Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2 biotechnologické akcie s až 73% potenciálem růstu! Vydělejte na obezitě Američanů

Technologické akcie jsou na vzestupu a nemusí se jednat pouze o ty, které přímo souvisí s boomem umělé inteligence. Pojďme se podívat na dvě biotechnologické firmy, které neuvěřitelně rychle rostou.

2 biotechnologické akcie s až 73% potenciálem růstu! Vydělejte na obezitě Američanů
Zdroj: depositphotos.com

Během současného růstu cen akcií v technologickém sektoru se stal stock-picking jednodušším, než tomu bylo dříve.

Technologický index Nasdaq 100 zaznamenal za poslední rok růst o více než 40 % a výrazně se mu daří i letos.

Možná byste chtěli namítnout, že právě pro to, jak rychle tento trh roste, už je těžké najít titul, který by měl před sebou výrazný růst. Co třeba se podívat na biotechnologie?

Viking Therapeutics

Americká biotechnologická firma vyvíjí nová léčiva pro pacienty trpící metabolickými a endokrinními poruchami. Nedávno se pochlubila výsledky druhé fáze studie jejího kandidáta na lék proti obezitě s názvem VK2735.

Akcie společnosti jen letos prudce vzrostly o více než 300 % a dosáhla tržní kapitalizace 8,8 miliardy dolarů.

Vývoj ceny akcií Viking Therapeutics od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie VKTX Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Navzdory tomuto raketovému růstu předpovídají analytici z Wall Street ještě další prostor pro růst, přičemž konsenzuální cílová cena naznačuje růst ceny o dalších 47 %.

Studie, které se zúčastnilo 174 pacientů, ukázala, že u těch, kteří užívali nejvyšší dávku přípravku VK2735, došlo během 13 týdnů k průměrnému snížení hmotnosti o 14,7 %, což je v ostrém kontrastu s 1,7% snížením hmotnosti pozorovaným u skupiny užívající placebo.

Výsledky přípravku VK2735 jsou obzvláště pozoruhodné, protože se zdá, že je konkurenceschopný v porovnání s tirzepatidem, účinnou látkou v přípravcích společnosti Eli Lilly určených k léčbě cukrovky a obezity.

Analytici předpokládají, že by tirzepatid mohl dosáhnout ročních tržeb ve výši 50 miliard USD.

Viking Therapeutics by si mohli z tohoto tučného trhu odkrojit slušný kus, pokud bude VK2735 i nadále dosahovat působivých výsledků v klinických zkouškách.

Iovance Biotherapeutics

Akcie společnosti prudce vzrostly poté, co americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválil Amtagvi, průkopnickou léčbu rakoviny pro pacienty s pokročilým stádiem melanomu, kteří nereagovali na léčbu přípravkem Keytruda společnosti Merck.

Cena akcií Iovance Biotherapeutics se za posledních šest měsíců více než ztrojnásobila. Prognóza Wall Street je rovněž optimistická, přičemž konsenzuální cílová cena naznačuje další 73% růst během příštího roku.

Vývoj ceny akcií Iovance Biotherapeutics za posledních 6 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie IOVA Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Přípravek Amtagvi, který je založen na lymfocytech infiltrujících nádor, prokázal zmenšení nádoru u 23 ze 73 hodnocených pacientů.

Navzdory tomuto schválení stojí společnost stále před úkolem prokázat dlouhodobý přínos léčby Amtagvi pro přežití pacientů, aby si udržela prodejnost.

Společnost rovněž vyvíjí LN-145, léčebnou kúru rakoviny plic podobnou přípravku Amtagvi, která by mohla dále posílit její portfolio.

Vzhledem k historicky nevalným prodejům komplexních buněčných terapií rakoviny však lze akcie společnosti Iovance považovat za velmi rizikovou investici.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.