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo

eToro

★ 90 %

U 79 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 79 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo