Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Revoluční spolupráce, která naprosto mění pravidla hry v automobilovém průmyslu! Tyto akcie z ní budou těžit

Dvě známá technologická jména se spojila, aby podpořila americké řidiče v přechodu na elektromobily. Co to znamená pro automobilový průmysl, potažmo jednotlivé akcie?

Publikováno
Revoluční spolupráce, která naprosto mění pravidla hry v automobilovém průmyslu! Tyto akcie z ní budou těžit
Zdroj: Depositphotos.com

Společnosti Uber a Tesla navázaly spolupráci s cílem podpořit americké řidiče v přechodu na elektromobily, což je v souladu s cílem společnosti Uber dosáhnout do roku 2030 nulových emisí v amerických a kanadských městech.

Aby usnadnila zavádění elektromobilů nabízí exkluzivní pobídky k jejich nákupu a poskytuje řidičům slevu až 2 000 USD na oblíbená vozidla Tesla Model 3 a Model Y. Tato pobídka doplňuje všechny stávající federální daňové úlevy, takže přechod na elektromobil je nyní pro řadu řidičů finančně velmi atraktivní.

Uber za udržitelnější rozvoj

Andrew Macdonald, senior viceprezident společnosti Uber uznává problémy, s nimiž se řidiči při přechodu na elektromobily potýkají, a zdůrazňuje, že hlavními překážkami jsou pořizovací náklady a pohodlné nabíjení. Partnerstvím se společností Tesla chce Uber tyto problémy vyřešit přímo a usnadnit přechod k zelenějším vozidlům nejen svým řidičům.

Uber zavádí systém, v němž mohou řidiči pomocí doporučujícího kódu nakupovat vozidla Tesla přímo z výroby nebo z dostupných skladových zásob. Tato nabídka má však časově omezený prvek a vyžaduje, aby řidiči dokončili nákup a převzali svou novou Teslu do 31. března. Kromě toho musí do 15. května absolvovat 100 jízd na platformě Uber, aby měli nárok na pobídku.

Uber také aktivně pracuje na tom, aby svým řidičům zajistil potřebnou infrastrukturu pro podporu nových elektromobilů. Společnost pořádá zkušební jízdy v prodejnách Tesla, aby řidiče seznámila s elektromobily, a sdílí se společností Tesla data, aby na základě vzorců aktivity řidičů určila oblasti, kde jsou nabíjecí stanice nejpotřebnější.

Tato iniciativa navazuje na dřívější snahy společnosti Uber o podporu elektromobilů a také odráží rostoucí význam snižování emisí v dopravě.

Společně zatlačí na trh s automobily

Partnerství mezi společnostmi Uber a Tesla využívá silné stránky obou společností k urychlení přechodu na elektrická vozidla a potenciálně ovlivňuje širší přijetí těchto vozidel spotřebiteli.

Tato spolupráce prospívá nejen životnímu prostředí, ale nabízí řidičům také nižší provozní náklady spojené s elektromobily, včetně nižších nároků na údržbu a nižších nákladů na pohonné hmoty.

Srovnání aktuální ceny akcií Uber a Tesla

Aktuální cena
Změna
Uber / UBER
Načítání
Načítání
Načítání
Tesla / TSLA
Načítání
Načítání
Načítání

Jaký vliv může mít oznámená spolupráce na akcie obou společností?

Spolupráce společností Uber a Tesla podporující zavádění elektromobilů v USA by mohla významně ovlivnit hodnotu jejich akcií.

U společnosti Uber tato iniciativa posiluje image její značky jako udržitelné a ekologicky uvědomělé společnosti. Snížením vysokých pořizovacích nákladů a řešením problémů s nabíjecí infrastrukturou pro elektromobily se Uber staví do čela revoluce v oblasti ekologické mobility, což by mohlo přilákat investory, kteří kladou na udržitelnost důraz.

Tesla, která je nyní (či spíše zatím) lídrem na trhu s elektromobily, může díky této spolupráci získat na zvýšených prodejích. Kromě toho by rozšiřování nabíjecí infrastruktury na základě údajů společnosti Uber o vzorcích činnosti řidičů mohlo zlepšit její pověst jako poskytovatele komplexních řešení pro elektromobily.

Toto partnerství tak je nezanedbatelným krokem v odvětví elektromobilů s potenciálním dlouhodobým pozitivním dopadem na hodnotu akcií společností Uber i Tesla.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎