Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Varování: Čínské akcie v krizi, zahraniční investoři prchají a trh kolabuje!

Čínský akciový trh zažívá otřesy s bilionovými ztrátami, které mají dopad na domácí i mezinárodní investory. Stabilizace se zatím nedaří.

Publikováno
Varování: Čínské akcie v krizi, zahraniční investoři prchají a trh kolabuje!
Zdroj: depositphotos.com

Čínský akciový trh zažívá v souvislosti s řadou problémů, včetně krize v oblasti nemovitostí, pomalého růstu a deflací, dlouhodobý pokles, který vede ke ztrátám bilionů dolarů z investic.

Tento pokles měl dopad nejen na domácí trhy, ale zasáhl i čínské společnosti kótované na burze NYSE, přičemž celkové ztráty od počátku roku 2021 dosáhly přibližně 7 bilionů dolarů. Toto číslo zahrnuje více než 6 bilionů dolarů na čínských trzích a dalších několik set miliard dolarů ztrát čínských firem na Wall Street.

Vládní podpora je nedostatečná

Peking se snaží podpořit akciový trh a řešit ekonomické problémy prostřednictvím opatření, jako je podpora státem kontrolovaných fondů k nákupu akcií, omezení shortování a poskytování fiskálních stimulů.

Oživení akciového trhu však bude záviset na účinnější reakci na realitní krizi a na úsilí o stimulaci ekonomiky, zejména poptávky domácností.

Nedávná prohlášení čínských představitelů, včetně prezidenta Si Ťin-pchinga, naznačují posun směrem k finanční kultuře, která klade důraz na “vládu práva a ctnosti” a odklání se od výhradního zaměření na zisk.

Odliv zahraničního kapitálu

Navzdory snahám Pekingu o stabilizaci trhu zůstává důvěra investorů značně otřesena. Obzvláště tvrdě byl zasažen technologický sektor. Čínské autority dříve zvýhodňovaly technologické firmy zrychleným přístupem ke vstupu na burzu (IPO).

Zahraniční institucionální investoři, kteří v Číně výrazně investovali do hospodářského oživení se z velké části stáhli. Odhaduje se, že 90 % z nich trh opustilo.

Tento odliv ještě zhoršilo nesplácení vysoce výnosných dluhopisů denominovaných v dolarech ze strany developerů a stěhování zahraničních výrobců z Číny, což přispělo k výraznému poklesu přímých zahraničních investic.

V minulém roce byl objem zahraničních investic nejnižší od roku 2017 a už po dva roky byly nižší, než v covidovém roce 2020.

Zdroj: atlanticcouncil.org
Příliv zahraničního kapitálu do Činy po letech
Roční čisté nákupy zahraničními investory v miliardách Juanů

I když se někteří správci fondů mohou do Číny vrátit, pokud se objeví známky trvalého hospodářského a tržního oživení, investování v zemi se pravděpodobně stane doménou zahraničních lovců výhodných nabídek a hedgeových fondů, kteří mohou dosáhnout rychlých zisků, ale také čelit značným rizikům.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎