Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Investice » Zonky sází už pouze na službu Zonky Rentiér

Zonky sází už pouze na službu Zonky Rentiér

Zonky sází už pouze na službu Zonky Rentiér
Zdroj: Zonky.cz

Společnost Zonky, která nabízí investiční model, kdy můžete (skrze P2P půjčky) jednoduše půjčit libovolnou částku lidem, kteří si zrovna potřebuji půjčit třeba na koupi nového automobilu, přišla s radikální změnou. Od 1. listopadu 2021 už přes ni nebude možné manuálně investovat, tedy vybírat si komu přesně a kolik půjčíte. Aktivní zůstane od 1. listopadu pouze služba Zonky Rentiér.

Co je to Zonky Rentiér?

Na platformě Zonky bylo možné investovat buď skrze Zonky Investora, kdy jste si sami vybírali, komu a kolik chcete půjčit a také jaké riziko jste ochotní při půjčování podstoupit, anebo právě prostřednictvím služby Zonky Rentiér. Tu začalo Zonky provozovat před dvěma lety kvůli poptávce po jednodušším způsobu investování.

Rentiér funguje tak, že si zvolíte svou první investici, vložíte minimálně 10 000 korun a Zonky pak vaše peníze zhodnotí díky investicím do stovek nízkorizikových úvěrů. Očekávaný výnos činí dle společnosti 3,05 % p a. Celkově by tato služba měla být jednodušší než Investor a zároveň šetřit čas, protože peníze za vás automaticky rozinvestuje. Pravidelně pak bude sama buď reinvestovat výnosy, nebo vám bude přinášet pravidelnou rentu. Rozložením investic do několika stovek půjček se Zonky snaží zajistit stabilní portfolio s nízkým rizikem. Rentiér je bez vstupních poplatků.

Proč Zonky Investor končí?

Investiční platforma své rozhodnutí odůvodňuje tím, že už dál není efektivní udržovat vedle sebe dvě služby, které plní obdobnou funkci. A proč zůstává právě Rentiér? Zájem o Zonky Rentiéra dle vyjádření společnosti naprosto předčil její očekávání. Objem nových vkladů je v porovnání se Zonky Investorem v posledních měsících trojnásobný. Zonky se proto chce soustředit na další vylepšování Rentiéra a více se věnovat půjčkám. Pokud si chcete přečíst o úspěchu Rentiéra od Zonky více, přečtěte si náš článek.

Co bude se stávajícími investicemi v Zonky Investoru?

U stávajících manuálních investic se nic nemění. Pokud již tedy máte investice v Zonky Investoru, tak je můžete nechat dále běžet – peníze z půjček vám budou stále vypláceny a vy můžete realizovat s tím související výnosy. Zonky se o tyto investice bude starat stejně jako doposud.

Od 1. listopadu 2021 už ale nebude možné manuální investování na primárním i sekundárním tržišti. V souvislosti s tím také Zonky s uživateli služby Zonky Investor ukončí společnou rámcovou smlouvu. Podrobnosti o jejím ukončení vám platforma pošle předem. Ke stejnému datu také Zonky přestane poskytovat platební služby a nebude možné nahrávat peníze do vaší peněženky. Vybírat prostředky z peněženky budete moci pouze na vaše registrované číslo bankovního účtu.

Máte-li kolem zrušení Investora od Zonky další otázky, zkuste se podívat na web společnosti.

Jak hodnotíte tento krok Zonky z pozice investora?

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo