Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ztracený poklad? 3 REIT akcie s více než 6% dividendovým výnosem a nízkou pořizovací cenou!

Publikováno
Ztracený poklad? 3 REIT akcie s více než 6% dividendovým výnosem a nízkou pořizovací cenou!
Zdroj: reminetwork.com

Zajímavým ukazatelem nemovitostního trhu mohou být REIT společnosti, které v letošním roce vykazují pozitivní hospodářské výsledky, nicméně jejich akcie stále klesají. Prasknutí realitní bublin se prozatím nekoná, i když určité vystřízlivění z vysokých cen nemovitostí můžeme po celém světě již pozorovat.

I přestože jsou jejich současné hospodářské výsledky pozitivní, REIT akcie klesají především kvůli vysokým očekáváním analytiků, které tyto akcie prozatím nenaplňují. V tomto článku se podíváme na 3 REIT akcie, které svým investorům nabízejí více než 6% dividendový výnos, který tak může být slabou náplastí na snižující se výnosy.

V nemovitostním segmentu prozatím nevidíme onen opačný efekt, že by akcie měly nízká očekávání, a díky svým kvartálním hospodářským výsledkům je společnosti výrazně předčily. Tato situace totiž obvykle způsobí agresivní cenový růst, který na grafech REIT akcií není prozatím příliš zřetelný. Nyní se již podívejme na 3 vybrané akcie, disponující vysokým dividendovým výnosem a stále nízkou pořizovací cenou.

1) Kilroy Realty

Akcie Kilroy Realty si prošly výrazným cenovém propadem, který možná našel své cenové minimum. Trh se totiž odrazil od swingového low z roku 2011 a v současné době testuje hodnotu nejbližší rezistence. Na nyní testované cenové úrovni se potkávají konfluence nejsilnějšího volume v rámci cenového poklesu a několik proražených cenových low. Pokud se trhu podaří překonat úroveň 44 USD za akcii, ze současné rezistence se stane support a trh bude mít podporu v dalším růstu.

Společnost vykázala meziroční nárůst tržeb 10,42 % a s mírným růstem se počítá i v letošním roce, kdy by měly tržby přesáhnout hodnotu 1,13 miliard USD. Kilroy nabízí investorům dividendový výnos 6,23 %, což činní kvartální dividenda v hodnotě 0,54 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Kilroy Realty
Měsíční akciový graf společnosti Kilroy Realty

2) W.P. Carey

Propad akcií W.P. Carey je rovněž výrazný. Trh se blíží k supportní zóně, která je tvořena pouze swingovým low, bez jakékoliv další konfluence. Proto se jedná o velmi důležitou cenovou úroveň, na které buď dojde k odrazu trhu vzhůru, nebo proražení ve směru trendu a dalšímu poklesu.

Společnost W.P. Carey ovšem očekává růst svých tržeb. V letošním roce by společnost měla inkasovat 1,78 miliard USD a v roce 2024 1,9 miliard USD. Pozitivní bylo i srovnání s minulým obdobím, kdy společnost vygenerovala meziroční růst tržeb o 22,5 %. W.P. Carey nabízí akcionářům dividendový výnos 6,69 % a vyplácí kvartální dividendu v hodnotě 1,07 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti W.P. Carey
Měsíční akciový graf společnosti W.P. Carey

3) EPR Properties

Tato společnost očekává pro následující dva roky pokles svých tržeb poté, co v loňském roce vykázala meziroční růst tržeb o 11,25 %. Letos by společnost měla utržit 632 milionů USD a v roce 2024 již jen 622 milionů dolarů. EPR vyplácí kvartální dividendu 0,28 USD, což odpovídá dividendovému výnosu 7,57 %.

Akcie EPR Properties mezi lety 2021-2023 otestovaly hodnotu nejbližší rezistence na ceně 55 USD. Po dvouleté konsolidaci ceny na této úrovni došlo k mírnému poklesu, na hodnotu rostoucí trendové čáry, kterou trh prozatím respektuje. Pokud v budoucnu dojde k opětovnému testu ceny 55 USD, může být trhem snadněji proražena a to díky již minulému tržnímu testu. Akcie EPR by tak měly otevřenou cestu na vyšší hodnoty.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti EPR Properties
Měsíční akciový graf společnosti EPR Properties

Závěr

Akcie realitních investičních fondů (REIT) se často nacházejí v klesajících trendech, i když v posledních měsících můžeme pozorovat menší oživení. Výše uvedené REIT společnosti vykazují v kvartálním měřítku pozitivní hospodářské výsledky, ovšem i tak zůstávají za očekáváním analytiků, což je nejspíše důvod akciového poklesu. Společnosti uvedené v tomto článku nabízejí svým akcionářům více jak 6% dividendový výnos a díky klesajícímu trendu je možné tyto akcie pořídit za relativně nízkou cenu.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
9
2

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.