Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 zajímavé akcie, na které sází nejlepší analytici. Měli byste také?

Americký trh se nyní potýká s nestabilitou, ale některé společnosti mají potenciál k růstu. O jaké firmy se jedná a co je spojuje?

3 zajímavé akcie, na které sází nejlepší analytici. Měli byste také?
Zdroj: depositphotos.com

V současné době se americký trh potýká s nestabilitou, za kterou stojí zejména nejistota ohledně budoucích kroků Fedu. Všichni předpokládali, že dojde ke snížení úrokových sazeb, ale nestalo se tak.

Tato možnost však stále zůstává na stole, přičemž není jisté, kdy k tomu dojde a o kolik se úrokové sazby sníží.

I přesto lze na trhu narazit na společnosti, které jsou odolné a stále nabízí velký potenciál k růstu. V souvislosti s tím jsme pro vás vybrali tři akcie, které nejenže splňují zmíněná kritéria, ale také na ně sází nejlepší analytici z Wall Street.

Netflix

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Netflix Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Streamovací gigant Netflix se ještě nedávno potýkal s nemalými problémy. I přesto se mu podařilo ve čtvrtém čtvrtletí dosáhnout úctyhodných výsledků. Společnost dokázala přilákat více než 13,1 milionu předplatitelů, díky čemuž její akcie do února 2024 vzrostly o 16 %.

Akcie Netflixu se zalíbily Sachinovi Mittalovi (jeho předpovědi dosahují 79% úspěšnosti), analytikovi banky DBS. Ten ocenil snahu společnosti zabránit sdílení hesel, což vedlo k prudkému nárůstu nových předplatitelů.

Navíc počet předplatitelů sledujících reklamy vzrostl na 70 %.

Mittal věří, že všechny ze zmíněných kroků povedou k dalšímu nárůstu předplatitelů, a to i těch, kteří budou sledovat reklamy. Tím předčí většinu své konkurence, které se v současnosti zrovna moc nedaří – Disney+ například už třikrát po sobě zaznamenal pokles uživatelů.

Podle jeho předpovědí by cena akcií NFLX mohla dosáhnout hranice 540 dolarů za kus.

ServiceNow

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ServiceNow Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

ServiceNow je přední cloudová platforma určená pro správu pracovních postupů. Ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku se jí dařilo, což vyvolalo pozitivní reakce jak ze strany investorů, tak i analytiků.

Jedním z nich byl Robert Oliver (jeho předpovědi dosahují 58% úspěšnosti), který doporučuje akcie nakoupit. Cenu přitom odhaduje na 870 dolarů za kus.

Důvodem jsou nejen překvapivé výsledky v minulém roce, ale i předpokládaný růst příjmů za předplatné a navýšení provozní marže pro letošní rok. Z dlouhodobého hlediska je plusem působení společnosti v odvětví umělé inteligence, která je v současnosti na vzestupu.

Rivian

Načítání
Načítání
Kupte si akcie RIVN Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Posledním titulem jsou akcie společnosti Rivian, která se zabývá výrobou elektromobilů. V lednu firma oznámila, že její prodeje ve čtvrtém čtvrtletí dosáhly 13 972 automobilů – celkově přitom v minulém roce dodala 50 122 vozidel.

Výsledky Rivianu se zalíbily Ivanu Feinsethovi (jeho předpovědi dosahují 62% úspěšnosti), analytikovi Tigress Financial. Ten stanovil cílovou cenu akcií na 36 dolarů za kus.

Feinseth vidí v Rivianu výhodnou investici, přičemž tvrdí, že současný pokles ceny o 33,5 % lze využít k nákupu se slevou.

Sympatická je mu především narůstající produkce elektromobilů, nové leasingové programy a nadcházející představení R2 SUV. Společnost zároveň eviduje vysokou poptávku po svých pickupech a SUV. Dařit by se ale mělo i její divizi dodávek, díky které navázala spolupráci s Amazonem.

Slovo závěrem

Všem zmíněným akciovým titulům se ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku dařilo a zároveň investorům nabízí pozitivní vyhlídky do budoucna. Je tedy pouze na vás, kterému z odvětví věříte více.

Je ale třeba poznamenat, že jak cloudu, tak i AI, streamovacím platformám a elektromobilům se předpovídá zářná budoucnost.

Zmíněná odvětví navíc mají spoustu prostoru k růstu, díky čemuž by jim měli věnovat pozornost zejména dlouhodobí investoři. Jako vždy je však pouze na vašem uvážení, jaké míře rizika se vystavíte.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
1

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.