Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zmeškali jste nákup akcií Nvidia? Zde jsou alternativy s ještě větším potenciálem

Diverzifikace by měla být promyšlená i v rámci investic do jednoho sektoru. V tomto článku se seznámíme s akciemi, kterou mohou hravě předčit výkonnost akcií Nvidia.

Publikováno
Zmeškali jste nákup akcií Nvidia? Zde jsou alternativy s ještě větším potenciálem
Zdroj: depositphotos.com

Investoři se vždy snaží nakoupit za nejnižší možnou cenu a prodat za cenu nejvyšší. Co si budeme ovšem povídat, pořídit akcie Nvidia za nízkou cenu již nejspíš nebude možné.

Tato společnost ovšem není jediná, která využívá AI boomu. V tomto článku se podivíme na dva konkurenty společnosti Nvidia, které možná nabídnou investorům mnohem vyšší zhodnocení.

Korelační graf akcií Nvidia, AMD a Super Micro Computer

Aktuální cena
Změna
Nvidia / NVDA
Načítání
Načítání
Načítání
AMD / AMD
Načítání
Načítání
Načítání
Super Micro Computer / SMCI
Načítání
Načítání
Načítání

Zkušený investoři se jistě již setkali s pojmem diverzifikace, jejímž cílem je rozdělit riziko do více společností. V rámci jednoho segmentu je diverzifikace poněkud složitější, ale i tak je dobré ji mít na paměti. Proto se nyní pojďme podívat na alternativy k akciím Nvidia.

Například společnost AMD je v investičních kruzích skloňována jako největší konkurent Nvidie. Tato společnost vyvinula čipy GPU MI300 navržené tak, aby konkurovaly čipům Nvidia H100, které slouží jako infrastruktura pro AI. Společnost očekává tržby z prodeje těchto čipů v roce 2024 okolo 2 miliard dolarů.

Info

AMD také očekává růst trhu s čipy ze současných 45 miliard dolarů na 400 miliard dolarů, a to do roku 2027.

Akcie společnosti Super Micro Computer již nepatří k nejlevnějším, ale potenciál této společnosti spočívá v orientace především na spotřebitelský segment, což není cílová skupina například společnosti Nvidia.

Super Micro Computer tedy může stát na počátků komerčního používání čipů umělé inteligence v domácích počítačích, nebo chytrých spotřebičích.

Advanced Micro Devices (AMD)

Akcie AMD rovněž využily příležitost ohledně AI boomu a výrazně v posledních měsících posilují. Dokonce se jim podařilo prorazit své historické maximum z roku 2021. Průraz cenového maxima je sice zajímavý ukazatel, ale jedná se o velmi rizikový přístup na těchto cenách akcie nakupovat.

Může totiž dojít k tzv. falešnému breakoutu, kdy trh sice maximum v jedné svíčce prorazí, ale v té následující cena opět klesne. V únoru trh prozatím nevytvořil vyšší cenové maximum, což může značit právě tuto situaci.

Do společnosti AMD investují ze 70 % institucionální investoři a z 29 % spekulanti. Zbytek investorů tvoří insiders.

Co se týče fundamentální analýzy, společnost AMD vykázala meziroční pokles tržeb o 3,9 %.

Nicméně pro rok 2024 se opět očekává jejich růst, a to na hodnotu 25,8 miliard dolarů. Rok 2025 by měl být z pohledu tržeb ještě pozitivnější, očekává se totiž jejich růst k hodnotě 32,4 miliard dolarů. AMD nevyplácí dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti AMD
Měsíční akciový graf společnosti AMD

Super Micro Computer

Z pohledu technické analýzy toho na tomto grafu příliš není. Trh vytvořil pouze jednu výraznější supportní zónu, která je ovšem velmi vzdálená od aktuální ceny.

V tomto případě lze pouze komentovat to, že nákupy akcií na jejich cenových maximech jsou velmi rizikové, protože se může jednat o nákup za tu nejvyšší cenu. Strategičtější je si počkat na technickou korekci a tam případně investici začít budovat.

Růst akcií Super Micro Computer není náhodný. Je totiž doprovázen růstem tržeb, které si v meziročním měřítku polepšily o 39,2 %.

Společnost přitom očekává ještě výraznější skoky a pro rok 2024 predikují tržby o hodnotě 14,5 miliardy dolarů a v roce 2025 dokonce 19,3 miliardy dolarů.

V případě této společnosti tvoří insiders větší podíl investorů, a to 15 %. Dále do akcií investují ze 67 % institucionální investoři a z 18 % spekulanti. Super Micro Computer nevyplácí dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Super Micro Computer
Měsíční akciový graf společnosti Super Micro Computer

Závěr

Polovodičové společnosti i v novém roce těží z technologického pokroku, který v loňském roce odstartovala společnosti Nvidia.

Investoři by se ale měli zamyslet nad diverzifikací a vše nesázet pouze na jednu společnost. V tomto článku jsme si proto představili dvě akcie, které rovněž výrazně rostou.

Společnosti AMD a Super Micro Computer očekávají skokové nárůsty tržeb, což může značit další rally v polovodičovém segmentu.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
3
3

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎