Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Ztrátové Zonky se v říjnu spojilo s Air Bank. Jak se změna dotkne jejich klientů?

Ztrátové Zonky se v říjnu spojilo s Air Bank. Jak se změna dotkne jejich klientů?

Ztrátové Zonky se v říjnu spojilo s Air Bank. Jak se změna dotkne jejich klientů?

O spojení Air Bank se Zonky se mluvilo již od srpna tohoto roku, kdy tuto skutečnost ohlásila skupina PPF, pod kterou obě společnosti spadají. V říjnu se pak Zonky stalo součástí Air Bank, od čehož vedení očekává vyšší zisky, ale i příval nových klientů.

Cílem PPF je především efektivita

Skupina PPF oznámila plánované spojení ztrátového Zonky s Air Bank již v srpnu tohoto roku. V návaznosti na to se 8. října společnost Benxy, pod kterou Zonky spadá, stala dceřinou společností Air Bank. PPF chce takto docílit ziskovosti obou společností, ale i přísunu nových klientů.

Klíčovými body má být především zvýšení efektivity a zaměření se na tuzemský trh. Zároveň by navíc klienti obou společností měli získat přístup jak ke službám Air Bank, tak i ke službám Zonky.

Zonky byl úspěšný startup, ale ztrátový business

Zonky se na trhu, v podobě nadějného startupu, objevila již v roce 2014, přičemž se na poli fintech průmyslu těšila úspěchu. Ten však nestačil k tomu, aby byla společnost schopná vytvářet dostatečné zisky.

Logo zonkyV návaznosti na to Zonky v roce 2018 vykázalo ztrátu 260 milionů korun a o rok později dalších 360 milionů korun. Naopak v případě Air Bank nemůže být o ztrátách řeč.

Už v prvním pololetí banka vykázala zisk ve výši 783 milionů korun a za celou dobu svého působení na trhu přilákala více jak 828 tisíc klientů.

Na druhou stranu si Zonky vytvořilo slušné základy do budoucna. Počet nových klientů v tomto roce vzrostl skoro o 57 % a objem úvěru o dalších 40 %. V současnosti společnost eviduje půjčky o hodnotě více jak 10 miliard korun.

Pro klienty obou společností se nic nemění

Jiří Humhal - ředitel Zonky
Jiří Humhal – ředitel Zonky

I přes propojení obou společností se však chystané změny nijak nedotknou jejich současných klientů. Všechny produkty a služby, které obě značky poskytují, by měly fungovat stejně jako doposud.

Jedinou oznámenou interní změnou tak bude odsunutí plánované expanze Zonky na zahraniční trh a utvoření nové obchodní divize. Ta by měla vzniknout za účelem koordinace aktivit dosavadní divize retailového bankovnictví a kontaktního centra Air Bank. Její řízení dostane na starost současný generální ředitel Zonky Jiří Humhal.

Pomůže ztrátovému Zonky spojení s Air Bank? Napište nám svůj názor do komentářů.

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo