Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zlato opět láká investory, nové šestileté maximum je jen začátek!

Publikováno
Zlato opět láká investory, nové šestileté maximum je jen začátek!
Zdroj: depositphotos.com

Po zajímavém růstu, který začal v květnu letošního roku, se cena zlata dostala až na šestileté maximum. Rozrůstající obchodní konflikt mezi Spojenými státy a Čínou tlačí cenu zlata vzhůru takřka raketovým tempem a my se na to podíváme pěkně zblízka.

Proč se tomu tak stalo, a jaký lze očekávat další vývoj zlata v horizontu několika nadcházejících měsíců let vám prozradíme v tomto článku.

Vývoj ceny zlata za 6 let
Vývoj ceny zlata za 6 let, zdroj: XTB

Proč cena zlata roste a bude růst ještě i několik nadcházejících let?

Nárůst ceny zlata obecně vyvolává nejistá politická i ekonomická situace, jak se můžete přesvědčit v našem článku o zlatě. Podle řady indikátorů jsme před hospodářskou recesí, navíc ani IT trhu, který se jinak považuje za jeden z bezpečnějších, se příliš nedaří.

Na ceně zlata se značně podepisuje i americký prezident Donald Trump. USA od 1. záři zavádí 10% clo na řadu zboží z Číny, jehož dovoz dosahuje výše okolo 300 miliard dolarů (to odpovídá přibližně 7 bilionům korun). Čína se proti tomu snaží bránit oslabováním domácí měny. Čínský jüan je tlačen až na minimum posledních 10 let. Aktuální politické hašteření vůbec nepomáhá mezinárodnímu obchodu.

Od rizikových instrumentů se investoři odklání k bezpečí v podobě zlata

Není divu, že se investorům v takových nejistých dobách nechce příliš investovat do rizikových aktiv, jako mohou být například akcie. U řady akcií se předpokládá citelný propad kvůli kombinace zmiňované obchodní války a hospodářské recese. Naopak se investoři ubírají k jistějším instrumentům, jako zlato. Právě zlato je považováno za bezpečnou investici a uchovatele hodnoty v období nejistoty. Navíc lze zlato využít jako šikovný nástroj diverzifikace portfolia.

Investice do zlata nyní nabízí nejen bezpečí, ale umožňuje také zajímavě zhodnotit investované prostředky

Dvě výhody zlata už máme a hned přidáme třetí – potenciál zajímavého zhodnocení. Podle řady předpokladů cena zlata ještě poroste a mohla by dosáhnout více než 40 tisíc korun za trojskou unci. Podle U. S. Global Investors by cena jen do listopadu či prosince letošního roku měla dosáhnout 1 550 až 1 600 dolarů za unci.

Jen od začátku května tohoto roku se jeho cena zvýšila o téměř 20 %, jak můžete vidět na grafu cenu zlata za trojskou unci níže.

Vývoj ceny zlata od května 2019
Vývoj ceny zlata od května 2019

 

Není otázkou, jestli zlato ještě poroste, ale jak dlouho a na jakou výši se dostane. Jak to vidíte vy, co jste do zlata již zainvestovali, jaký bude vývoj ceny zlata podle vás? Věříte, že obchodní válka Ameriky s Čínou v kombinaci s hospodářskou krizí dokáže tlačit cenu zlata ještě výše? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Vystudovaný ekonom s vášnivým zájmem o pasivní investování a americké akcie. Zkušenosti nabyté ve finančním sektoru využívá pro vytváření stabilních investičních portfolií. Jeho cílem je dosáhnout finanční svobody prostřednictvím dlouhodobého investičního přístupu. Fanoušek hnutí FIRE a Roberta Kiyosakiho.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎