Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Vánoční dárek, za který nám poděkujete: Seznam finančních předsevzetí do roku 2024

Každý řádný investor by měl zvážit svá předsevzetí do nového roku. Jaká si ale konkrétně stanovit, aby to prospělo vaší situaci? Připravili jsme pro vás 5 tipů.

Publikováno
Vánoční dárek, za který nám poděkujete: Seznam finančních předsevzetí do roku 2024

Řada lidí si dává novoroční předsevzetí, aby od nich brzy ustoupila. To ale nemusí být váš případ. Pokud si svá finanční předsevzetí pečlivě promyslíte, a stanovíte si splnitelné úkoly, mohou být vaše předsevzetí skvělým motorem pro zlepšení osobní finanční situace.

Že nevíte, jaká předsevzetí zvolit? K čemu se zavázat? Podívejte se na seznam níže, kterým se můžete minimálně inspirovat.

  1. Zkontrolujte a znovu promyslete váš dlouhodobý finanční plán
  2. Začněte s investicemi
  3. Buďte chytřejší při zacházení s hotovostí
  4. Nerušte své investice z rozmaru
  5. Připravte si majetkový plán

Znovu promyslete svůj finanční plán

Poslední dva roky panuje velmi vysoká inflace, a tak se člověk může snadno ocitnout v nouzi při placení denních výdajů a nový rok začít i s dluhem. Pokud se soustředíte pouze na současnost, finanční plán vám pomůže se z tohoto cyklu vymanit a rozmyslet si dlouhodobé cíle.

Začněte na konci roku s kontrolou bankovních výpisů, abyste viděli, kam vaše finance směřují a označte si oblasti s nadměrnými výdaji. Následně zkontrolujte své investice a ujistěte se, že na ně máte vyhrazený dostatek finančních prostředků, aby naplnily váš cíl. Pokud vám ještě nějaké prostředky zbývají, zvažte jejich investování.

Začněte s investicemi

Současné ekonomické podmínky vás mohou od investování spíše odradit. Měli byste se ale vrhnout se na trh a přemýšlet dlouhodobě.

Zaměřte se na vzdálený cíl, jako je odchod do důchodu nebo placení vysoké školy pro své děti, a aby investovali do diverzifikovaných, osvědčených aktiv, jako jsou burzovně obchodované fondy. Důležité je prostě začít. Se složeným úročením budou vaše peníze časem růst rychleji a rychleji, i když vám ekonomické podmínky trochu zkomplikují začátek.

Nyní možná nedosáhnete velkých výnosů, investice na akciovém trhu ale jsou nejlepším způsobem, jak dlouhodobě budovat bohatství. Pokud se rozhodnete začít investovat včas, vaše peníze mohou začít velice brzy pracovat pro vás.

Buďte chytřejší při zacházení s hotovostí

Při probírání osobních financí se může stát, že si pečlivě naplánujete své investice, ale vaše aktuální hotovost na účtu zůstane bez povšimnutí. I s ní je však třeba plánovat. Plánování výdajů a revize zacházení s hotovostí může leckomu ušetřit peníze na investiční aktivity.

Vzhledem k tomu, že fondy peněžního trhu a banky platí poměrně nízké úroky, ujistěte se, že u sebe nenosíte více hotovosti, než právě teď potřebujete. Hledejte také další alternativy, kam můžete vložit peníze na kratší dobu.

I když musíte zajistit, že vaše finanční rezerva bude dostupná pro případ neočekávaných výdajů, není nic špatného na tom, když optimalizujete své úspory a pomůžete sami sobě s budováním vyšší návratnosti svých investic.

Nerušte své investice z rozmaru

Pro mnoho investorů je nedávná volatilita trhu těžko zvládnutelná. Proto je tak důležitý závazek ke své investiční strategii. Držte se jí i přes problémy, které vás možná čekají.

Zároveň buďte připraveni nakupovat kvalitní akciové tituly, jakmile se naskytnou příležitosti a ty držte dlouhodobě. Koneckonců, strategie dlouhodobé držby se historicky ukázala jako nejlepší způsob, jak budovat bohatství.

Připravte si majetkový plán

Investování je o budování bohatství, ale důležité je také postarat se o majetek, na který jste tak dřeli. Pokud ještě nemáte plán ochrany majetku, jde o selhání a bylo by dobrým předsevzetím ho letos vypracovat

Mít plán ochrany majetku je zásadní pro to, aby vám pomohl zanechat odkaz svým blízkým. Nejedná se totiž pouze o plán na zhodnocování majetku a způsob jeho využívání, jde také o ochranu hodnoty tohoto majetku před úpadkem.

 

Líbil se vám tento článek?
3
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎