Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zásadní rozhodnutí: Colt CZ kupuje českého výrobce munice za téměř 8 miliard korun!

Akvizicí Sellier & Bellot Colt CZ vstupuje do nové éry svého podnikání. Společnost investuje 7,8 miliardy korun.

Publikováno
Zásadní rozhodnutí: Colt CZ kupuje českého výrobce munice za téměř 8 miliard korun!
Zdroj: abcnews.go.com

Společnost Colt CZ, renomovaný výrobce střelných zbraní, rozšiřuje své působení v oblasti střeliva, když za cenu 350 milionů dolarů (7,8 miliardy korun) kupuje českého výrobce munice Sellier & Bellot.

Colt CZ v rámci transakce, která by měla být dokončena v první polovině příštího roku koupí 100% podíl ve společnosti Sellier & Bellot od brazilské firmy CBC, která Sellier & Bellot vlastní od roku 2009.

Akvizice bude financována kombinací stávajících hotovostních zdrojů společnosti Colt CZ a dluhového financování, přičemž Colt CZ vydá nové akcie.

Společnost CBC se na oplátku stane významným akcionářem společnosti Colt CZ s předpokládaným vlastnickým podílem mezi 27 % a 28 % (v závislosti na auditovaných finančních výsledcích obou společností za letošní rok).

Aktuální vývoj ceny akcií Colt CZ

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CZG Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Zbraně a střelivo – výhodné spojení

Tento krok je pro Colt CZ strategický a má za cíl posílit jeho pozici jak v oblasti ručních palných zbraní, tak v souvisejících odvětvích. Očekává se, že souběh výroby střelných zbraní a střeliva vytvoří pro společnost další hodnotu.

Jan Drahota, prezident a předseda představenstva společnosti Colt CZ, uvedl, že akvizice je v souladu s dlouhodobou strategií společnosti expandovat v klíčových segmentech a souvisejících odvětvích, přičemž střelivo je přirozeným doplňkem jejich výrobků.

Poznamenal také, že společnost CBC se stane druhým největším akcionářem společnosti Colt CZ.

Colt CZ pokračuje v rozvíjení své obchodní strategie

Společnost Sellier & Bellot se specializuje na výrobu malorážního střeliva, včetně loveckého a sportovního. Také vyrábí komponenty pro pistole, revolvery, pušky a brokovnice. Společnost s přibližně 1 600 zaměstnanci má dlouhou historii sahající až do roku 1825 a je významným dodavatelem střeliva pro armádu a ozbrojené síly po celém světě.

Radek Musil, generální ředitel společnosti Sellier & Bellot, zdůraznil, že společnost je odhodlána pokračovat v budování své tradiční značky a úzce spolupracovat se skupinou Colt CZ na vývoji produktů, aby zákazníkům poskytovala ta nejlepší řešení.

Tato akvizice je součástí širší strategie společnosti Colt CZ, jejímž cílem je upevnit své postavení na českém trhu se zbraněmi – další další akvizici v oblasti munice. První byla realizována na začátku tohoto roku, když Colt CZ koupil společnost SwissAA Holding.

Analytici se domnívají, že tento krok pravděpodobně zvýší tlak na ostatní hráče v oboru, jako je Czechoslovak Group, a může ovlivnit rozdělení tržního podílu mezi tyto dvě skupiny.

Dohoda představuje významný milník v českém zbrojním průmyslu

Colt CZ se postupně formuje jako transatlantická skupina soustředěná kolem českého výrobce střelných zbraní Česká zbrojovka a ikonické americké firmy Colt. Většinovým vlastníkem skupiny Colt CZ je miliardář René Holeček, který je podle posledního žebříčku miliardářů časopisu Forbes 27. nejbohatším Čechem.

Očekává se, že strategické partnerství rozšíří produktové portfolio skupiny a její strategii křížového prodeje. Dohoda představuje významný milník v růstu a vlivu českého zbrojního průmyslu a očekává se, že přispěje ke zvýšení exportu.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎