Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Trump se vyjádřil ke kryptoměnám. A tento token záhy ztrojnásobil svoji cenu

Bývalý prezident a současný prezidentský kandidát Donald J. Trump uspořádal banket pro držitele své NFT kolekce The MugShot Edition. A pochopitelně došlo i na otázky týkající se kryptoaktiv.

Publikováno
Trump se vyjádřil ke kryptoměnám. A tento token záhy ztrojnásobil svoji cenu
Zdroj: tremp.xyz

V Mar-a-Lago, luxusním sídle prezidenta Trumpa, se ve středu konala slavnostní večeře pro držitele NFT kolekce The MugShot Edition.

Podporovatelé, kteří si z primárního prodeje zakoupili alespoň 47 NFTs každé za cenu 99 USD, měli kromě příležitosti nahlédnout do miliardářova sídla a ochutnat vybrané speciality s trochou štěstí i možnost s Trumpem krátce pohovořit. A jelikož většinu osazenstva tvořila kryptoměnová komunita, téma diskuzí bylo předem jasné.

Zdroj: https://collecttrumpcards.com/
NFTs z kolekce The Mugshot Edition
NFTs z kolekce The Mugshot Edition

Na co konkrétně přišla řeč?

Z akce se objevily četné nahrávky, na nichž Trump přibližuje svůj postoj ke kryptoměnám. Z odpovědí na otázky vyplývá, že se profiluje jako kandidát, který je k virtuálním aktivům vstřícný.

A také si uvědomuje, že je třeba zavedení lepšího regulačního rámce, aby poskytovatelé služeb spojených s kryptoměnami neodcházeli z USA do zahraničí. “Jestli jste pro krypto, volte Trumpa,” shrnuje.

Které tokeny poslal Trump do nebes?

Příležitost pohovořit s bývalým prezidentem si nenechali ujít ani fanoušci memetokenů. Jedna z nich se Trumpa zeptala, co říká na to, že jeo boden (boden), token parodující, ale zároveň podporující Trumpova soupeře Joe Bidena na blockchainu Solany, má tržní kapitalizaci 240 milionů USD.

Trump odvětil, že “to je na kryptoměnu hodně peněz a tato investice se mu nelíbí.”

Ačkoli se Trump vyjádřil negativně, po tom, co se nahrávky dostaly na sociální sítě, se objem obchodování na tokenu “boden” rapidně zvedl a cena mírně povyrostla. Svůj nárůst si však udržet nedokázala.

Jinak tomu bylo u tokenů MAGA (TRUMP) a doland tremp (tremp). První jmenovaný token nacházející se na Ethereu si připsal cca 50 %. Druhý jmenovaný je úplně stejným memem jako “boden”, také na Solaně, akorát o prezidentu Trumpovi. A právě “tremp” po slavnostním večeru vzrostl o téměř 200 %, tedy ztrojnásobil svoji cenu.

Zdroj: dexscreener.com
Memetoken "tremp" zaznamenal výrazný růst
Memetoken “tremp” zaznamenal výrazný růst

Vlnu zájmu zažila i Trumpova první oficiální NFT kolekce sběratelských karet nacházející se na Polygonu. Ta připsala přibližně 100 %.

Je jasné, že kryptoměny budou vůbec poprvé v amerických prezidenských volbách tématem, kterému se kandidáti nebudou moci vyhnout. Stále více Američanů vlastní digitální aktiva a to, jak se k nim postaví vláda, je zajímá.

Na druhé straně rozmach memetokenů přináší kryptoměnovým obchodníkům značnou dávku vzrušení. Dá se očekávat, že jeo boden, TRUMP a doland tremp zažijí do doby, než Amerika zvolí svého prezidenta, ještě pořádnou volatilitu. Termín voleb je stanoven na 5. listopadu, čekají nás tak ještě téměř 4 měsíce zábavy.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.