Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zonky sází už pouze na službu Zonky Rentiér

Publikováno
Zonky sází už pouze na službu Zonky Rentiér
Zdroj: Zonky.cz

Společnost Zonky, která nabízí investiční model, kdy můžete (skrze P2P půjčky) jednoduše půjčit libovolnou částku lidem, kteří si zrovna potřebuji půjčit třeba na koupi nového automobilu, přišla s radikální změnou. Od 1. listopadu 2021 už přes ni nebude možné manuálně investovat, tedy vybírat si komu přesně a kolik půjčíte. Aktivní zůstane od 1. listopadu pouze služba Zonky Rentiér.

Co je to Zonky Rentiér?

Na platformě Zonky bylo možné investovat buď skrze Zonky Investora, kdy jste si sami vybírali, komu a kolik chcete půjčit a také jaké riziko jste ochotní při půjčování podstoupit, anebo právě prostřednictvím služby Zonky Rentiér. Tu začalo Zonky provozovat před dvěma lety kvůli poptávce po jednodušším způsobu investování.

Rentiér funguje tak, že si zvolíte svou první investici, vložíte minimálně 10 000 korun a Zonky pak vaše peníze zhodnotí díky investicím do stovek nízkorizikových úvěrů. Očekávaný výnos činí dle společnosti 3,05 % p a. Celkově by tato služba měla být jednodušší než Investor a zároveň šetřit čas, protože peníze za vás automaticky rozinvestuje. Pravidelně pak bude sama buď reinvestovat výnosy, nebo vám bude přinášet pravidelnou rentu. Rozložením investic do několika stovek půjček se Zonky snaží zajistit stabilní portfolio s nízkým rizikem. Rentiér je bez vstupních poplatků.

Proč Zonky Investor končí?

Investiční platforma své rozhodnutí odůvodňuje tím, že už dál není efektivní udržovat vedle sebe dvě služby, které plní obdobnou funkci. A proč zůstává právě Rentiér? Zájem o Zonky Rentiéra dle vyjádření společnosti naprosto předčil její očekávání. Objem nových vkladů je v porovnání se Zonky Investorem v posledních měsících trojnásobný. Zonky se proto chce soustředit na další vylepšování Rentiéra a více se věnovat půjčkám. Pokud si chcete přečíst o úspěchu Rentiéra od Zonky více, přečtěte si náš článek.

Co bude se stávajícími investicemi v Zonky Investoru?

U stávajících manuálních investic se nic nemění. Pokud již tedy máte investice v Zonky Investoru, tak je můžete nechat dále běžet – peníze z půjček vám budou stále vypláceny a vy můžete realizovat s tím související výnosy. Zonky se o tyto investice bude starat stejně jako doposud.

Od 1. listopadu 2021 už ale nebude možné manuální investování na primárním i sekundárním tržišti. V souvislosti s tím také Zonky s uživateli služby Zonky Investor ukončí společnou rámcovou smlouvu. Podrobnosti o jejím ukončení vám platforma pošle předem. Ke stejnému datu také Zonky přestane poskytovat platební služby a nebude možné nahrávat peníze do vaší peněženky. Vybírat prostředky z peněženky budete moci pouze na vaše registrované číslo bankovního účtu.

Máte-li kolem zrušení Investora od Zonky další otázky, zkuste se podívat na web společnosti.

Jak hodnotíte tento krok Zonky z pozice investora?

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

K tématu financí jsem se dostala tak trochu oklikou. Studovat jsem se vydala bohemistiku na pražské „fildě“, což se světem financí nijak nesouvisí. Ekonomika mě ale bavila už na střední, a tak mi bylo trochu líto, že se jí nijak nevěnuji. Během mých studií ovšem přišla nabídka začít pracovat jako externí copywriter pro jednu banku. Neváhala jsem, prošla výběrovým řízením a začala se rozkoukávat ve světě finančních produktů. Díky této „praxi“ mám největší zkušenosti právě v oblasti finančních produktů a osobních financí. Postupně se ale snažím proniknout také do světa investování.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.