Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Golden Gate
Recenze Golden Gate – Spoření, zlato, stříbro, poplatky a zkušenosti!
Logo Golden Gate
Golden Gate
Logo Golden Gate

Recenze Golden Gate – Spoření, zlato, stříbro, poplatky a zkušenosti!

Poslední aktualizace recenze 22. 3. 2024 | Mgr. Bogdan Heinz
Hodnocení Finex.cz
97 %

Golden Gate, a.s. je česká firma, která svým klientům nabízí dlouhodobé spoření a investice do drahých kovů. Společnost byla založena již v roce 2011 a členy vedení jsou Libor Brůna, Tomáš Míča, Martin Kupka, Hana Bambuleová a Pavel Kupka.

Cílem zakladatelů Golden Gate bylo vytvoření firmy, která by zájemcům z řad široké investorské veřejnosti nabídla přístup na trh se drahými kovy, a to jak ve formě bezprostředního prodeje investičních kovů do vlastní úschovy, tak dlouhodobého spoření.

Společnost Golden Gate se v neposlední řadě zabývá také osvětou, pořádá velké množství přednášek, snaží se šířit povědomí o smyslu investování do drahých kovů a učí lidi vnímat souvislosti mezi různými typy investičních aktiv a ekonomickými cykly.

Obsah recenze Golden Gate

Co Golden Gate nabízí?

Pilíře produktové nabídky Golden Gate tvoří tři investiční kovy – zlato, stříbro a platina.

Ke všem komoditám lze na webových stránkách prodejce dohledat spoustu informací spolu se seznamem důvodů, proč je investice do nich dlouhodobě výhodná.

V rámci investování do drahých kovů máte u Golden Gate na výběr ze dvou způsobů, o nichž si povíme v další části této recenze.

Kromě drahých kovů nabízí společnost také řadu informačních materiálů ve formě článků, přednášek, prezentací a videí, jež lze dohledat na její facebookových stránkách, YouTube, na blogu nebo v tuzemských online i tištěných médiích.

Klienti mohou počítat také se širokou paletou nadstandardních služeb souvisejících jak s vývojem kolem samotných investičních aktiv, tak s klientským pohodlím.

Investiční stříbro
Investiční stříbro

A) Koupě investiční cihly nebo slitku

V tomto ohledu se firma nijak neodlišuje od ostatních prodejců drahých kovů. Portfolio společnosti zahrnuje stříbrné, zlaté a platinové mince a slitky, jejichž cena se odvíjí od váhy produktu a současné tržní hodnoty komodity.

V době psaní recenze bylo na stránkách Golden Gate k dispozici 45 zlatých, 133 stříbrných a 2 platinové produkty, z nichž si mohli vybrat jak drobní investoři, tak obchodníci disponující velkým kapitálem.

Náhled na několik z nabízených produktů - zlaté slitky
Náhled na několik z nabízených produktů u Golden Gate – zlaté slitky

Golden Gate se také pyšní tím, že své produkty odebírá výhradně od věhlasných světových sléváren a zcela napřímo, tedy bez účasti prostředníků.

Všechny tyto slévárny splňují přísné mezinárodní standardy a mohou používat označení Good Delivery, jež označuje slitky té nejvyšší kvality.

Mezi dodavatele Golden Gate patří např. americký výrobce Scottsdale Mint, švýcarští Valcambi Suisse, Argor Heraeus, PAMP nebo společnost Perth Mint z Austrálie.

Zakoupené kovy si můžete za poplatek uschovat u samotné společnosti, nebo si je nechat poslat domů či osobně vyzvednout.

V rámci dopravy máte k dispozici řadu možností, a to od klasické dobírky poštou až po dopravu bezpečnostní agenturou v případě větších investic.

 • Je nutné zmínit, že co se týče cen přímo prodávaných drahých kovů, patří Golden Gate mezi ty dražší společnosti.
 • To je však do jisté míry vyváženo garantovaným zpětným odkupem, který GoldenGate nabízí.

B) Dlouhodobé spoření – Komoditní účet

Druhým způsobem, jak s Golden Gate investovat do drahých kovů, je tzv. Komoditní účet.

Jedná se o v našich končinách zcela unikátní produkt, který funguje na bázi dlouhodobého spoření a umožňuje investovat do všech třech zmíněných drahých kovů takříkajíc pod jednou střechou.

Recenze komoditní účet u Golden Gate
Komoditní účet u Golden Gate

Zdroj: depositphotos.com

spoření

Tento druh hpoření lze sjednat již od 500 korun měsíčně, přičemž jej lze v libovolné chvíli pozastavit nebo si naspořené prostředky vybrat zpět.

Poměr, v jakém chce klient držet zlato, stříbro a platinu, záleží jen na něm, což mu umožňuje plynule se přizpůsobovat situaci na trzích a dosáhnout vyšší diverzifikace.

Při zakládání komoditního účtu si zvolíte, jakou částku chcete naspořit, a jaká bude výše měsíční platby.

Ihned po připsání každé platby (ať už pravidelné nebo nepravidelné) vám budou zakoupeny kovy v požadovaném poměru. Během spoření si pak úspěšně “dospořené” produkty budete moci průběžně odebírat.

Navzdory menším částkám je možné spořit i do větších slitků, díky čemuž je nákup výhodnější než v případě investice do slitku nebo mince s nižší gramáží.

Příklad spoření s komoditním účtem:
– Nastavená měsíční platba: 1000 Kč
– Nastavené spoření do 1oz zlatých slitků

V případě, že zlatý slitek stojí 40 000 Kč a jeho cena se nemění, byste na jeden takový měli naspořit za 40 měsíců. Po této době si celý takový slitek můžete u GoldenGate vyzvednout.

Jednoduše se na vašem komoditním účtě každý měsíc po připsání platby objeví 2,5 % tohoto slitku.

Protože se ale cena zlata neustále hýbe nahoru a dolů, reálně se bude připisovaná částka vždy trochu lišit. Jednou se Vám třeba připíšou 3 % a jindy zase pouze 2 %.

zlaté slitky

V rámci klientské zóny máte k dispozici informační systém vyznačující se uživatelsky přívětivým rozhraním, s nimž budete mít o stavu svých investic úplný přehled.

Dle Golden Gate za výhody dlouhodobého spoření prostřednictvím Komoditního účtu platí následující:

 • Výhodná a cenově dostupná investice
 • Nízká startovací částka
 • Bonusy pro pravidelně spořící klienty
 • Transparentnost a jednoduchost
 • Přerušení spoření bez sankcí
 • Libovolně nastavitelný poměr mezi zlatem, stříbrem a platinou
 • Dlouhodobá ochrana úspor před znehodnocením

V rámci Komoditního účtu může klient investovat do zlatých slitků a mincí různých velikostí a gramáží, stejně jako do slitků stříbrných a v neposlední řadě platinových.

C) Kvalitní informační a vzdělávací materiály

platina cihly

V rámci realizace jedné ze svých vizí, kterou je šíření osvěty o drahých kovech a investování obecně mezi širokou veřejností, nabízí Golden Gate zcela zdarma pestrou paletu informačních a vzdělávacích materiálů.

Zájemci si mohou přečíst nejrůznější články např. o emisích nových mincí, investování do různých aktiv, tržních vyhlídkách i vyhlídkách samotné společnosti nebo třeba rozhovory s významnými osobnostmi z oboru.

Tyto informace pak lze dohledat na FB stránkách společnosti, blogu, v pravidelně vydávaném Golden Gate Magazínu nebo na Youtube kanále, kde naleznete také zajímavé přednášky na nejrůznější témata ze světa investování a trhů obecně.

V neposlední řadě zajišťuje Golden Gate překlady zahraničních materiálů souvisejících s investováním do drahých kovů spolu z nejrůznějšími analýzami a komentáři, jež pravidelně vycházejí v českých médiích.

D) Nadstandardní služby pro klienty

stříbrné slitky

Ať už si u společnosti zakoupíte jednorázově nějaký investiční slitek nebo investujete pravidelně prostřednictvím Komoditního účtu, získáte přístup k několika zajímavým službám.

V prvé řadě vás Golden Gate upozorní na skutečnost, že se na trhu objevila korekce a že se otevřela možnost výhodnějšího nákupu zlata, stříbra nebo platiny.

Firma nabízí také online výkup, kdy v případě potřeby můžete rychle odprodat zakoupené a u firmy uskladněné kovy, ale i aktiva, do kterých “pouze” spoříte.

Investované peníze se vám do druhého dne vrátí na účet.

Dále si v klientské zóně můžete nastavit cenové hladiny, po jejichž překročení vám platforma zašle upozornění.

Díky tomu můžete flexibilně reagovat na nastalou tržní situaci bez nutnosti sledování grafů hodinu po hodině.

Svým klientům pak Golden Gate nabízí dle svých slov nadstandardní službu ve formě přístupu k týdenním zprávám s přehledem trhů za uplynulý měsíc. Přístup získáte, pokud jste klientem s aktivním komoditním účtem nebo pokud jste v minulosti provedli jednorázový nákup za alespoň 100 000 Kč. Tento limit je nastaven proto, aby někdo nekoupil 1 drobnou minci a doživotně “zdarma” nevyužíval informační servis.

slitky investiční

Mezi zajímavé služby se řadí i osobní odběr objednaných investičních produktů na jednom z odběrových míst v Česku nebo na Slovensku, stejně jako specializované poradenství při dodávkách kovů a možnost převozu větších objednávek bezpečnostní agenturou.

Klienti Golden Gate mají k dispozici také časově neomezenou úschovu zakoupených produktů, které si mohou kdykoliv vyzvednout nebo odprodat zpět společnosti.

Poplatky, limity a podmínky u Golden Gate

investiční slitky velké množství

Co se týče poplatků a podmínek u Komoditního účtu, v rámci aktivace spoření je nutné uhradit tzv. startovací platbu, kterou lze zaplatit ihned nebo postupně v rámci jednotlivých měsíčních plateb.

Výhodou je, že tuto startovací platbu v případě aktivního využívání komoditního účtu budete postupně získávat zpět, a to ve formě bonusových gramů nebo kreditů, za které si budete moci pořídit např. investiční mince.

Správa a vedení takového účtu jsou zcela zdarma. Spoření lze také v libovolné chvíli pozastavit, což navíc nepovede ke zrušení smlouvy.

V rámci Komoditního účtu máte také velkou flexibilitu v tom, jak je se spořenými částkami nakládáno.

Spolu s již zmiňovaným libovolně rozložitelným poměrem mezi zlatem, stříbrem a platinou si můžete libovolně upravovat výši splátek nebo posílat jednorázově vyšší platby, což vám urychlí dosažení cíle spoření.

Vše je zcela bez poplatků a s jedinou podmínkou – výše měsíční výše splátky musí dosahovat minimálně 500 korun.

S tím, jak bude naspořená částka růst, si budete moci průběžně odnášet “dospořené” investiční produkty.

Výhodnější je zde postupné investování do větších slitků, výrazně to totiž sníží výslednou cenu v poměru na jeden gram komodity.

Proč zrovna Golden Gate?

Hledáte-li způsob, jak investovat do drahých kovů a diverzifikovat své investiční portfolio, nabídku firmy Golden Gate byste neměli nechat bez povšimnutí.

zlaté slitky investiční cihly

Kromě klasického e-shopu s investičními slitky, mincemi a cihlami zde máte k dispozici i unikátní spořící produkt, tzv. Komoditní účet, kde průběžně investujete do zlata, stříbra a platiny.

Tato služba funguje podobně jako klasické spoření, kdy máte nastavenou cílovou částku a průběžně zasíláte platby.

Po “dospoření” konkrétní částky/investičního produktu s nimi můžete naložit jakkoliv se vám zlíbí.

Dle zkušeností zákazníků se firma Golden Gate vyznačuje vstřícným přístupem, svých klientů si váží a poskytuje jim dostatek přehledných a spolehlivých informací.

Firma je řízena zkušeným představenstvem s transparentní historií působnosti, jež se v tomto oboru pohybuje již dlouhou dobu.

investiční slitky číslo milion zlato

Oproti konkurenci se tato ryze česká akciová společnost odlišuje právě nabízeným Komoditním účtem, jež zpřístupňuje investování do drahých kovů širší veřejnosti a za rozumnou cenu.

A jak to s investováním do drahých kovů máte vy?

Zkušenosti klientů Golden Gate

Obecně vzato si klienti Golden Gate pochvalují profesionální a důvěryhodný přístup, kde si společnost každého ze svých zákazníků patřičně váží.

Spousta z nich oceňuje také kvalitu poradenství a dostupných vzdělávacích materiálů souvisejících s drahými kovy a investováním obecně.

Firma se může pyšnit poměrně vysokými hodnoceními. Navíc se zdá, že za dobu její existence na ní neulpěl žádný výrazný skandál.

zlaté slitky golden gate

Údajný rychlý zpětný odkup dle zkušeností klientů opravdu funguje a je některými považován za velkou výhodu oproti klasickým spořícím produktům.

Některé z online diskusí ke Golden Gate sklouzávají k tématu, zdali je vůbec bezpečné investovat do drahých kovů, jež má v úschově někdo jiný.

K tomu však nikdo nikoho nenutí – nabízené produkty si můžete nechat poslat na vlastní adresu a uskladnit si je dle vlastního uvážení.

Někteří potenciální zájemci se pozastavují také nad smyslem investování do drahých kovů obecně, ale to už na individuálním rozhodnutí každého investora.

Máte s touto firmou již nějaké zkušenosti? Anebo dlouhodobému investování do drahých kovů nevěříte a upřednostňujete jiné, “tradičnější” formy investování?

Povězte nám o tom v komentářích pod článkem.

Více informací o Golden Gate

Jméno firmyGolden Gate
Sekundární trh
Základní informace o brokerovi
V češtině?
Sídlo brokeraPraha, Česká republika
Důležité informace pro investora
Možnost obchodovatZlato, stříbro, platina
Dohled ČNB
Demo účet
Minimální vklad500 Kč/měs
W-8BEN formulář
Pojištění vkladů
V češtině
V češtině
Výplaty odměn
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Rozšíření do prohlížeče
Zákaznická podpora
Internetové peněženky
Ohodnoťte společnost Golden Gate
20
7

Autor

Ahoj! Jmenuji se Bogdan Heinz a finanční trhy mě nepřestávají fascinovat již od roku 2017. Mezi mé hlavní oblasti zájmu zde patří Forex a dlouhodobé investování do akcií. Aktuálně také pozvolna expanduji do světa opcí.

Na světě investic mě uchvátil zejména příslib finanční nezávislosti spolu s rozmanitostí a také velkou dávkou nepředvídatelnosti, kdy si úspěch musíte opravdu zasloužit. Troufám si tvrdit, že pokud dokážete správně pochopit tržní zákonitosti, úplnou finanční svobodu budete mít na dosah ruky.

Redaktorská činnost pro Finex mi umožňuje realizovat hned dva koníčky – kromě již zmíněného zájmu o trhy také mou odvěkou lásku ke psaní.

V rámci tvorby mám možnost růst, získávat nové znalosti a tyto znalosti pak předávat dál, což je nejdůležitější. Svou příslovečnou trochou do mlýna bych takto chtěl přispět k vybudování nejčtenějšího a nejkvalitnějšího finančního magazínu v našich končinách.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (9 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Pavel

Spoluzakladatel firmy vydal knížku – jak je čestný pravdomluvný, dělá osvětu v investování do zlata,… Ale investiční zlato nabízí absolutně nejdráže, viz porovnání s 10 nejznámějšími obchody. Své zákazníky bere na hůl až o 10 % oproti konkurenci. Nedoporučuji

JP

Dobrý den,
jak jsou finance zabezpečeny? Musíte ke svému podnikání mít nějaké “povolení” jako mají například banky? Je nějak zaručeno, že zítra se nesbalíte i s penězi? Kdo na vás dohlíží?

Redakce Finex

Dobrý den, JP, při každém nákupu se klient GG stává vlastníkem daného kovu, čili ihned může mít kov fyzicky u sebe – stačí se domluvit na převzetí. GoldenGate svým klientům doporučuje zakoupené slitky co nejdříve přebírat a mít je tak pod vlastní kontrolou. Co se týče slitků, na které si klient v rámci svého účtu spoří, ale ještě nemá “dost na 1 slitek”: pravidelně je notářem ověřováno, že zlato či stříbro je skutečně v trezorech uloženo a až si dostatek naspoří, může si ho vyzvednout. O tom je vždy vyhotovena zpráva, která je veřejně dostupná, např. v rámci výroční zprávy, která transparentně vysvětluje hospodaření společnosti každý rok. Pokud klient má zájem, může si ale u GoldenGate zřídit i nebankovní úschovu kovů, za zákonem daných dohlížejících podmínek.

Klient by si obecně při nákupu drahých kovů měl zvolit společnost, která je transparentní, stabilní, má průhledné vlastnictví, je kapitálově silná, jejíž hospodaření lze ověřit na justici na publikovaných výročních zprávách… (ne malou s.r.o. společnost bez historie). Golden Gate CZ má dle dostupných informací dnes celkovou výši cílových spořících částek 39 692 811 953 Kč, 37 tis.+ otevřených účtů, na trhu již 10 let a po celé ČR má 43 poboček. Z toho vyplývá poměrně vysoká důvěra jejích klientů..

Sandra Bornová

Chtěla jsem se zeptat, jestli nevadí, kdybych posílala měsíční platbu z účtu, k němuž mám dispoziční právo. Nebo je nutné mít vedený účet na své jméno? A druhý dotaz, kolik činí startovací poplatek? To jste neuvedli.

Redakce Finex

Dobrý den, komoditní účet můžete založit na sebe nebo na kohokoli (rodina, přátele). Posílat platby můžete i z jiného účtu. Čili do založeného komoditního účtu, kromě jména a ostatních údajů, uvedete č. účtu a banku, ale platby můžete posílat z jiného. To však neplatí u BTC účtu, kde je nutné posílat platby pouze z vlastního účtu.

Co se týče druhého dotazu, tak startovací platba závisí na zvolené cílové částce a může být uhrazena najednou nebo průběžně:

 • Najednou: např. u cílové částky 1 mil. = 3% = 30 000 Kč, další platby jdou již v plné výši na nákup kovů.
 • Průběžně: znamená, že po založení spoření uhradíte 1 % ze zvolené cílové částky a následně se z každé platby odečte procento dle zvolené cílové částky až do doby uhrazení celé výše startovací platby. Např.: u cílové částky 1 mil. Kč uhradíte na začátku 1 % = 10 000 Kč a následně budou z každé platby použita 3 %, na nakup kovu.

Startovací platba nahrazuje dosavadní vstupní poplatek. Za startovací platbu nakupujete kredity, které můžete následně využít k nákupu dalších produktů. Počáteční investice do spoření se tímto, při dospoření celé cílové částky, v plné výši vrací.

Gabriela

Dobrý den, já mám zkušenost s GoldenGate krátce a už mám poměrně hodně pochybností. Ceny mají příliš vysoké, odpovědi na dotazy neuspokojivé (řekla bych účelové) pro zvídavější klienty a bude nejspíše i problém vůbec se dostat k nějakému jednání, protože se zkrátka nedovoláte. Tak mi držte palce. Doufám, že to s nimi dořeším bez nutnosti právníků.

Tomáš Plašil

Dobrý den a mohu se zeptat co se Vám přihodilo?

Mgr. Renata Kačiová

Dobrý deň,
oslovila ma Vaša investičná spoločnosť -Golden Gate, ktorá ponúka investície do zlata, striebra a platiny.
Moje kľúčové otázky sú:
1. ,,Ak sa rozhodnem investovať do Vašej spoločnosti, môžem investovať v eurách?”
2.,, Poplatok za registráciu a vedenie je 500 českých korún. V prepočte na eurá je to približne do 20 euro?”
3. ,, Aká je minimálna suma, ktorú je nutné investovať?
4.,,Je možné mesačne si vyberať, alebo preposlať zisk na svoj bežný bankový účet? Alebo je to dlhodobá investícia.? Pričom by som počiatočnú investíciu vždy nechala na nákup ďalších drahých kovov.
Ďakujem za spätnú väzbu

Redakce Finex

Dobrý den, účet u GoldenGate je samozřejmě možné vést i v měnách EUR a USD. Za registraci klienta a otevření klientské zóny žádný poplatek není, jen otevření komoditního účtu je spojeno se startovací platbou (1-6 % z cílové částky, podle individuálních potřeb a záměrů klienta), přičemž 500 Kč je minimální doporučený pravidelný nákup – pouze doporučení, aby vůbec stálo za to se o investici zajímat. Klient ale nemá žádnou povinnost investovat, výši i frekvenci nákupů si řídí sám. Pro každého klienta vytváří GoldenGate pouze doporučení, a to podle jeho záměrů, podle podílu zlata/stříbra v portfoliu, velikosti nakupovaných slitků atd., ale do ničeho není nucen. A jako poslední odpověď: zakoupené slitky je možné kdykoliv odprodat, a to i postupně (v případě, že vlastníte “rozspořený” slitek), peníze za výkup odchází na účet klienta okamžitě (resp. do druhého dne od výkupu).

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎