Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 biotechnologické akcie, které mají potenciál vybudovat pasivní příjem!

Riziko je u těchto společností nadprůměrné a jejich akcie určitě zůstanou volatilní. Tato volatilita však také zahrnuje výbušný býčí potenciál.

Publikováno
3 biotechnologické akcie, které mají potenciál vybudovat pasivní příjem!
Zdroj: depositphotos.com

Poslední tři roky byly pro biotechnologické akcie náročné. Ačkoli pandemie covid-19 vyvolala býčí zájem o toto odvětví, od doby, kdy nákaza začala ustupovat, tento zájem opadl. Od konce roku 2021 do současnosti poklesl biotechnologický index Nasdaq o více než 20 %.

Jak však mohou potvrdit zkušení investoři, čas na nákupy nastává, když jsou kvalitní akcie zlevněné. Na pozadí těchto skutečností vám přinášíme přehled tří biotechnologických akcií, jejichž nákup je na zvážení, dokud se ještě obchodují ve slevě.

Každá z nich má potenciál pomoci vám vybudovat pasivní příjem, pokud budete mít dostatečně dlouhý investiční horizont a správnou toleranci rizika. Jen mějte na paměti, že nadprůměrný potenciál biotechnologického průmyslu je spojen s nadprůměrným rizikem. Podle toho do nich investujte.

1. Iovance Biotherapeutics

Léčba rakoviny není zrovna nová myšlenka, ale přístup Iovance Biotherapeutics k léčbě tohoto velmi různorodého onemocnění je stále poměrně unikátní – a slibný. Základem vědeckého výzkumu společnosti je vývoj nádorových infiltrátů neboli TIL (tumor-infiltrating).

Jsou to bílé krvinky, které běžně bojují proti tělesným infekcím. Zabíjejí také vadné buňky dříve, než se stihnou rozmnožit a proměnit v plnohodnotnou rakovinu.

Někdy si však buňky lymfocytů nedokážou zcela ujasnit, jak svou práci vykonávat a potřebují malou pomoc. Zde přichází na scénu Iovance Biotherapeutics.

Její technologie vytváří bílé krvinky na míru každému pacientovi s rakovinou, který užívá její léčbu, jež může být použita samostatně nebo ve spojení s jinými onkologickými léky.

Dosud tato technologie přinesla na trh pouze jedinou terapii nazvanou Amtagvi, která nakonec získala své první schválení letos v únoru.

Ačkoli je schválena ze strany FDA pouze pro léčbu velmi úzké skupiny pacientů s metastazujícím melanomem, je to začátek, který lze rozšířit. A to se také stane. Terapie je v pěti dalších klinických studiích.

Není to však jediný lék v portfoliu společnosti. Začátkem loňského roku Iovance Biotherapeutics získala práva na léčbu nazvanou Proleukin, což je interleukin, který již byl schválen a dokonce i komercializován. Společnost o něj však stála nejen kvůli současným a perspektivním příjmům. Proleukin také podporuje lepší imunitní odpověď na léčbu s využitím TIL.

Ne všechno však jde hladce. Jiný lék v přípravě s názvem LN-145 narazil koncem loňského roku na regulační překážku, která dočasně zastavila jednu z jeho zkoušek. Je to připomínka toho, že biotechnologický byznys může být často otázkou všeho nebo ničeho.

Vzhledem k očekávání GlobalData, společnosti, která se zabývá investičním výzkumem, že jen roční tržby léku Amtagvi dosáhnou do roku 2029 více než 800 milionů dolarů (tržby celé společnosti za loňský rok činily 1,2 milionu dolarů), se však toto drama a volatilita mohou vyplatit podstoupit.

Vývoj ceny akcií Iovance Biotherapeutics za poslední rok

2. Recursion Pharmaceuticals

Recursion Pharmaceuticals je sice řazena do kategorie biotechnologických společností, ale toto označení ji plně nevystihuje. Stejně spravedlivé by bylo říci, že je Recursion Pharmaceuticals technologická společnost, která shodou okolností vyvíjí léky.

Podle jejích vlastních slov její integrovaný operační systém Recursion vytváří uzavřený systém kombinující vlastní interní generování dat a pokročilé výpočetní nástroje pro generování nových poznatků k zahájení nebo urychlení terapeutických programů.

Společnost jinými slovy využívá umělou inteligenci (AI) k tomu, aby zjistila, jak lze vytvářet nové léky a jak by mohly fungovat.

Tento přístup je jistě levnější, jednodušší a rychlejší než provádění klinických zkoušek založených pouze na pouhé naději. A nejedná se pouze o teoretickou záležitost.

Ačkoli většina dosavadních příjmů společnosti pochází ze spolupráce a konzultací s konvenčnějšími farmaceutickými společnostmi, již rozběhla také sedm vlastních klinických zkoušek.

Tři z nich jsou ve fázi 2 testování, tedy zhruba v polovině procesu výzkumu a vývoje, který vede ke konečnému schválení. Součástí budoucnosti společnosti je prodej přístupu k platformě pro objevování léků a prodej vlastních terapií.

Stejně jako Iovance Biotherapeutics je Recursion Pharmaceuticals stále v červených číslech a v dohledné budoucnosti v nich pravděpodobně zůstane. Nenechte se tím však příliš odradit. Výzkum provedený společností Global Market Insights naznačuje, že odvětví objevování léků pomocí umělé inteligence poroste do roku 2032 30% složeným ročním tempem (CAGR).

V tomto duchu se očekává, že se tržby Recursion Pharmaceuticals letos zlepší o 26 % a v příštím roce zrychlí na téměř 58% tempo růstu. Tento výhled tržeb vede analytickou komunitu k tomu, že akciím společnosti přisuzují 12měsíční cenu 13 dolarů, a to i bez jakéhokoli čistého zisku.

Vývoj ceny akcií Recursion Pharmaceuticals za poslední rok

3. Viking Therapeutics

Stejně jako v případě společností Recursion Pharmaceuticals a Iovance Biotherapeutics, ani Viking Therapeutics zatím není ziskový. Podobně jako v případě dvou výše zmíněný společností to však zřejmě nevadí.

Analytici i tak zaujímají vůči společnosti rozhodně silný býčí postoj, když ji 10 z 11 analytiků, kteří společnost sledují, hodnotí jako silnou koupi (zatímco jedenáctý ji hodnotí jen jako koupi). A stejně jako u Recursion Pharmaceuticals je současný konsenzus cílové ceny 112,26 dolaru výrazně výši oproti aktuální tržní ceně.

Proč jsou tito odborníci tak nakloněni zdánlivě všední společnosti, která nepracuje na léku proti rakovině ani nenachází zcela nové způsoby vývoje léků? Právě proto: Na všedních věcech, které jsou často nedostatečně obslouženými farmakologickými trhy, se dají vydělat peníze. Chce to jen ten správný lék.

Specializací Viking Therapeutics jsou vzácné metabolické a endokrinní poruchy. Tam zatím žádné příjmy nejsou. Ale je tu velký příslib.

Dvě z jejích čtyř probíhajících klinických studií se týkají léčby obezity založené na stejných vědeckých poznatcích, které stojí za mimořádně populárními léky na hubnutí Zepbound (od společnosti Eli Lilly) a Wegovy (od společnosti Novo Nordisk).

I když se teprve uvidí, jak se společnosti podaří významně odlišit lék VK2735 od předních léků na trhu, je na společnostech Novo Nordisk a Eli Lilly, aby obhájily své postavení. Viking Therapeutics může zvítězit jednoduše tím, že do oblasti léčby obezity přinese další možnost za konkurenceschopnou cenu.

Goldman Sachs se domnívá, že by celosvětový trh s léky proti obezitě mohl do roku 2030 vzrůst ze současných 6 miliard dolarů ročně na 100 miliard dolarů.

Jen nečekejte příliš dlouho, pokud se chystáte jednat. Viking Therapeutics věří, že během několika příštích týdnů zveřejní důležité informace o vývoji perorální verze léku VK2735. To by se mohlo ukázat jako poměrně katalytické pro cenu akcií Viking Therapeutics.

Vývoj ceny akcií Viking Therapeutics za poslední rok

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎