Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » TOP 5 technologických společností, které v roce 2022 již vykázaly růst minimálně 7 %

TOP 5 technologických společností, které v roce 2022 již vykázaly růst minimálně 7 %

TOP 5 technologických společností, které v roce 2022 již vykázaly růst minimálně 7 %
Zdroj: depositphotos.com

I přes novoroční propad akciového indexu S&P 500 se některé technologické akcie dokázaly velmi rychle vzpamatovat a ještě k tomu nadělit svým investorům zajímavé zhodnocení. Akcie, které si v tomto článku představíme, nabízejí ještě jeden bonus svým investorům, který je v době novoroční zvýšené volatility k nezaplacení. O jaké akcie se jedná a jaký bonus lze jejich držením získat? To se dozvíte v tomto článku.

Ještě než se pustíme do samotné analýzy akciových společností, podívejme se obecně na technologické společnosti, které jsou součástí indexu S&P 500. Technologické akcie jsou obecně známé tím, že nerady vyplácejí svým investorům dividendy. Z celkového počtu 75 technologických akcií, v indexu S&P 500, vyplácí dividendy pouze 45 z nich a to většina s tímto investičním benefitem začala v roce 2021. Akcie, které si níže v článku představíme, nabízí jak dividendové přilepšení, tak i zajímavé zhodnocení za pouhé 3 měsíce nového roku.

1) Corning – sklo a keramika

Tato technologická nadnárodní společnost se specializuje na výrobu speciálních skel, keramiku a pokročilou technologii optických čoček především pro průmyslové nebo vědecké použití. Tato společnost vykázala meziroční nárůst tržeb 24,6 % a její příjmy dosáhly v roce 2021 14 miliard USD. Společnosti Corning je predikován pozvolný růst s ročním navyšováním tržeb okolo jedné miliardy USD.

Měsíční akciový graf společnosti Corning
Měsíční akciový graf společnosti Corning
Zdroj: tradingview.com

Společnost Corning vykázala od začátku roku 2022 růst 16,4 %. Její akcie se obchodují v dlouhodobě rostoucím trendovém kanálu. K růstu ceny akcií došlo na základě nákupní reakce na supportní zónu na ceně 35 USD, která byla v konfluenci s 38,2 % Fibonacciho retracementu. Společnost Corning vyplácí svým akcionářům čtvrtletní dividendy o hodnotě 0,27 USD za akcii. Při současné ceně se tak nejedná o kdovíjak zajímavou dividendovou akcii, ale lze na to nahlížet jako na určitý benefit.

2) Hewlett Packard Enterprise – PC servery a datová uložiště

Tento následovník slavné společnosti Hewlett-Packard zakladatelů z Palo Alto, vznikla v roce 2015 rozdělením její mateřské společnosti. Společnost se specializuje na oblast serverů, datových úložišť, sítí a softwaru. Společnost vykázala meziroční nárůst tržeb o necelá 3 % a inkasovala tržby ve výši 27,8 miliardy USD. V následujících letech je této společnosti predikováno spíše udržení se na své současné pozici, která má být podpořena tržbami ve výši 28-29 miliard USD.

Měsíční akciový graf společnosti Hewlett Packard Enterprise
Měsíční akciový graf společnosti Hewlett Packard Enterprise
Zdroj: tradingview.com

Akciový graf této společnosti se v současné době nachází na rezistentní úrovni tvořené dlouhodobými High, na ceně 17,5 USD. K novoročnímu růstu 14,6 % přispěla především technická reakce na supportní zónu, kde docházelo k dlouhodobější konsolidaci trhu. Společnost Hewlett Packard Enterprise vyplácí svým akcionářům čtvrtletní dividendy ve výši 0,12 USD na akcii.

3) NortonLifeLock – umělá inteligence

Společnost byla původně založena jako Symantec v roce 1982. Společnost na začátku svého působení ve světě IT spolupracovala s předními vědci ze Stanford University. Jejich první komerční produkt se nazýval Q&A a jednalo se o databázový software. V dnešní době se společnost spíše specializuje na vývoj antivirových programů a v letošním roce odkoupil českou akciovou společnost Avast. Tržby této společnosti byly v roce 2021 2,55 miliardy USD a jednalo se o 10,4% meziroční nárůst. V následujících letech se očekává růst tržeb společnosti k hranici 3 miliard USD.

Měsíční akciový graf společnosti NortonLifeLock
Měsíční akciový graf společnosti NortonLifeLock
Zdroj: tradingview.com

Akciový růst společnosti začátkem roku 2022 se zastavil na 12,7 %. K pozastavení růstu akcií přispěl fakt, že společnost atakuje svá historická maxima, která vytvořila koncem roku 2021 okolo cenové úrovně 24,5 USD za akcii. V případě otočení sentimentu, se může jednat o výrazný pád akcií, až k cenové úrovni 18 USD, kde se nachází nejbližší výrazná supportní zóna. Společnost NortonLifeLock vyplácí svým akcionářům čtvrtletní dividendy o hodnotě 0,13 USD za akcii.

4) Citrix – cloud computing

Tato technologická společnost, založená v roce 1989, se specializuje na vývoj počítačových sítí, virtualizaci dat a na cloud computing. Tyto technologie Citrix dodává do více než 260 000 organizací po celém světě. Pomocí svých technologií zasahuje Citrix až 75 % všech uživatelů na internetu. Společnost vykázala meziroční ztrátu -0,6 % a její tržby dosáhly hodnoty 3,22 miliardy USD.

Měsíční akciový graf společnosti Citrix
Měsíční akciový graf společnosti Citrix
Zdroj: tradingview.com

Novoroční růst akcií Citrix dosáhl prozatím hodnoty 9,2 %. Opět se jednalo o technickou reakci na supportní zónu na cenové úrovni 80 USD. Tato společnost v roce 2021 zaznamenala výrazný pokles svých akcií, který činil 45 %. Díky silným nákupním svíčkám má trh velmi dobře našlápnuto opět k vyšším cenám. Zcela otevřené dveře k dřívějším maximům budou až po překonání hodnoty 115 USD. Citrix vyplácí svým akcionářům čtvrtletně dividendy v hodnotě 0,37 USD za akcii.

5) Global Payments – platební technologie

Tato společnost poskytuje platební technologie obchodníkům a spotřebitelům. V rámci svých služeb poté zpracovává platby provedené pomocí kreditních, debetních, digitálních a bezkontaktních plateb. Tato společnost se v červnu dostala do slavného seznamu Fortune 500, ve kterém jsou každoročně představeny největší americké korporace. Společnost Global Payments vykázala meziroční nárůst 14,82 % s tržbami 8,5 miliardy USD.

Měsíční akciový graf společnosti Global Payments
Měsíční akciový graf společnosti Global Payments
Zdroj: radingview.com

Více jak 47% pád akcií společnosti Global Payments se zastavil na silné supportní zóně, tvořené dlouhodobými Low na ceně 120 USD. Na této ceně trh reagoval poměrně silným nákupním pohybem, který se zastavil na první rezistentní úrovni po 7,5 % nárůstu. V současné době trh provádí korekční pohyb ve směru dlouhodobějšího sestupného trendu. Společnost Global Payments vyplácí akcionářům čtvrtletní dividendy o hodnotě 0,25 USD na akcii.

Závěr

Získání zajímavých dividend u technologických akcií je poměrně ojedinělá záležitost. Společnosti, které jsme si v tomto článku představily ovšem svým akcionářům dividendy vyplácejí a navíc jejich rozjezd do nového roku 2022 byl vskutku zajímavý, kdy tyto společnosti vykázaly růst svých akcií minimálně 7 %.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo