Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

4 strategie miliardářů, díky kterým dosáhli nesmírného bohatství

Publikováno
4 strategie miliardářů, díky kterým dosáhli nesmírného bohatství
Zdroj: depositphotos.com

Každý by chtěl být miliardářem, že? I když se jím samozřejmě nestane každý z nás, existuje několik strategií, které nejbohatší lidé světa použili, aby se dostali tam, kde dnes jsou. Pokud chcete začít vydělávat pořádné peníze, přečtěte si, jakým způsobem využít stejné strategie, díky kterým zbohatli miliardáři.

Jak světoví miliardáři získali své bohatství?

V současné době existuje 3 311 dolarových miliardářů, kteří vlastní majetek v hodnotě 11,8 bilionu dolarů z celosvětového bohatství 460 bilionů dolarů. Jak toho dosáhli? Zde je stručné rozdělení:

 • 2 013 (60,8 %) statusu dolarového miliardáře dosáhlo vlastní snahou
 • 957 (28,9 %) zděděné bohatství rozšířilo
 • 338 (10,2 %) zdědilo své bohatství

Další zajímavá fakta o dolarových miliardářích?

 • 1 035 (31,3 %) jich žije v severní Americe
 • Nejvíce miliardářů pochází z USA, a to 975 (30 %)
 • Druhý největší počet má Čína se 400 (12 %)
 • Nejvíce miliardářů na světě bydlí v New Yorku – 138 (4 %)
 • Mezi miliardáři je 2 881 (87 %) mužů a 430 (13 %) žen
 • Průměrný věk dolarových miliardářů činí 66 let
 • Ve věku nad 70 let je 1 338 (40,4 %) z nich
 • 1 625 (49,1 %) je ve věku 50 až 70 let
 • 348 (10,5 %) je mladších 50 let. (Nejmladším je Kevin David Lehmann ve věku 19 let. Své bohatství získal dědictvím a investicí do německého řetězce drogerií.)

Naprostá většina miliardářů se tak nenarodila, ale spíše si na své bohatství vydělala tvrdou prací. Jednou z důležitých strategií, jak vydělat miliardu dolarů, je myslet dlouhodobě a nesnažit se rychle zbohatnout.

Mnoho lidí se snaží rychle vydělat peníze investováním do penny stocks nebo účastí v jiných riskantních podnicích, ale to není cesta, jak se stát miliardářem. Miliardáři budují své bohatství tak, aby jim vydrželo ještě dlouhá léta. Nesnaží se rychle vydělat peníze, ale investují do budoucnosti. Zde je několik strategií, které miliardáři používají a které můžete rovněž využít.

1. Založte si vlastní firmu

Nejčastějším způsobem, jak miliardáři dosáhli velkého úspěchu, je vytvoření něčeho nového s obrovskou hodnotou. To může znamenat založení vlastní společnosti nebo vymyšlení nového produktu či služby, kterou lidé potřebují nebo chtějí. Když vytvoříte něco nového, máte potenciál způsobit revoluci v odvětví a vydělat přitom spoustu peněz. Může jít přitom o výrobek, službu nebo obojí.

Bill Gates to dokázal, když spoluzaložil společnost Microsoft – vytvořil novou softwarovou platformu, která změnila způsob, jakým dnes používáme počítače. Většina miliardářů vděčí za svůj miliardářský status akciovému podílu, který vlastní buď ve veřejně obchodované, nebo soukromé společnosti. Jedná se o akcie, které obvykle drží ve společnosti, kterou založili.

Elon Musk je nejbohatším mužem světa díky svým podílům ve společnostech Tesla, SpaceX, Boring Company, Twitter a několika dalších. Většina bohatství Jeffa Bezose je dána jeho 10% podílem ve společnosti Amazon a také jeho vlastnictvím společnosti Blue Origin, která se zabývá průzkumem vesmíru. Víme, že 60 % miliardářů je self-made, což znamená, že své bohatství vybudovali jako podnikatelé. Pokud se chcete stát miliardářem, přemýšlejte o tom, jak můžete vytvořit něco nového, co budou lidé chtít nebo potřebovat.

Poznámka

2. Zapojte se do fúzí a akvizic (M&A)

Jednou ze strategií, která se mnoha miliardářům osvědčila, je zapojit se do fúzí a akvizic (M&A). Jedná se o nákup jiných podniků nebo o akvizici jinou společností, což často vede k výraznému finančnímu růstu. Průměrný americký miliardář dohlížel na více než 33 transakcí M&A nebo se na nich podílel, přičemž své podniky rozšířil nebo prodal. Existuje mnoho důvodů, proč mohou být fúze a akvizice pro začínající miliardáře tak prospěšné.

Zaprvé vám umožní získat přístup k cenným zdrojům a aktivům, které byste sami možná nezískali. Navíc často zahrnují spolupráci s talentovanými jedinci, kteří přinášejí nové pohledy a nápady. A co je možná nejdůležitější, fúze a akvizice vám mohou dát šanci rozšířit své podnikání mnohem rychleji, než kdybyste na to byli sami. Pokud tedy chcete jednou dosáhnout velkého úspěchu, zvažte, zda se nepustit do fúzí a akvizic.

3. Vstupte do rychle rostoucího odvětví

Stát se miliardářem vyžaduje hodně tvrdé práce a odhodlání. Jedním z klíčových předpokladů je však působit v rychle rostoucím odvětví. Odvětví, která zažívají rychlou expanzi, často poskytují mnoho příležitostí, jak vydělat peníze. Společnosti v těchto odvětvích mohou zaznamenat vysokou úroveň spotřebitelské poptávky a rychlý růst příjmů, což vede ke značnému obchodnímu úspěchu.

Nejsnazší stát se miliardářem je v technologickém průmyslu – 93 % miliardářů v technologickém průmyslu se jimi stalo vlastním přičiněním.

Technologický průmysl má nízké překážky vstupu na trh a schopnost rychlé přeshraniční expanze. To umožňuje podnikatelům zvyšovat své bohatství rychleji než ve většině tradičních odvětví. Naproti tomu v průmyslových odvětvích je “self-made” pouze 43 % miliardářů. Ať už zakládáte vlastní společnost, nebo pracujete pro rostoucí podnik, působení v rychle rostoucích odvětvích může výrazně zvýšit vaše šance stát se miliardářem.

4. Zapojte se do obchodu s nemovitostmi

Dominantním primárním odvětvím světové miliardářské populace je bankovnictví a finančnictví, následují průmyslové konglomeráty a pak nemovitosti. Bohatství miliardářů je uloženo v různých typech aktiv – často v jejich firmách a investicích (ve veřejně obchodovaných nebo soukromých společnostech) a v aktivech, jako jsou nemovitosti.

Existuje mnoho různých strategií, které vám mohou pomoci dosáhnout bohatství a úspěchu, ale jednou z nejúčinnějších je investování do nemovitostí. Může být neuvěřitelně lukrativní, s vysokými výnosy a spoustou příležitostí k velkým investicím. Jak ukázalo mnoho úspěšných investorů do nemovitostí, díky chytrému investování a promyšleným obchodním rozhodnutím lze v této oblasti vydělat i miliardy.

Pokud začnete s malými, cenově dostupnými investicemi a postupem času budete své portfolio rozšiřovat, můžete výrazně zvýšit své šance na dosažení statusu miliardáře. Ať už se zaměříte na nákup jednotlivých nemovitostí, nebo na budování realitního impéria, klíčem je strategický přístup a kalkulované investiční riziko. S dostatečným odhodláním můžete postupem času vidět, jak vaše investice – a váš bankovní účet – raketově rostou na hodnotě.

Stát se miliardářem není snadné, ale zdaleka to není nemožné. Existuje mnoho různých způsobů, jak se lidé mohou stát miliardáři. I když se jím ne každý může stát pomocí zde uvedených metod, jedná se o časem prověřené strategie, které se osvědčily mnoha lidem v historii.

Líbil se vám tento článek?
6
4

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎