Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Odhalujeme tajemný růst akcií Netflix po výsledcích Q3

Publikováno
Odhalujeme tajemný růst akcií Netflix po výsledcích Q3
Zdroj: Depositphotos.com

Akcie Netflix rostou po výsledcích Q3 o 12 %. Společnost vykázala rekordní počet nových předplatitelů, což do firemní kasy přiválo rekordní zisky. I přesto panují v obavy o udržitelnost tohoto růstu. Jaká rizika jsou se společností spojena a jaké cenové cíle pro akcie Netflix očekávají analytici z Wall Street? Tomu se budeme věnovat v tomto článku.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Netflix Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie společnosti Netflix rostou především díky velmi pozitivním kvartálním (Q3) výsledkům. Rovněž byl oznámen rekordní přírůstek nových uživatelů, který se zastavil na čísle 8,76 milionů. Co ovšem analytiky zaskočilo, bylo nižší ARM (amid lower-than-estimated), neboli průměrný příjem na členství, což je způsobeno výraznými kurzovými rozdíly mezi jednotlivými krajinami. Do posledního kvartálu letošního roku se očekává buď stagnace ARM, případně jeho mírný pokles.

Tržby v Q3 vzrostly na 8,54 miliardy USD a čistý zisk dosáhl 1,68 miliardy USD. Zisk na akcii se tak pohybuje na hodnotě 3,73 USD. Společnost dále dosáhla dohody s členy Aliance filmových a televizních producentů (AMPTP) vyšších mezd a výhodách na základě popularity streamování. Predikce tržeb společnosti pro Q4 je pozitivní a očekává se růst o 11 % na hodnotu 8,69 miliard USD. Počet předplatitelů by se v Q4 neměl nijak výrazně měnit.

Počet předplatitelů

Společnost Netflix celosvětově eviduje celkem 238,4 milionů předplatitelů své streamovací platformy.

Cenová predikce akcií Netflix

Díky pozitivním kvartálním výsledkům jsou akcie společnosti Netflix ostře sledovány i analytiky z Wall Street. Většina z nich očekává akciový růst s tím, že samotní analytici cílí své cenové predikce na dvě úrovně. Ta pozitivnější počítá s růstem akcií v nadcházejících dvanácti měsících až na hodnotu 600 USD, což odpovídá atakování historických maxim, které se nacházejí na ceně 700 USD.

Konzervativní predikce očekává cenový růst pouze na hodnotu 459 USD, což je hodnota nejbližší rezistence. Pouze jeden analytik očekává pokles akcií Netflix, které mohou klesnout na hodnotu 325 USD, což by značilo spíše roční konsolidaci trhu, než jeho výrazné oslabení.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie Netflix od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie Netflix od analytiků z Wall Street

Technická analýza akcií Netflix

Akcie Netflix již dokázaly vymazat polovinu cenového propadu, který nastal po skončení světové pandemie v roce 2022. Opětovný odliv uživatelů ze streamovacích platforem stál společnost mnoho miliard dolarů, ale vypadá to, že vše je zažehnáno. Akcie také otestovaly hodnotu nejbližší rezistence, která jim bránila v cenovém růstu na předchozí historická maxima.

Po krátké prodejní korekci, související s testem rezistence, akci Netflix opět rostou, po odrazu od suportu s největším volume za poslední rok a půl. Pokud akcie prorazí cenu 480 USD, stane se z rezistence support, a akcie tak mohu růst až ke svému ATH. Pokles akcií pod hodnotu 320 USD by ovšem znamenal začátek prodejního trendu, při kterém by se hodnota akcií mohla propadnout až na samotné swingové low z roku 2022, nacházející se na ceně 160 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Netflix
Měsíční akciový graf společnosti Netflix

Závěr

Společnost Netflix vykázala růst svých zisků v Q3 na 8,54 miliardy USD. Za tímto růstem stojí rekordní příliv nových uživatelů, který kvartálně činí 8,76 milionů. Díky tomu akcie Netflix výrazně posílily a obchodují se mezi supportní a rezistentní zónou. Obě tyto technické bariéry byly již otestovány, takže můžeme v blízké době očekávat trendový vývoj.

Společnost predikuje růst tržeb o dalších 11 % pro poslední kvartál letošního roku. Pozitivní jsou také odhady akciového růstu analytiků z Wall Street, kteří v nadcházejících dvanácti měsících očekávají hodnotu akcií buď na částce 600 USD, nebo konzervativně na hodnotě 459 USD za akcii.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.