Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Fenomén jménem Zonky – lidé si půjčili již 10 miliard korun

Publikováno
Fenomén jménem Zonky – lidé si půjčili již 10 miliard korun

Populární finančně-technologická společnost Zonky dosáhla v loňském roce důležitého milníku. K 18. prosinci 2019 si lidé na Zonky půjčili již 10 miliard korun. Meziročně služba zaznamenala obrovský 40% nárůst.

Pojďme se společně podívat na to, jak tato služba vlastně funguje a co stojí za jejím úspěchem.

Představení Zonky

Služba Zonky spadá do portfolia společnosti Benxy s.r.o., za kterou stojí nejvýznamnější česká investiční skupina PPF. Kromě půjček samotným žadatelům o úvěry nabízí také správu portfolia investorů, kteří tyto úvěry žadatelů financují.

Již od uvedení na trh se této společnosti podařilo změnit pohled na veřejné bankovní služby, přičemž mnohé bankovní instituce se fungováním Zonky přímo inspirovaly.

Kromě poskytování spotřebitelských úvěrůatraktivními úroky se tak službě daří kultivovat a inovovat český finanční trh.

Co stojí za úspěchem Zonky

Společnosti se již od začátku vyplácí striktně prozákaznický přístup, jehož středobodem je využití nejnovějších technologií, férové jednání a jednoduchý postup při vyřizování půjčky.

V poněkud zkostnatělém světě bankovních půjček působí služba jako svěží vítr a rychle si získala oblibu tisíců zákazníků.

Důkazem kvality služeb budiž ocenění Nejdůvěryhodnější značka v oblasti dodavatelů mimobankovních půjček, které Zonky získalo v roce 2019, stejně jako druhé místo v indexu odpovědného úvěrování, které v témže roce službě udělila nezisková organizace Člověk v tísni.

Lidé si půjčili již 10 miliard korun

Objem peněz půjčených na Zonky překonal ve druhé polovině loňského prosince 10 miliard korun, což vypovídá o rostoucím zájmu o alternativy k bankovním úvěrům.

Nejčastěji si lidé na Zonky půjčují na auto, vybavení domácnosti, rekonstrukci nebo refinancování úvěru, přičemž v průměru si lidé půjčí 145 000 korun.

Kromě celkového objemu půjčených finančních prostředků roste samozřejmě také počet samotných půjček, který se ke konci loňského roku blížil 70 000. Nové klienty lákají zejména nízké úroky, což potvrzuje i generální ředitel Zonky Pavel Novák:

Klienti se stále častěji rozhodují podle ceny. Proto se obracejí na nás, nabízíme nižší úrok než banky. Je to jeden z našich klíčových bodů, kterými kultivujeme finanční trh.

Úspěch Rentiéra

Kromě samotných půjček na Zonky hlásí úspěch také investiční produkt Rentiér, do kterého již lidé poslali více než 100 milionů korun.

Jedná se o úctyhodný výsledek, zejména když vezmeme-li v potaz, že ke spuštění produktu došlo teprve v listopadu loňského roku. V průměru tak lidé investovali více než 11 milionů korun týdně. Očekávat mohou poměrně solidní výnos ve výši 4,4 %.

Slovy generálního ředitele Zonky:

Prvních 100 milionů po dvou měsících fungování Rentiéra vnímáme jako významný úspěch. Lidé investují vyšší částky, což značí, že naší službě důvěřují. Průměrně k nám každý den pošlou milion a půl korun a tato částka roste.

Investiční produkt Rentiér v kostce

zonky logo

Rentiér vznikl jako reakce na proinvestiční náladu klientů Zonky. Nejvíce se hodí na dlouhodobý investiční horizont.

Charakterizuje ho stabilní výnos při relativně nízkém riziku. Finanční prostředky totiž putují do nízkorizikových spotřebitelských úvěrů, což zajišťuje jejich diverzifikaci.

Služba využívá speciálně vyvinutý algoritmus, který vloženou částku dle její výše rozloží do několika desítek až stovek úvěrů napříč celým portfoliem Zonky.

Riziko je tedy minimalizováno prostřednictvím vysoké diverzifikace a investoři tak mohou počítat také s optimálním zhodnocením.

Minimální výše vkladu musí dosahovat alespoň 50 000 korun, přičemž jeho horní hranice není (prozatím) nijak omezena. Rentu si klient může nechat poslat na účet, případně ji může znovu investovat.

Klienty jistě potěší také nulové vstupní poplatky a možnost rychlého přesunu investovaných prostředků na svůj běžný účet. Od hrubého výnosu se odečítají správní poplatky spolu s možnými rizikovými náklady.

Očekávaný čistý výnos se pohybuje kolem 4,4 %, nicméně samozřejmě není garantovaný a může podléhat dani z příjmu.

Budoucnost Zonky

Na úspěch na českém trhu by společnost ráda navázala i na trzích mezinárodních. Expanduje proto na další trhy v rámci Evropské Unie, kde působí pod značkou Benxy.

Hledáte-li dlouhodobý investiční produkt se solidním výnosem, nízkou mírou rizika a vysokou diverzitou investice, Rentiér od Zonky zcela určitě stojí za pozornost.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Ahoj! Jmenuji se Bogdan Heinz a finanční trhy mě nepřestávají fascinovat již od roku 2017. Mezi mé hlavní oblasti zájmu zde patří Forex a dlouhodobé investování do akcií. Aktuálně také pozvolna expanduji do světa opcí.

Na světě investic mě uchvátil zejména příslib finanční nezávislosti spolu s rozmanitostí a také velkou dávkou nepředvídatelnosti, kdy si úspěch musíte opravdu zasloužit. Troufám si tvrdit, že pokud dokážete správně pochopit tržní zákonitosti, úplnou finanční svobodu budete mít na dosah ruky.

Redaktorská činnost pro Finex mi umožňuje realizovat hned dva koníčky – kromě již zmíněného zájmu o trhy také mou odvěkou lásku ke psaní.

V rámci tvorby mám možnost růst, získávat nové znalosti a tyto znalosti pak předávat dál, což je nejdůležitější. Svou příslovečnou trochou do mlýna bych takto chtěl přispět k vybudování nejčtenějšího a nejkvalitnějšího finančního magazínu v našich končinách.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎