Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zasáhne Bidenova daňová bomba americké podniky a vaše investice?

Předseda Fedu bude hned dvakrát vypovídat před americkým Kongresem. Prezident Joe Biden přednese projev o stavu Unie. Budou zveřejněny zprávy o zaměstnanosti a další várka výsledků firem.

Publikováno
Zasáhne Bidenova daňová bomba americké podniky a vaše investice?
Zdroj: depositphotos.com

Jerome Powell, předseda Federálního rezervního systému, má před Kongresem vystoupit ve dvou po sobě následujících dnech. Nejprve bude ve středu vypovídat před výborem Sněmovny reprezentantů a ve čtvrtek bude následovat zasedání před bankovním výborem Senátu.

Tato vystoupení jsou součástí výroční zprávy Fedu pro Kongres, kde by měl Powell odpovídat na otázky týkající se vývoje inflace, pohybu úrokových sazeb a celkového stavu ekonomiky.

Souběžně s tím má ve čtvrtek prezident Biden přednést svůj projev o stavu Unie.

Očekává se, že se projev bude týkat hospodářské politiky, včetně návrhů na zvýšení daní pro podniky a bohaté a snahy o snížení cen léků na předpis a nákladů na zdravotní pojištění.

Rovněž se předpokládá, že Biden bude diskutovat o ekonomickém dopadu zákona známého jako CHIPS, který staví rámec pro investice ve výši 250 miliard dolarů do polovodičů a jejich výzkumu a vývoje.

Trh práce

Co se týče ekonomických údajů, Úřad pro statistiku práce má v pátek zveřejnit únorovou zprávu o pracovních místech. Ta navazuje na nečekaně silnou lednovou zprávu, v níž americká ekonomika vytvořila 353 000 pracovních míst, čímž překonala odhady.

Mezi některými ekonomy však panují obavy, že silný růst počtu pracovních míst by mohl přispět k přetrvávajícím inflačním tlakům.

Středa potom přinese nejnovější zprávu JOLTS (jobs openings and labor turnover survey), tedy zprávu amerického ministerstva práce, která počítá volná pracovní místa a odchody, včetně počtu pracovníků, kteří dobrovolně ukončili pracovní poměr.

Výsledková sezóna

V průběhu výsledkové sezóny budou investoři také pozorně sledovat řadu zpráv o hospodářských výsledcích významných maloobchodních a technologických společností.

V úterý budou své hospodářské výsledky reportovat maloobchodní giganti Target, Ross Stores a Nordstrom, ve středu pak Abercrombie & Fitch. Ve čtvrtek své finanční výsledky představí společnosti Costco a Victoria’s Secret.

Nejvíce očekávána je úterní zpráva společnosti CrowdStrike, která již dříve zvýšila svůj celoroční hospodářský výhled.

Společnost Marvell Technology, známá svými síťovými čipy, bude reportovat výsledky ve čtvrtek, přičemž společnost již dříve uvedla, že poptávka po jejích produktech s umělou inteligencí by mohla zvýšit tržby v druhé polovině roku.

Ve čtvrtek má reportovat výsledky hospodaření také výrobce čipů Broadcom.

Další pozoruhodná zpráva přijde od společnosti Kroger, protože vedení tohoto potravinářského řetězce možná poskytne aktuální informace o navrhované akvizici společnosti Albertsons a bude se zabývat nedávnými kroky Federální obchodní komise, která fúzi zablokovala.

Pondělí Výsledky GitLab; Projev prezidenta filadelfského Fedu Toma Harkera
Úterý Výsledky CrowdStrike, Target, Ross Stores, Nordstrom
Středa Zpráva ADP, Předseda Fedu Jerome Powell vypovídá před sněmovním výborem, Volná pracovní místa za leden; Výsledky Campbell Soup, Abercrombie & Fitch
Čtvrtek Předseda Fedu Jerome Powell vypovídá před senátním výborem, projev prezidenta Bidena o stavu Unie, počáteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti; Výsledky Broadcom, Costco, Kroger, Marvel Technollogy, Victoria’s Secret
Pátek Zpráva o mzdách v USA (únor)

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎